Opinia Mazda 6 2.0 141KM (olej napędowy) kombi 2008r., ocena użytkownika (rnc)

Mazda 6 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-28

Zdecydowanie więcej niż piszą. Auto pomimo rozmiarów jest względnie lekkie. Toyota kolegi (avensis) pali średnio o 1,5 litra mniej (sprawdzałem).

Układ wspomagania parkowania. Opony - takie jak zaleca producent, a nie takie jakie ładnie wyglądają na felgach aluminiowych (raczej 16tki, a nie 17tki)

Rodzinie i tym, którzy dużo jeżdżą na średnich dystansach w kilka osób.

Duże auto. Trochę tańsze niż inne japońskie podobnej klasy. Przyjemnie jeździ, ale sporo małych niedopracowanych rozwiązań. Za te pieniądze mimo wszystko nie uchodzi. Jakoś nie mam serca do tego samochodu. Ale wygląda świetnie.

Przy 15 tysiącach pojawiały się nieregularnie przeskoki przy skręcie. Serwis wyjaśnił, że "tuleje się muszą ułożyć". Zjawisko pojawia się to rzadko ale zniechęcony postawą serwisu, odpuściłem.

Fatalnie zestopniowana skrzynia biegów. Pomiędzy 3 a 4 martwy obszar. 6 bieg chyba wg konstruktorów jest niepotrzebny i w zasadzie nie ma jak go używać. Skrzynia biegów chodzi bardzo ciężko. Kobieta raczej nie da rady dłużej w mieście jeździć tym autem. Z drugiej strony przyzwyczajony byłem do skrzyni z Focusa, chodzącej jak przełącznik. Silnik żwawy, ale widać, że wyżyłowany, zatem z elastycznościa kiepsko. A to przecież diesel.

Trochę za twardy. Nie wiedzieć czemu, oryginalnie zastosowane opony są niezgodne z zaleceniami instrukcji. Fotele owszem, mogą być, ale regulacja na poziomie lędźwi mikro i tylko po to aby zaliczyć,że jest. NIE MA GDZIE PODEPRZEĆ LEWEJ RĘKI! Zgroza. Po kilkuset kilometrach naprawdę to doskwiera. Dużo miejsca z tułu. Ale w zimie pasażerowie z tyłu pielkielnie marzną. Przewietrzanie tyłu żadne. Samochód powyżej 100 km/h jest głośny w środku. Świsty na lusterkach. Bardzo nietypowo się brudzi. Chyba mają problem z dopracowaniem opływu powietrza. W hactchbacku na pewno - powietrze wręcz dudni.

Dużo miejsca. Z przodu i z tylu. Sterowanie radiem z kierownicy tak absorbujące, że lepiej próbować z panelu na desce rozdzielczej, ale uwaga, przy odtwarzaniu mp3 nie da się przełączyć na kolejną płytę inaczej jak tylko z kierownicy. Przypadkowe rozłożenie lampek kontrolnych, no i automat włączający światła np. nie pozwoli w dzień podczas mgły włączyć przeciwmgielnych :) Jakość materiałów ok. Choć mało odporne na zarysowania wstawki udające czarne drewno.

Fatalnie z ogrzewaniem z tyłu. Słaba wydajność klimy w lecie no i sporo zwiększa zużycie paliwa (na oko nawet 1,5 litra na 100 na autostradzie przy temp. 30 st.C). Samochód w zimie nagrzewa się wolno. U mnie nie jest w stanie odszronić tylnych bocznych szyb.

Przy skręcie w lewo martwy kąt jest ogromny. Absolutnie auto należy kupić wyposażone w układ wspomagania parkowania. Nie mam go w combi i pomimo, że zazwyczaj nie mam problemów z parkowaniem, to jednak potrzeba sporo miejsca. Zaskakujące: kształt boków nadwozia powoduje, że łatwo się pomylić i uszkodzić tylny błotnik.

Ok.