Opinia Peugeot 307 H/B 2.0 2.0 16v 136KM (benzyna+gaz) hatchback 2002r., ocena użytkownika (24ph)

Peugeot 307 H/B 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2.0 16v 136KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2014-10-24

Spalanie w peugeocie z silnikiem 2.0 mieści się w normie-nawet porównując do innych marek potrafi być oszczędny tylko trzeba umiejętnie jeździć i korzystać czasami z ekodrivingu.Na gaz nie narzekam-spalanie ok.10l/100km czyli za jakieś 26zł przejadę 100km.jakieś pytania?

Sprawdzić przede wszystkim czy silnik równo pracuje-wada fabryczna (popychacze-wymiana co 100000km)i zawieszenie-szczególnie układ belki skrętnej tylnej czy jest nie wykrzywiona.Zawsze trzeba pojechać na stację diagnostyczną-rzucić auto na rolki oraz obejrzeć podwozie czy nie ma wycieków oleju czy płynu z chłodnicy-ale to przecież standardowe sprawy.

Sprawdzać stan oleju w silniku bo zwyczajnie wypala oraz czasem poziom boryga.na szczęście w kabinie pod zegarami jest wskaźnik pod chwilowym przebiegiem który pokazuje poziom oleju w silniku także luz:)

Uważam,że można śmiało polecić ten samochód.Wbrew pozorom może nowemu właścicielowi miło się odwdzięczyć pod warunkiem,że kupi zadbany egzemplarz i sprawdzi dokładnie auto przed zakupem!Radzę sprawdzić przed odpaleniem czy silnik jest zi

Ogólnie oceniam mojego peugeota pozytywnie.Wiadomo,że nie jest idealny ale błędy konstrukcyjne można mu wybaczyć.Przede wszystkim szkoda,że nie ma troszkę miększego zawieszenia ale za to świetnie trzyma się na zakrętach i świetnie wyczuć można drogę.Jednak na poprzecznych nierównościach podskakuje i raczej lepiej zapomnieć o szybkich przejazdach bo można wypluć plomby:)Jedyną poważna bolączką tego auta to jest pewna wada tego silnika-popychacze zaworowe-to jedyna pięta achillesowa.Czeka mnie wkrótce ich wymiana z powodu silnych drgań silnika jak jest zimny tuż po rozruchu-potem zjawisko zanika.Szkoda mi po prostu silnika bo dostaje w ten sposób w kość.

Samochód prowadzi się bardzo przyjemnie.Precyzyjnie trzyma się drogi ale tylko pod warunkiem sprawnego zawieszenia i dobrania opon o właściwym profilu-ze względu na sztywne zawieszenie wymagane są opony o wysokości 65mm-wtedy na polskie drogi jest ok.Układ kierowniczy bardzo dobry-można doskonale wyczuć auto i podoba mi się,że układ twardnieje przy większych prędkościach.Hamulce-żyleta.Z przodu i z tyłu są tarcze-a że samochód waży niecałe 1300kg hamuje szybko i bezpiecznie.Parkowanie-marzenie:dobry promień skrętu plus krótki przód niesamowicie ułatwia manewrowanie po wąskich uliczkach.

Elastyczność w peugeocie 307 2.0 16v jest odpowiednia,przełożenia dobrane prawidłowo jednak brakuje 6 biegu.5 bieg ma stosunkowo krótkie przełożenie(przy 120km/h jest już 3500obr/m)ale za to samochód lekko się zbiera nawet od 70km/h na 5 biegu!Peugeocik przyśpiesza bardzo fajnie i miękko od samego dołu czym mnie miło zaskoczył-czuć moc nie KM ale 190 Nm!Co do elastyczności to nawet na 4 biegu czuć jak silnik oddycha lekko i goni do przodu:)

Ze względu na stosunkowo twarde zawieszenie lepiej się jedzie z pasażerem niż samemu choć cierpi na tym troszkę przyśpieszenie samochodu.Fotele posiadam wręcz doskonałe-Recaro z bocznymi podparciami-po prostu bajka-nie widziałem innego samochodu w tej cenie z lepszymi siedzeniami.Wyciszenie jest bardzo dobre-silnik słychać dopiero od 3500obr/min.

No cóż-trzeba pamiętać,że to jednak auto kompaktowe i nie ma co liczyć na cuda jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu ale jest dobrze.Za to z przodu po prostu rewelacja!Szyba przednia jest bardzo pochylona dzięki czemu kokpit przed wzrokiem kierowcy jest bardzo wydłużony i sprawia fantastyczne wrażenie.Miejsca z przodu pod dostatkiem,materiały z wyższej półki no i ergonomia na wysokim poziomie-doskonały konkurent dla golfa4 i 5!Bagażnik naprawdę spory-dla dwóch osób-ewentualnie małej rodziny w sam raz.Osobiście wożę w kole zapasowym butlę z gazem i w ogólne mi to nie przeszkadza:)

Wentylacja jest na wysokim poziomie a możliwości jej ustawień jest wiele pod warunkiem,że posiada się wersję z climatronikiem.

Szyby w peugeocie są ogromne a kanty w drzwiach nisko położone co sprawia,że widoczność na wszystkie strony jest wręcz idealna!Lusterka w odpowiednich rozmiarach i dają bardzo dobrą ocenę sytuacji na drodze za i wokół samochodu.

No cóż- i tutaj zaczynają się małe schody.w moim peugeocie elektryka szczególnie nie nawala,ale czasem tylko coś przeszkadza.ale to są drobiazgi.Niedawno musiałem wymienić żarówki świateł mijania i to wszystko.Za to elektronika-hmn-doszedłem do wniosku,że współczesne auta bez nadmiaru czujników się nie obędą.Miałem już kilka fałszywych sygnałów od check engine ale to norma w tym samochodzie-mam zaufanego mechanika i on mi na bieżąco sprawdza czy faktycznie coś się zjeb.....czy też to jest zwykły błąd komputera.Z tym się trzeba po prostu pogodzić i tyle.

No cóż-nie ma aut,które nie wymagają napraw-jednak mój peugeot nie potwierdził starych utartych stereotypów.Bieżące naprawy wiązały się z normalnym użytkowaniem samochodu i tyle w temacie.Żadnych nietypowych usterek tzw.typowo francuskich.

Miesiąc po zakupie musiałem wymienić komplet sprzęgła-po prostu się rozpadło.Po za tym nic poważnego poza czekającymi mnie wymianą popychaczy zaworowych-norma w tym rodzaju silnika.

Peugeot 307 2.0 16v zaskoczył mnie niedużym spalaniem.Oczywiście przy umiejętnej jeździe bo jeśli ktoś ma ciężko nogę to może zapomnieć o tego rodzaju oszczędnościach.

Maciej