Opinia Kia Sephia 1.6 0KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1994r., ocena użytkownika (w7g)

Kia Sephia 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-02-12

spalanie przeogromne. jest to małe auto i nie potrzebuje tak wielkiego kopa (blisko 100 KM), ale jeśli już ma... ;) należy je zagazować i to koniecznie sekwencją. koszt około 2500 zł. zwraca się po przejechaniu 10 - 12 tyś km. koszt przejechania 100 km na gazie ok 25 zł.

KIA z reguły dobrze wyposażała swoją produkcję, zdarzają się jednak "gołe" egzemplarze. warto sprawdzić czy pojazd posiada faktycznie ABS, lub klimatyzację.

KIA Sephia... koniecznie należy kontrolować poziom paliwa, bo raczej to jedyne, co może Cię zaskoczyć w tym aucie.

jeśli chodzisz w dresie, obwieszony jesteś złotem i wyrywasz blachary na brykę, zapomnij o tym aucie. żadna dupa nie zwróci uwagi na Ciebie jeśli siedzisz za kółkiem ze znaczkiem KIA. cała reszta z powodzeniem może użytkować taki pojazd.

jeśli nie używasz samochodu do lansu jest to odpowiednie auto dla Ciebie. koszt zakupu: max 2.000 zł; gaz: 2.500 zł; +opłaty (ale to płaci każdy). serwisuj odpowiednio a będziesz jeździł nim dłużej niż nie jedną beemką.

auto delikatnie podsterowne, warto pamiętać o tym podczas dojeżdżania do zakrętu

w związku z ogromnym spalaniem auto naprawdę ma potężnego kopa. owszem, nie ma co równać do nowych pojazdów, ale myślę, że w swojej klasie nie ma sobie równych.

nie spotkałem się z większymi problemami transportowymi. przewoziłem autem różne towary. mimo małych rozmiarów auto jest bardzo pojemne, do tego dzielone siedzenia... wielki plus

jest to tylko koreańczyk i nie należy wymagać zbyt wiele, lecz w porównaniu z innymi markami nie wygląda, aż tak strasznie. śmiało może konkurować z fordem, czy oplem. minus za błotniki i progi (porażka) reszta jest ok.

większość aut z tego modelu posiada klimatyzację, niestety mój egzemplarz nie dorobił się takowej :(

niższa ocena za lusterka, bo widziałem już większe. nadrabia jednak elektryką. zawsze mogę je podkręcić jeśli coś mi "ucieknie z kadru"

brak większych awarii.

nie dbam specjalnie o auto. jeśli się planuje przeglądy o obsługę odpowiednio wcześniej, nie zawiedzie Cię na pewno. kosztami nie dorówna fiatowi 126p, ale w brew opiniom serwis jest bardzo tani. cały wydech (bez katalizatora) ok 160 zł. dużo części podchodzi z mazdy 323.

kupiłem auto, zalałem bak do pełna (40L) i zaskoczony byłem ogromnie, że po 340 km zajebistym wciskaniu w fotel skończyło się paliwo. nie zwlekałem długo z decyzją o zagazowaniu auta. zwróciło się po trzech kwartałach :)

bardzo obawiałem się koreańskiego wykonania. okazało się, że niepotrzebnie. dużo więcej nieprzyjemnych przygód miałem z polówką.