Opinia Peugeot 307 Trendy 1.6 HDI 90KM (olej napędowy) kombi 2006r., ocena użytkownika (3kj)

Peugeot 307 Trendy 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 HDI 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-10

Odpowiedź:Nie

Nie kupować!!! Jeździłem kilka dni 308 i jak ktoś już musi Peugeota kupić to ten powinien być lepszy - klimatyzacja musi być automat, manual jest nic nie warty.

Na notorycznie przepalające się żarówki.

Tylko wrogowi. Lepiej kupić chyba Forda.

Auto jest ładne i ...tyle. Zbudowane tanim kosztem, klocki wymieniam średnio co 15 tyś. Ostatnio jednak serwis założył chyba inne, bo po 20 tyś. stwierdzili, że są jeszcze dobre. Tarcze były toczone po pierwszych 10 tyś. a wymienione przy 30 tyś.

Zawieszenie mało sprężyste, zbyt silne wspomaganie układu kierowniczego, które się nie zmniejsza wraz ze wzrostem prędkości i nie czuję auta przy dużych prędkościach oraz na koleinach. Swojego czasu Polonezem mi się lepiej jeździło. Ze względu na nisko opadającą przednią maskę nie wiesz, gdzie kończy się przód auta.

Silnik, jak na swoją niewielką pojemność jest OK. Przyspieszenie jest dobre jak i elestyczność. Wersja 110 KM jest lepsza ale w aucie 307 SW (ze szklanym dachem i innymi bajerami) wrażenie takie samo. SW jest cięższe.

Jak wspomniałem wcześniej, zawieszenie jest do d... Mało elestyczne, dobija na większych nierównościach, porażka. Fotele takie sobie, ale w żadnym Peugocie nigdy nie mogłem znaleźć dla siebie wygodnego miejsca. Za to wyciszenie do 100 - 110 km/h - rewelacja. Potem słychać nieco silnik i szum opływającego powietrza.

Z przodu jest OK, z tyłu miejsca niewiele. Jednak auto jest za wąskie. Jakość plastików i deski rozdzielczej OK. Natomiast często wymieniam żarówki wszelkiego rodzaju - Peugeot ma problemy z elektryką. Ostatnio w serwisie nie wymieniono mi podświetlenia panela regulacji lusterek, ponieważ nie mają takich diod i musieliby wymienić całość a to nie podlega gwarancji. Tak więc już się nie świeci.

Słabe ogrzewanie, wentylacja mizerna a klimatyzacjia (manualna) jest za słaba. Przy wyższych temperaturach (powyżej 25stC) w samochodzie nie jest chłodno. Masakra!!!!!!

Z racji tego, że to kombi, widoczność do tyłu jest taka sobie. Lusterka też mnie nie powalają swoim zasięgiem.

Drobne usterki są uciążliwe. Wskazania komputera odnośnie spalania - zaniżone o ok. 0.8 l/km. Nie można tankować pod korek - uszczelka puszcza i dużo paliwa ląduje pod samochodem - podobno muszę wymienić cały zbiornik paliwa!!! Załosne!!!!

Chyba tylko tyle, że do tej pory auto nie stanęło na drodze. Podobno przy ok. 60-70 tyś zaczynają się poważniejsze problemy i holowanie do warsztatu. Zobaczymy.