Opinia Mercedes klasa S W220 320CDI 3.2 0KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2001r., ocena użytkownika (qwp)

Mercedes klasa S W220 320CDI 2001r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-20

Na początku auto średnio paliło 8 litrów,Teraz 10L ale było też że 13litrów.

Odpowiedź:Raczej nie

Czy wszystko działa bo jeśli coś jest nie tak to zaraz wyswietla sie na komputerze,nie powinna sie palic zadna kontrolka.Przede wszystkim sprawdzić system Airmatic, czy nie kopci podczas ruszania,czy auto normalnie przyspiesza.

Nie włączać stacyjki gdy jakaś kostka jest odłączona,Gdy cokolwiek robi sie przy instalacji,najpierw odłączyc klemy z akumulatora.

Ktoś kto ma znajomego który będzie umiał go naprawiac i nie jest to serwis.Ktoś kto lubi komfortowo jeżdzić i nie liczy sie z wydatkami.

Auto ma tyle samo atutów ale i tyle samo wad,dlatego opinie stawiam posrodku.Napewno faktem jest to że byle jaki mechanik tego auta nie naprawi,nawet warsztaty nie wiedzą jak go naprawić.Zostaje serwis bo tylko oni wiedza jak podejsc do tego auta, ale każda wizyta to koszt ok 3000zł.

Jeżdzi sie super.Ale gdy coś sie psuje to koszta są ogromne.Moje auto psuje sie co chwila,wymieniłem juz prawie wszystko,a nadal powstają nowe awarie. Wersji przed liftem raczej nie polecam.

Minus to występująca Rdza

Średnoi,bo niedomyka mi co jakis czas zawór,przez co latem zamiast chłodzic grzeje.Termostat i Webasco tez już musiałem wymienić bo niedogrzewał.

gdy ma sie parctronic to jest super

Wymieniłem wiele sensorów.Kable przerywają sie wewnątrz izolacji,wówczas jest bardzo cięzko zdiagnozować usterkę. Mechanicy wymyslają wszystko do wymiany,poczym okazuje sie że tylko kabelek sam przerwał sie w izolacji.

Swożnie,wachacze ale to normalne że sie zużywają,ale korozja na dzwiach i błotnikach to już jak na markę Mercedes nie powinna sie nigdy zdażeć,a jednak w tych autach to norma.Nie wiem być moze tylko moja e-Ska jest pechowa,ale wiem napewno ze wersji przed liftem nikomu nie polecam.

Komfort przyspiesznie i trzymanie sie drogi,REWELACJA!!!!