Opinia Peugeot 405 Sport 1.9 SRi 125KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1990r., ocena użytkownika (mnq)

Peugeot 405 Sport 1990r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 SRi 125KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-12-11

Spala dużo w mieście, przy 3,5 tys włącza się druga przepustnica, a wtedy... wir w baku. W trasie mozna zejsc naprawdę do 7l/100PB i 9l/100Lpg. Gazu normalnie może palić mniej, ale wole miec dynamiczne auto na gazie niż muła.

Cena, cena i jeszcze raz cena, a pozatym bardzo zachwalał go mój mechanik.

Na lekką noge,bo ciężka może odchudzić portfel.

Polecam tym, co cenią wygodę i komfort jazdy, i chcą się wyróżnić z tłumu zalanego bezpłuciowymi VW

Super auto, napradę genialna robota. Za nieduże pieniądze można mieć auto tej samej klasy co Audi 80/Passat a komfort jazdy i sama jazda - 1000 razy lepsza. I nie prawda, że niemieckie to niezawodne a francuskie to drogie w utrzymaniu. Wiele częsci jest w tej samej cenie, a nie które (rozrząd, sprzęgło) nawet tańsze. Bardzo miękkie i ciche i mocne auto. Są jeszcze wersjie 140 i 160 konne, istne torpedy. Z wad można zaliczyć tą elektronikę, którą trzeba dokładnie zobaczyć przed kupnem no i spalanie, bo nie najmniejsze jest w duzych silnikach. Jednoska dieslowa (1.9) z turbo i bez to bardzo dobre, i tanie w eksploatacji silniki. Polecam

Generalnie auto stoi wysoko, jest to trochę uciążliwe przy "braniu" ostrych zakrętów przy dużych prędkościach, ale dobre opony i zawieszenie powinno to niwelować. Tył wykazuje na mokrym nadsterowność. Wspomaganie kierownicy nie należy do najlżejszych, ale nie jest źle. Bardzo miękkie i komfortowe zawieszenie, ciche (jeśli zadbane)

Silnik ciągnie już od dołu. 125KM i prawie 170nm z autem o masie troszkę ponad tone daje sobie radę wyśmienicie. Do 4,5tys idzie jak przecinak. Skrzynia jest trochę toporna, lubi sobie zgrzytnąć, ale przełożenia są dobre (przy prawie 130km/h na Vbiegu - 3,2tys obr)

Komfort jest nieziemksi. Naprawdę dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Miękkie zawieszenie sprawia, że nie czuć w ogóle złej drogi. Tylna kanapa - bajka. Wielu znajomych którzy mają porządne auta gdy siądzie na mojej kanapie to odpływa ;) Tym autem się leci, nie jedzie. Przy wyższych prędkościach słychać szum wiatru, generalnie do 150-160 (zależy od nawierzchni) jest bardzo ok.

Dla mnie idealnie. Duzo miejsca, schowków ile trzeba tyle jest, podświetlone i klimatyzowane. Materiały nie należą do najlepszych, ale to rok 1990 nie wymagam zbyt duzo, mimo to deska jest miękka a plastiki nie skrzypią. Aranżować za bardzo nie ma co, bo to sedan, ale bagażnik naprawdę pojemny. A blacha? Cud malina, pełen ocynk profesjonalny. Po 20 latach ani grama rdzy! nigdzie, nadkola, klapy, drzwi. Wszystko czyste i wolne od rudego nalotu.

Po 2-3 minutach w zime leci już ciepełko, w lato klima chłodzi wyśmienicie. Bardzo duży zakres regulacji prędkości dmuchawy i temp (od 17 do 28 stopni)

Duża szyba z przodu mocno wysunięta, lusterka boczne i środkowe też duże i do tego fotochromatyczne, super w nocy. Do tyłu jest gożej, bo raz, nie widać tyłu (ja mam SRi Sport, więc mam oryginalny spojler), dwa - nie ma wycieraczki, ale szyba nie brudzi się, co najwyżej może być mokra po postoju w deszczowe dni, ale to raczej normalne :)

Elektronika troszkę daje znać o sobie, styki lubią zasniedzieć (zwłaszcza te na zewnątrz), masa może się czasem stracić, i często nie działa podświetlenie przycisków elektrycznych szyb. Poza tym ok, bez zwarć. Jak nie kopane to będzie ok.

Aawarii poważnych nie miałem, często błachostki, jak linka sprzęgła która wyskoczyła z zaczepu (standard, 5 minut roboty na miejscu), immobilaizer czasem nie odblokuje silnika. Nic poważnego nigdy sie nie przytrafiło, i mam nadzieje, ze nie przytrafi.

Jak narazie nie zrobił mi żadnego psikusa (od września zrobiłem nim już 16tys), i przy przebiegu prawie 260tys trzyma się świetnie. Plusem jest, że LPG założyłem jako pierwszy w historii tego auta przy 250tys :)

Zdecydownanie, to mnie najbardziej zaskoczyło. Klima też jest naprawdę mocna.

Bruno