Opinia Mercedes klasa C ESPRIT 2.2 2.2 CDI 125KM (olej napędowy) kombi 2000r., ocena użytkownika (knj)

Mercedes klasa C ESPRIT 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 2.2 2.2 CDI 125KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-20

Przy takiej masie spalanie jest na poziomie więc nic dodać nic ujać.

Przebiegi typu 150000 km to małe prawdopodobieństwo bo nikt na zachodzie nie oszczędza takiego auta.Ono ma jeździć a nie stać w garażu na pokaz.W razie podejrzeń tylko podłączenie do komputera powie nam o przeszłości danego auta.Reszta dociekliwości należy już do kupującego.

Ma być paliwo i olej w silniku i naprzód :-)

Młodym ludziom...

Wady.1-mało miejsca z tyłu.2-w przypadku awarii elektroniki lub silnika tylko komputer powie co jest grane. Zalety.Komfort jazdy i zadowolenie z posiadania mercedesa.Jest to jednak inne auto pod względem prowadzenia jak i komfortu podróżowania.Niestety na Polskich drogach nie docenimy tego no chyba że na tych paru kilometrach autostrad które mamy.Poza tym nawet na podmiejskich drogach auto prowadzi się super i jeśli oddasz mu "duszę" to napewno nie zawiedzie w trasie.

Najgorsze jest parkowanie na ciasnych parkingach przy centrach handlowych poza tym w tym roku testowałem go w górach Rumunii i jestem mile zaskoczony prowadzeniem jak i dotrzymywania tempa innym.

Jest to ciężki samochód więc od przyspieszenia nie wymagam zbyt wielkiej brawury.Ważne że z wyprzedzaniem nie ma kłopotów typu albo się uda albo nie.

Jeszcze nie zdarzyło mi się bym gdzieś dobił amory z kompl osób i bagażu a największy ładunek jaki był na pace to prawie 400 kg i spokojna jazda do domu. Trochę więcej miejsca z tyłu powinno być bo w klasie E jest już dużo lepiej. Silnik słychać powyżej 3.5 tysiąca obrotów ale to już trzeba gnać ze 160 km/h więc do 140 km/h hałas jest znikomy.

Ergonomia jest bardzo dobra,wszystko pod ręką,zegary czytelne i materiały użyte do tablicy rozdzielczej jak i foteli pewnie ten samochód przetrwają.Jako takich ognisk korozji nie mam więc pozostawiam to innym do skomentowania.

Klimatyzacja działa idealnie więc podróżowanie w upały nie jest mordęgą. Trochę lepiej powinno wypaść grzanie w zimę ale wiem że silniki cdi mają to w sobie że ciężko w zimę się dogrzewają więc jak już złapie danej temp to wszystko jest ok.Po prostu nie jest stworzony do jazdy na krótkich odcinkach.

Auto to praktycznie jedna wielka szyba więc zastrzeżeń brok co do widoczności.

Nie miałem żadnych problemów z elektryką nawet po myciu silnika.Trochę może elektroniki jest za dużo ale dziś to już norma w każdym autku.

Termostat wymieniłem bo padł całkowicie a oringi przewodów paliwa to norma gdy dochodzi do zapowietrzania układu paliwowego.Poza tym żadnych poważnych awarii.