Opinia Peugeot 206 1.4 75KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (213a)

Peugeot 206 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-15

Udało mi się w trasie jadąc ładnie gładko równym tempem i zgodnie z przepisami ! dojść do ok 5l na 100km. A jechałem na drugi koniec polski.

Na rocznik, historię, cenę i wyposażenie :))

Włączaj światła !!

Wielkie i sprawiedliwe 9 ode mnie ! Jeżdże tym autem zaledwie od roku, ale jest to do tej pory najlepszy samochód jakim jeździłem (kierowca z 10cio letnim stażem) i jakie posiadałem ! Dynamiczny silnik, zadziorna sylwetka, tani w eksploatacji i tani w naprawie. Idealny na miasto, a i w trasie pośmiga ! Zdecydowanie rosnę na nowego fana 206tki !

Auto prowadzi się znakomicie. Jak na swoje gabaryty posiada dosyć żywiołowy silnik. Piszę dosyć bo wiadomo, że wyścigówka to nie jest, ale stosunek masy do mocy jest dobry. Układ kierowniczy: system wspomagania jest w tym modelu hydrauliczny i działa bardziej ociężale niż spotykane w innych francuzach wspomagania elektryczne. Jeśli ktoś jeździł wcześniej bez wspomagania, napewno sobie z tym poradzi. Parkowanie, jak to maluchem, wlezie prawie wszędzie ! Śmieje się, gdy widze jak krew zalewa kozaków z BMW na parkingu pod TESCO, gdy jednym ruchem wjeżdzam w szparę miedzy samochody. :)

W mieście biegi zmienia się bardzo szybko, wiadomo - wszystko zależy od nogi, w moim przypadku zmiana jest dość częsta. Sama skrzynia biegów jest dobra, chociaż zdarzają się dość często problemy z wrzuceniem wstecznego. Trzeba przydeptac sprzęgło drugi raz zeby wszedł... Silniczek, ku mojemu zaskoczeniu - REWELACJA. Mały, zwinny, dynamiczny i nawet tak dużo nie pije. Przyśpieszenie, jak na auto nie sportowe, bardzo dobre ! Spokojnie można zostawić w tyle lepsze auta :)

Ładnie się prowadzi i miękko. Chociaż fotele przednie nie trzymają za dobrze przy ostrych zakrętach, jest wrażenie wypadnia, ale na szczęście złudne. 4 osoby mogą bez problemu komfortowo podróżować tym samochodzikiem, chociaż lepiej, gdyby z tyłu siedziały dzieci, niż osoby dorosłe. Wyciszenie oceniam najwyżej, przy prękości powyżej 80kmh są takie szumy, że nie słychać gadania teściowej...

Przestrzeni szczególnie z przodu jest bardzo dużo. Z tyłu jak to w małych samochodach musieli trochę przyciąć. Jakość materiałów nie jest rewelacyjna, ale też nie razi tandetą, a nawet jest przyjazna dla oka. Karoseria miodek, przecież to autko jest śliczne ! Po 11 latach zero korozji ! (Autentycznie ! )

Auto z klimatyzacją manualną, bardzo dobrze i chłodzi i grzeje.

Na polskich rondecznach czasami zasłania słupek, ale wystarczy się ździebko wychylić i widać. Do tyłu - mała szybka, ale jak ktoś umie używać lusterek (i nie chodzi tu o kobiety !) to można i do Wa-wy z Gdańska jechać. :)

Elektryczne szyby i lusterka. Działają dobrze, ale jak na mój gust - przyciski sterowania umieszczone między fotelami pasażera, za ręcznym nie są zbyt praktycznie. Elektronika, mam radio Sony ze zmieniarką... i nie wiem czemu, ale czasem mi sie zawiesza, ot co... ^^

Autko nie do zajeżdżenia ! Gdyby nie stan polskich dróg tak naprawdę nie byłoby co naprawiać ! 99% napraw tego auta po sprowadzeniu było dokonane w PL ! A wszystko przez nasze drogi. Samochód 10 lat jeździł na oryginalnych kapslach, wjechałem do polski i po dwóch dniach straciłem kapsle i skończyło się na prostowaniu przednich felg. (dziadek wymusił pierwszeństwo i na wciśniętych hamulcach wjechałem w dzirę ... ). Misa olejowa do wymiany. Dwa dni po przeglądzie spory odprysk (asfalt bądz kamień) uderzył niefortunnie i olej zaczął się sączyć spod misy. Podobnie halogen, odprysk asfaltowy z pod opony samochodu z sąsieniego pasa udeżył w halogen niszcząc szkło i lustro. Żarówka ocalała. Koszty napraw - naprawde niewielkie. Ilość części na rynku ogromna ! i oryginalnych i zamienników.

Jak już wcześniej napisałem, sterowanie el. szyb i lusterek zdecydowanie nie trafione miejsce...

Myślałem, że auto będzie ociężałe. Ale jednostka 1.4 75KM zdecydowanie pasuje idelanie do samochodu tej wagi !

Tom