Opinia Mercedes 200-500 (W124) coupe 2.3 136KM (benzyna+gaz) coupe 1991r., ocena użytkownika (nw7)

Mercedes 200-500 (W124) coupe 1991r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.3 136KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-18

Auto po miescie spalało tak lekko mówiac 15L/100-do rekordowo 22L/100 PB(ale to tylko prze pierwszy wekend jak go tesowałęm przy ostrych katach) na trasie nie sprawdzałem dokładnie ale jak nim wracałem po kupnie to mi wyszło ok 10-11L dokładnie nie sprawdzone Natomiast LPg wychodzi nastepujaco miasto: 18 trasa:10-14 w zaleznosci jak sie sadzi:) optymalnie standardowa 140-150 jazda tak nie mocno agresywnie bez wiekrzysz szalenstw-12L Niktórzy twierdza ze merce nie lubia gazu, ja natomiast twierdze ze to nie prawda poprostu trzeba dobrego gazownika który wie co robiii a nie pierwszego lepszego druciaza. Napomne ze nie kazdy druciaz zproponuje ale do tych starych silników na mechanicznym wtrysku da sie załozyc gaz sekwencyjny:) i ponoc to chasa naprawde ladnie i pali jeszcze mniej ja mam zwykła instalacje BRC załozona tak jak trzeba ze wszystkim i naprawde nie narzekam - leje i Latam:) 190km/h na LPg wyciaga:) Pozdr POzdr

na bezwypatkowosc egzeplaze bezwypatkowe dozywaja ponad 20Lat bez odwiedzin w zakładzie balcharskim auto z 87 roku potrafi miec oryginalne błotniki natkola, podłoge itp pgólnie wystkie blachy jak z fabryki. Mozna wtedy dojrzec nieliczne niewielkie ogniska rdzy

przy egzeplazach z lpg trzeba pilnowac układu zapłonowego. Pierwzy strzał gazu i szulkamy gdzie jest przebicie jesli to zlekcewazymy moze to skutkowac w pogiecie przepustnicy przepływomierza a to jest czesc naprawde zako psujaca sie przez co nieraz bardzo droga

Ludziom młodym - auto typowo kawalerskie nadajace sie do jazdy na codzien

J.w

Moje auto mimo lat prowadzi sie swietnie. Jest obnizone fabrycznie o ok 22mm przez co jest twarde i ladnie trzyma sie w zakretach:

silnik ogulnie ok na samej benzynie nawet ładnie szedł przy lejacych wtryskach istny wariat:) odnosnie LPG wiadomo troszke mocy straci ale rade daje i to calkiem niezle.( ale wiadomo i automat troszke jadu zabierze na LPG bo na samej Pb juz lepiej szedł ladnie i lepiej sie zbierał.

auto ogulnie spoko w moim egzeplazu w sumie z resowowaniem problemu nie ma czy 2 czy 4 osoby auto i tak jest sztywne wiec to mu w zaleznosci rónicy nie robi (przynajmniej ja nie odczulem)przypominam ze jest fabrycznie obnizone. przednie fotele wiadomo jak w mercu wygodnie z tyłu tez ok wyciszenie w zaleznosci od stanu uszczelek jak stare nie zadbane lub kombinowade moze szumiec (na to warto zwrucic uwage przy kupnie to auto bez ramek na szybe wiec to warzne)

z przodu miejsca fulll w zaleznosci jak odsuniesz sobie fotel, z tylu natommiast tragedii nie ma przy standardowym ustawieniu fotela tak zeby z przodu było dobrze to z tyły jest co zrobic z nogami:) smiało mona wsiasc i nie trzymac nug przy brodzie jak w wiekrzosci aut tego typu. Auto ogólnie jest wygodne ja przynajmniej nie narzekam i posiada duuuzy bagaznik bardzo pojemny i pakowny Materiały zastosowane w aucie oceniam na BD co chodzi o karoserie trzeba tylko zwracac uwage czy auto nie było mocno tluczone jak nie to fabryczna balcharka wytrzyma niejeden nowy samochód

Ogrzewanie na zime kosmos chwile i ciepło duza robote robi termotronik seryjnie montowany-uboga wersja kmimy a robote robi:) na lato natomiast srodkowy nawiew jest skonstruowany tak ze leci nim tylko i wyłacznie zimne powietrze( na zime wiadomo sie go zamyka)co przy wysokich temperaturach robi swoje. o gulnie system nawiewów jest tak skonstruowany ze nawet przy ponad 30 stopniowym upale z nawiewó leci zeczywiscie naprawde zimne powietrze a nie tak jak w wielu autał takie letnnie.

Jak dla mnie dczucia sta takie: -lewe lusterko jest dlugie a waskie przec co dobrze sie sprawuje przy jezdzie po miescie, lecz przy cofaniu dobrze je sobie opusci troszke na duł _ prawe jest krótkie a szerokie dzieki czemu praktycznie nie trzena go ruszac jak na prawe lusterko to ok -Widocznosc do tyłu: wiadomo to jest auto z "dupa" wiec trzeba sie nauczyc jak podjechac ogulnie ok ale jak dla mnie lewe lusterko mogło by byc nieco szersze(wyzsze)

wystepuja drobnostki typu zwora na lampie i ogulna od czasu do czasu ale to naprawde zadko sniedz na stykach, ale to wiadomo auto pare latek ma wiec drobne kaprysy mozna mu wybaczy jednak nie sa one uciazlize ani kaprysne a raczej mocno sporadyczne

czesci takie które najczesciej sie wymienia tanie jak barszcz ogulnie dostepne. ceny tansze niz w niektórych samochodach podobnej klasy:) Ogułem polecam wersje sedan dla tych którzy cenia konfort i wygode. Dla tych którzy wola bardziej zadziorna wersje proponuje wersje coupe troszke twardsze nizsze ladnie sie prowadzace ale i tak pozostawiajace konfort i wygode legendarnego"Balerona"