Opinia Peugeot 306 1.4 75KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (2613)

Peugeot 306 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2024-01-17

Jeżdżę za krótko by ocenić. Pierwsze wrażenie jest takie że potrafi spalić sporo.Zwłaszcza w mieście. Liczby wpisałem ,aby opinia się ukazała,dokładna ocena metodą pełnego baku jeszcze przede mną.

Jak to we francuzach.Trzeba uważać na tylną belkę. Poza tym standard,jak przy zakupie innych aut.

Standard. Wymieniać płyny,olej,co jakiś czas kontrolować czy mamy sprawne oświetlenie i szerokości.

Fajne na pierwszy samochód ,lub dla człowieka,który jest na takim etapie w życiu ,że nie musi przedłużać sobie ptaszka sportową furą i wyścigami od sygnalizatora,do sygnalizatora.

Bardzo lubię to autko. W sam raz dla takiego boomera jak ja,który lubuje się w starych rzęchach.

Wyrwałem ten wynalazek w sylwestra za 1500 złotych. Opinia po dwóch tygodniach użytkowania... Prowadzenie,przy spokojnej jeździe może być. Przy wyższych prędkościach odniosłem wrażenie ,że jest trochę niestabilne. Trzeba uważać na gwałtowne ruchy kierownicą. Ale ogólnie da się żyć. Układ kierowniczy,jak na pojazd w tym wieku pracuje dobrze. Hamulce... Poprzedni właściciel coś kombinował z tarczami i póki co mam jedynie zwalniacze. Zobaczymy jak będzie jak zrobię to po swojemu. Póki co ,tak na kredyt,dałem siódemkę. Parkowanie jest przyjemnością. Widzimy wszystko w każdą stronę. Może trochę zbyt mały promień skrętu,ale w niczym to nie umniejsza zaletom peugeota w tej dziedzinie.

Silnik dość elastyczny. Niestety na światłach się nie pościgamy. Dużo lepszy zryw,mimo malutkiego silnika miałem w AX. Co do skrzyni się nie wypowiadam,bo u mnie jest lekko nadwerężona i biegi wchodzą dość ciężko czasem. Być może w egzemplarzu lepiej utrzymanym,działa to lepiej.

Zawieszenie dziwne. Z przodu miękkie,z tyłu twarde. Nie jeździłem jeszcze z obciążeniem,więc nie mogę ocenić. Fotele ,jak to w starym samochodzie. Pojęcie " trzymania bocznego" jest temu Peugeotowi obce. Jeżdżę sam ,więc nie mogę ocenić jak się jedzie z kompletem pasażerów. Dałem ocenę " na kredyt" Wyciszenie. Mogłoby być lepiej,natomiast bardzo mi się podoba " dźwięk" tego silniczka,więc rekompensuje mi to nieco głośniejszą pracę.

Chyba ,obok komfortu parkowania,najmocniejsze strony pojazdu. Bardzo dużo miejsca z przodu. Dwie dość tęgie osoby bez problemu mogą się tym samochodem przemieszczać. Nie ma ścisku,można swobodnie zapinać pasy i się wiercić na wszystkie strony. Bagażnik ,jak na małego hatchbacka nadspodziewanie duży. Materiały Peugeot ma prawie 30 lat. Nic nie skrzypi,nie strzela i nie wydaje innych odgłosów,więc nie jest źle,natomiast plastiki uległy wyblaknięciu i niewielkim uszkodzeniom. Karoseria . W prawie 30 letnim aucie ,jeśli chodzi o korozję mam niewielką kropkę na lewym błotniku.Reszta w super stanie.

Ogrzewanie bardzo dobre. Autko szybko zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem. Jest natomiast problem z odmrożeniem i odparowaniem szyb. Myślę że sprawę przepłukanie układu chłodzenia i nagrzewnicy wodą z octem,ale z wiadomych względów z tym " remontem" trzeba poczekać do wiosny.Warto by zapewne było też wymienić filtr kabinowy.

Widoczność super. Jak pisali przedmówcy,lusterka mogłyby być większe,ale jak to we Francji. Postawiono na urodę. Nie utrudnia to jednak za bardzo jazdy.

Jeszcze nie wiem,co sądzę. Na kredyt dałem siódemkę,natomiast przy oględzinach pojazdu stwierdziłem,że poprzedni właściciele miewali z tym problemy. Świadczyć o tym może chociażby stopioną kostka od światła mijania.

Póki co odpala jak zły,nawet w ostatnie mrozy nie miałem z tym problemów,bezawaryjnie trafia z punktu a do punktu b,czego chcieć więcej. Zestaw startowy,a więc filtry ,świece to śmieszne pieniądze,pytałem też o ceny tarcz i elastycznych przewodów hamulcowych ,bo będę je musiał niebawem wymienić. Cała impreza zamknie się w kwocie 250 zł. Oczywiście to tylko cena części. Jeśli ktoś nie majsterkuje,musi doliczyć koszty mechanika.

Dynamika i póki co spalanie.

Widoczność,przestrzeń w środku,niezłe wyposażenie, mimo słabej dynamiki silnik.

Mariusz