Opinia Mercedes 200-500 (W123) 2.0 100KM (benzyna+gaz) kombi 1983r., ocena użytkownika (bvb)

Mercedes 200-500 (W123) 1983r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 100KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-13

Często się zdarzało, że palił mniej gazu niż benzyny. Gaz wrażliwy na różnice temperatur. Zdarzało się, na trasie, że spalił 6 litrów gazu na 100 km. Ogólnie jestem zadowolony ze zużycia paliwa.

Na stan techniczny. Widziałem wiele młodszych, że aż żal było na nie patrzeć. Warto zwrócić uwagę na legalność dokumentów.

Ważna rzecz, to wymiana oleju w skrzyni automatycznej, polecam krótsze okresy.

Ja używałem go na co dzień jako osobówki, ale świetnie się sprawdzał w terenie ze swoim wysokim zawieszeniem. Wersja z niwomatem nigdy nie "przyklapnie" dzięki temu i ogromnemu bagażnikowi świetnie się sprawdzał na wypady do lasu i na camping.

To był mój pierwszy Mercedes, później były inne. Tego lubiłem najbardziej.

Trzeba tylko uważać zimą na zakrętach na śliskiej nawierzchni z przyspieszaniem. Hamowanie rewelacyjne, to samo parkowanie. Koła się kładą i zaparkujesz tam, gdzie maluch ma problemy. wspomaganie jest może troszkę za silne.

Elastyczność i przyspieszenia są świetne, miałem dość mocny silnik, ale wiadomo, że mocy nigdy za wiele. W każdym razie nie raz wprowadzałem innych na światłach w osłupienie. Uważać na CPN-ach, żeby wam ropy nie wlali. Myślą, że każdy Mietek, to diesel.

Posiadałem wersję z nivomatem, więc obciążenie nie robiło na mnie wrażenia, a tym bardziej na Mietku. Polecam tą wersję każdemu, kto chce wozić więcej. Załadowałem mu ponad tonę, a jechał jakby był pusty :) Tylne fotele w kombi są troszkę mniej komfortowe niż w limuzynie, ale i tak bardzo dobre.

Same pozytywy, Miałem wersję w idealnym stanie. Z drewnem i skórą. Blachy tak samo. Może tylko brak kilku centymetrów z tylu na nogi do pełni szczęścia. Po złożeniu tylnych foteli miałem ponad dwa metry bagażnika :) Polecam

Super cały rok. Miał jeszcze szyberdach, może dlatego.

same pozytywy

nic nigdy nie nawaliło :)

Wsiadając zawsze wiedziałem, że dojadę do celu. i tak było. Nawet jak padły półosie, to stukało, ale dojechałem do domu.

Zaskoczył mnie pozytywnie pod każdym względem. Mnóstwo miejsca, śliczne i wygodne wnętrze, super dynamika, niskie spalanie. Świetnie trzymał się drogi. Ceny części zamiennych bardzo atrakcyjne.

JAREK