Opinia Mercedes 200-500 (W124) 2.6 150KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (23xr)

Mercedes 200-500 (W124) 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2013-06-12

Po prostu ten model tak ma, iż swoje "wypić musi", w końcu - to i waga i pojemność znaczna. A kto kiedyś jeździł poldkiem w zimę, to i tak będzie zadowolony, że nie to nie 15-16 l./100 km.

Jeśli kupować, to poszukać auta z udokumentowanym przebiegiem 120-150 tys. i kupić je od 1 lub 2 właściciela w Niemczech.

"Nie skrobać d... szkłem" i... serwisować u porządnego mechanika, stosować nowe oryginalne części lub ich zamienniki, nie tak drogie jeszcze, nie pakować "używek" niewiadomego pochodzenia. Nie oszczędzać na częściach i płynach eksploatacyjnych.

Młodym rozważnym ludziom mającym pojęcie o mechanice lub posiadającym choć niewielką kasę na uczciwy regularny serwis u porządnego mechanika, jak również dla panów koło 60-tki ceniących sobie to co było, a czego teraz już się tak - w tej

To w dalszym ciągu, choć już prawie klasyk to w dalszym ciągu, w przypadku auta kupionego od 1 właściciela w Niemczech, z oryginalnym i udokumentowanym przebiegiem ok. 120.000 km (!) idealna alternatywa dla współczesnych aut, do kupienia za 10% wartości tych ostatnich (jak się poszuka), dające poczucie komfortu jazdy, bezpieczeństwa i niezawodności. Po prostu teraz takich już się nie produkuje...

Miałem kilka mercedesów: 115, 116, 210-tką i 124 3.0 l. benzynę. Wersja 2,6 l. jest nieco słabsza niż 3,0 l. i nie osiągniesz na niej zamknięcia licznika, czyli pow. 240 km/h., ale jest to autko super wygodne, idealne właśnie dla faceta nieco starszego, ok. 60-tki, komfort jazdy, niestety lubi sobie "chlapnąć", zwłaszcza w mieście, aktualnie na liczniku 126.000 km. Kupiony od 1 właściciela, rocznik 1927(!). Nieco "odstawiony od cyca" przez dziadka więc trzeba było w niego włożyć np. w wymianę pneumatyki w zawieszeniu tylnym i amortyzatorów tylnych (teraz "płynie"), wszystko przesmarować i jest więcej niż OK. W kraju przejechałem dopiero 10.000 km, ale jeździ się wygodniej niż 3-letnim peugeotem 407, szkoda tylko iż jest bez klimy. Po prostu idealne auto dla rekreacji i codziennego użytku (w trasy), ostatni merc co to korozji i awarii się nie obawiał. Komfort nieco niższy niż w 300-tce, ale nie narzekam. Polecam wszystkim, którzy nie obawiają się wydania kilkunastu zł więcej na 100-tkę i nie przeszkadza im nieco "zabytkowy" wygląd auta. Po prostu mając ponad tonę pod sobą i gwiazdę przed sobą można zapomnieć o nieubłaganym upływie czasu...

Po prostu luksus drugiej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku, solidność i niezawodność.

Przy zadbanym egzemplarzu komfort porównywalny z autami klasy średniej i wyższej za 1/10 ceny takowego autka! Zadbany silnik i zawieszenie gwarantują, iż autko po prostu "płynie"...

W zasadzie - z przyczyn oczywistych - model ten ustępuje pola tylko 116-tce czy 126-tce, ale to już po prostu inna "bajka" i klasa. Auto po 24 latach użytkowania i 126.000 km na liczniku, wygląda i prowadzi się jak "nówka sztuka nie śmigana...". Jedyny mankament to nierozkładane tylne siedzenia - ale przecież nikt nie jest doskonały.

Jest OK, a jedyne czego mi brakuje - to klimatyzacja.

Przy tych gabarytach auta - b. dobra, a do minimalnych niedostatków trzeba się po prostu przyzwyczaić, po prostu je wyczuć.

Powiem tylko tyle, iż miesiąc temu musiałem wymienić wszystkie bezpieczniki (topikowe), bowiem zaczęły mi "siadać" światła, klakson itd... Po prostu n i e b y ł y wymieniane od n o w o ś c i !!!

Nic - ponieważ słabych punktów po prostu brak.

To po prostu stary, dobry i niezawodny mercedes, z czasów kiedy gwiazda na masce była gwarantem przebiegów bez konieczności remontu silnika do 600-800.000 km(!)

Grzegorz