Opinia Peugeot 106 Active 1.0 45KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (kw4)

Peugeot 106 Active 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-08-07

Na jedyn baku (45l) spokojnie można przejechać około 800 km po mieście. Auto bardzo mało pali, a ma dobre przyspieszenie i dynamikę. To jest mocna strona tego modelu.

Na widoczność, nie każdy czuję sie w nim komfortowo właście z uwagi na widoczność. Ponadto zwróciłąbym uwage na karoserie, kupując auto kilkuletnie i mając w perspektywie dłuższe użytkowanie należy kupić jednak metalik. Peugeot II generacji ma rewelacyjną karoserie.

Kobietom, studentom

Auto świetnej jakości w przystępnej cenie, doskonałe dla studentów bo tanie, małe żużycie paliwa, bardzo dobre wykonanie, bezawaryjne, dynamiczne i świetne do parkowania w mieście. w trasie poprawne, troche zbyt głośne przy dużych prędkosciach, dle przecież nie jest do nich stworzone, z czystym sumieniem polecam.

Niestety na polskich drogach czuje się dziury, w porównaniu z innymi markami (np opel czy nawet fiat)wypada gorzej, przwdopodobnie na niewialką wagę. Natomiast doskonały ukłąd kierowniczy, auto bardzo dobrze sie prowadzi.

Silnik w moim aucie sprawuje się doskonale, nic nie klekocze, współgra ze skrzynią biegów. Auto jest dynamiczne i łądnie przyspiesza.

Jazda z kompletem pasażerów nie jest wielką przyjemnością, auto jest bardzo lekkie i czuje się, że zmienia się dynamika. Niestety powyżej 110/120 km na godzine auto zachowuje się głośno, jest to auto idealne do jazdy po mieście. Fotele przednie mogłyby być wyższe (niestety nie mam regulacji), są bardzo wygodne, fotele tylne bez zarzutów.

Wielkim plusem jest karoseria, dziesięcioletnie auto nie ma nawet oznak starzenia się, bardzo dobre wykonanie, świetny lakier, gruba powłoka.Bagażnik raczej większy niż w innych autach tej wielkości, a aranżacja bezproblemowa, siedzenia tylne dzielone dzięki czemu można wydłużyć/ zwiększyć pojemnosć bagażnika o tyle ile sie chce. Jakość materiałów wykończeniowych średnia, plastiki trzeszczą ( nie jest to uciążliwe. Jestem drugim właścicielem i dostałam auto z wyrwanymi gałkami, niestety nie potrafie oceniż czy powodem tego zniszczenia był brak delikatności poprzedniego właściciela czy słabość materiałów.

Nawiew dość głośny jeśli bierze się go na max

Lusterka to zdecydowania dla mnie janwiększa wada tego auta, ja mam zainstaloiwane dodatkowe. Lusterka niestety są zbyt małe, bardzoi trudno jest je ustawić tak aby widzieć martwe pole. Za to duży minus. Widopcznosć z przodu ok z tyłu byłaby lepsza gdyby lusterko wewnętrzne było większe lub dawało oddalenie. Jest to bardzo ważna zwłaszcza w autach gdzie nie ma regulacji wysokosci siedzenia

Bez zastrzeżeń, niestety w moim dziesiecioletnim aucie poszła konsoleta. Zwarć brak, wilgoć nie ma wpływu na funkcjonowaniu auta.

To auto można nazwać "150 zł", bo każda część w zasadzie tyle kosztuje. Nawet kobieta bez problemu poradzi sobie z naprawą, auto jest idelane dla majsterkowiczów, jest bardzo proste w naprawach. Jest niemal bezawaryjne, tylko koszty zużycia niektórych elementów.

Niestety słaba, zwłaszcza dla osób niskich i początkujących. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dodatkowych lusterek

Auto niemal bezawaryjne. anawet jeśli coś się w nim zepsuje to naprawa jest tania