Opinia Peugeot 406 GLX 2.0 HDi 110KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (hct)

Peugeot 406 GLX 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDi 110KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-10

Ehhh...nie lubią mnie panowie na stacjach paliw. Bywam tam zupełnie przypadkiem ;)

Na poprzedniego właściciela...

Ustawienie lusterek, fotele kierowcy i t p....

Wszystkim, którzy samochód traktują jako dodatek do życia, a nie sposób życia.

Jest to moja 2-ga 406. Wcześniej miałem wersję Kombi Rapier 2 HDi 90KM. Póżniej przerwa... VW Passat 1.8T Gaz BRC Sequent 24... Jedyne rzeczy ktore się nie zepsuły w tym smochodzie to: szyby i instalacja gazowa. Dałem się nabrać na mit VW, ale nie ja jedyny... Póżniej powrót do 406, zresztą kupiłem ten samochód za śmieszne pieniądze czym byłem uradowany. Śmierdział papierochami, ale wypralem pug-a i teraz jest już "fresh" hehehe... Planuje pojeździć tym samochodem do końca, albo jego, albo mojego. Jestem już w tym wieku że nie muszę sobie niczego udowadniać lub przedłużać hehehe więc "lew" pozostaje w rodzinie :)

Prowadzi się znakomicie, oczywiście zawsze może być lepiej, ale ideałów nie ma, więc najwyższa ocena z możliwych. Hamulce, bardzo dobre zwłaszcza system ABS sprawdza się b.dobrze. Parkowanie, mały promień skrętu pozwala na doskonałą manewrowość. Trzeba "wyczuć" cofanie, a reszta jest dziecinnie prosta

jeżdzac po mieście najczęściej urzywam 3 biegu, który znakomicie rekompesuje przyśpieszenie jak i powolne toczenie się w korkach. Skrzynie biegów hmmmm... denerwuje mnie zmiana z 1do2. Mam "anglika" i czasami nie trafiam w 2 ;). Przyśpeszenie...jak na diesla SUPER

Francuz... Płynie jak statek. Nawet nie porównuje do Passata, bo po 5 godzinach spędzonych w VW dostałbym wstrząsu muzgu i odbitych nerek. Twarde lubie ogórki ;) hehehe

Szkoda, że francuzi nie pomyśleli o możliwości powiększenia bagażnika. Nie jest mały, ale w tej klasie samochodów zdecydowanie wypada slabo. Za to jakość materialów jest naprawdę na najwyzszym poziomie. Przełączni, regulacja naiewem i tym podobne są w zasiegu ręki i rozmieszczone typowo dla peugeota. Jest naprawdę dobrze :)

Pamietać należy o wymianie filtra nawiewu kabiny. Reszta to poezja. 10 min pracy klimatyzacji moze doprowadzić do odmrorzenia paluchów ;) hehehe... Jest naprawdę świetnie

Widoczność do tylu, wypada trochę słabo. Reszta zupelnie normalnie :)

Wszystko działa, tak jak dzialało... Upsss...wymienielem żarówki stopu. To jedyna awaria jaka mi sie przytrafila

Sam sobie wszystko wymieniam, więc nie płacę za frajerskie servisy w ktorych pracują piii.... Części są bajecznie tanie więc nie odczówam kosztów, poza tym ...nie pamietam kiedy coś wymienialem w tym samochodzie (nie dot płynów eksploatacyjnych)

Paleta kolorów jest nie do przyjęcia. Nie wiem jaki daltonista mieszał lakiery, ale moja 406 została pomazana jakim syfiastym zielonym kolorem. OCHYDA !!!!!! Nie wiem dla czego innym się podoba

Wcześniej myślalem, że samochody o takiej masie będą częstymi gośćmi w CPN-ach ;) a tu zoonk ;)