Opinia Peugeot 3008 1.6 HDI 109KM (olej napędowy) inne 2009r., ocena użytkownika (25y2)

Peugeot 3008 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: inne

silnik: 1.6 HDI 109KM (olej napędowy)

data oceny: 2019-02-03

W mieście krótkie odcinki ok 5 km. Trasu ok 60 km. Na wakacje Bułgaria i Chorwacja prędkość od 120- 140 km/h 5,8L średnia.

Interwały przy zmianach oleju w silniku co 15 tyś i w skrzyni biegów co 80 tyś nie słuchać serwisu

Polecam wszystkim bez problemu zmieści się wózek i walizki tylko w pionie. Przestronne wnętrze dzieciom na pewno spodob się widok ze szklanego dachu. Rolety i przyciemnione boczne szyby pomagają podczas upałów.

Auto spisuje się bardzo dobrze. Tanie w utrzymaniu i serwisie. Wygodna ciche przestronne. Jedyna wada to dwa krótkie biego 1 i 2 więc jesteśmy z tyłu na światłach ;-), ale to mi nie przeszkadza, można kupić 2,0 HDI. Będzie lepiej

Auto prowadzi się dobrze, choć przy silnych powiewach bocznego wiatru trzeba korygować tor jazdy jak to w tak wysokim aucie( przypadłość wszystkich tego typu samochodów). Hamulce dobre ale mogły być lepsze pomaga zmiana klocków i tarcz na sportowe. Parkowanie bez czujników to problem.

W takim aucie silnik 16 HDI 109 koni daje radę, ale dla ścigaczy nie polecam. Bezawaryjny. Zautomatyzowana skrzynia biegów wolna nie ma żadnych problemów są łopatki przy kierownicy( tania w naprawie i eksploatacji wchodzi 2litry oleju za 25 zł ja wymieniam co 50 tyś)za to można włączyć tempomat przy 40.

Zawieszenie dobrze się spisuje choć w szybko pokonywanych ciasnych zakrętach na nierównej dziurawej drodze tył potrafi podskakiwać i lekko się uślizgiwać wada belki wleczonej.Wyciszenie jest super dopiero przy prędkościach autostradowych słychać opływające powietrze ( za duże trochę lusterka).Fotele są bardzo wygodne dobrze trzymają.

Przestrzeń z przodu aż za dużo, mam 174cm wzrostu z tyłu też jest dobrze, płaska podłoga i dwa schowki w niej. Latarka w bagażniku to fajny i czasem przydatny gadżet,gniazdo też jest ogólnie super

trochę głośno chodzi silnik wentylatora, ale nie można nażekać. Ogrzewanie i chłodzenie jest bardzo dobre przetestowałem w Bułgarii i Chorwacji ( mam szklany dach).

Z przodu jest super, lusterka duże. Z tyłu polecam czujniki cofania lub kamerkę.

Dwa lata ekspluatacji i żadnych problemów.

Jak do tej pory jest niezawodny. ale koszty części są jak na takie auto tanie. Rozrząd kompletny 368 zł i sam wymieniłem wystarczą podstawy. Olej do skrzyni biegów 25 zł za litr wchodzi 2 litry sam wymieniłem olej do silnika TOTAL nisko pyłowy ze wzglęgu na DPF. 5L 98 zł.

Chociaż zautomatyzowana skrzynia biegów mogła by być trochę szybsza.

Jest super . Przestronnie wygodnia dużo miejsca

Mariusz