Opinia Mercedes klasa E w210 e200 2.0 186KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (24ja)

Mercedes klasa E w210 e200 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2014-07-06

Trzeba wziąć po uwagę że spalanie jest w wielkim stopniu zróżnicowane, odnośnie lata i zimy. Zimą silnik dłużej pracuje na benzynie zanim się przełączy na gaz, co bardzo zwiększa jego koszty spalania nie mówiąc już, że zimą wszystko chodzi ciężej o 20% i więcej pochłania paliwa. Tak więc spalanie ja sumuje co do średniej z całego roku, wyodrębniając tryby miasto, trasa i cykl mieszany. Jeżdżę bardzo oszczędnie i na odcinku kilku tysięcy km dokładnie zapisuje ilość przejechanych km i ilość spalonego paliwa. I niech mi nikt nie truje, że mu Mercol 186 KM pali 9l/100km. Babci w liście...

Odpowiedź:Nie

Na blachę.

Trzeba dbać systematycznie o auto i na bieżąco naprawiać, by wydolić ze sporymi kosztami utrzymania.

Stanowczo nie!!! Nie ten model.

Najpoważniejsze wady to skandaliczna blacha która gnije w zastraszającym tempie. Gnijące przewody hamulcowe które są podstawą bezpieczeństwa. Zalety Hmmm... trochę mu brak zalet, chyba że wielka limuzyna, - na słabym uresorowaniu.

Komfort w prowadzeniu tego modelu nie wiele odbiega od mojego starego Opla Astry Combi 1.6 16V. 97r. Układ kierowniczy zdaje moje oczekiwania, hamulce też są całkiem dobre ale, przewody hamulcowe są zrobione ze stali, co urąga takiej marce jak Mercedes. (Wstyd) Parkowanie tak dużym samochodem mniej sprawia kłopotu niż w innych markach tej wielkości zwłaszcza, kiedy go wspomaga parktronic.

Krótkie przełożenia bardzo mnie irytują co przekłada się na spadek przyspieszenia. Skrzynia biegów miękko chodzi ale niema szału. Silnik jest wystarczająco elastyczny. Przyspieszenie do 100km/h jak na kompresora 186KM ma wiele do życzenia i mało spełnia moje oczekiwania. Wymięka przy moim Oplu z powodu krótkich biegów. Potem już jest nieco lepiej.

Bardzo słabe uresorowanie, amory są bardzo twarde, to mój stary Wartburg miał o niebo lepszą amortyzacje. Fotele przednie wygodne, tylne również, ale środkowy już nie korzystnie jest odbierany przez pasażera. Wyciszenie jest dosyć dobre, zwłaszcza można to dostrzec przy większych prędkościach.

Przestrzeń z przodu bardzo dobra z tyłu również. Wiele schludnie ukrytych schowków pod ręką. Bagażnik za mały ale w końcu to sedan. Wykonanie materiałowe foteli słabe przecierało się, ale to wina 300K km przebiegu. Karoseria (blachy)urąga tej marce jaką jest Mercedes. Wstyd i hańba. Rdzewieje wszędzie jak szalony. Lampy przednie z plastiku, to cios już poniżej pasa od Mercedesa.

Nawiewy są wystarczająco dobre aby zimą było wszystkim ciepło a szyby były w nienagannym stanie. Latem zaś klimatronic doskonale zdaje funkcję komfortu.

Widoczność w każdym kierunku jest dobra jaki i przez szyby tak i w lusterkach.

Elektronika często wysiada stale coś, albo szyba kierowcy nie działa, albo szyba od pasażera świruje i trzeba wymieniać silniczek, to centralny zamek padł - wymiana centralki, halogen przegrzany nie świeci, cewka iskrownika spalona itd. cała masa usterek w ciągu roku.

No cóż... Jak na te lata i przebieg które już posiada, to nie ma co się dziwić, zwłaszcza że poprzedni właściciele o nic nie dbali, aby tylko wyjeździć i do żyda... Oryginalne części są dosyć drogie nawet niektóre zamienniki i nie warto je kupować, lepiej kupić oryginalną używkę w dobrym stanie. Sporo mnie kosztuje obecne utrzymanie gdzie już wszystko się po kolei sypie. Nie polecam.

Gnijąca Blacha i rdzewiejące stalowe przewody hamulcowe. Plastikowe przednie klosze.

Wyciszenie.

Albert