Opinia Peugeot Partner 1.6 HDi 90KM (turbo diesel) van 2007r., ocena użytkownika (zd2)

Peugeot Partner 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.6 HDi 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-09-20

RODZINOM! Zwłaszcza wielodzietnym - bezproblemowy dostęp do dzieci z tyłu i sporo miejsca. Poza tym w bagażniku zmieści się wózek, namiot, bagaże, zakupy , rowerki dziecięce, a rowery na dachu.

Całokształt....w relacji do ceny 8. Nie patrząc na cenę to 6 - mógłby być szybszy, bardziej komfortowy i tańszy :) A to co mam oceniam na 8

Auto jest wysokie, więc siłą rzeczy prowadzenie będzie trudniejsze niż aut sportowych. Ale w porównaniu do Kangoo którego miałem to ...nie ma porównania :).Jest szerszy i bardziej stabilny.

Hmmm...jak na tę kategorię ocena przyspieszenia to 8 - porównując z klasycznymi osobówkami odjąć 1-2 pkt

Oczywiście z kompletem pasażerów dynamika mocno spada, ale za to tył przestaje skakać i zaczyna się kleić (tak!) do drogi.

Mam 3 małych szkrabów i to jest jedyne auto w tej cenie (nowy) w którym mogę przewieźć 3 dzieci w 3 fotelikach!!! W Octavii II kombi po zamontowaniu fotelika z przodu i 2 z tyłu, żona jechała....bokiem. Poza tym czasem wożę 3 osoby dorosłe w trasy i nikt nie narzeka na komfort.

Sporo paruje.

Przedni słupek sporo zasłania. Tył krótki więc można parkować pod ścianę.

Występuje u mnie jakiś błąd w elektryce (po wyjęciu kluczyka pali się kontrolka akumulatora przez kilkadziesiąt sekund) ale nie jest on uciążliwy i występuje losowo. Co ciekawe, po wyłączeniu światełka nad kierowcą błąd ustępuje.

Do tego co podaje producent daleko! Rekord 4.8 miałem jadąc przez 400km nocą podczas ulewy - czyli jechałem na 5 między 80 a 90. W czasie normalnej eksploatacji (trasa 110-120) bierze między 6 a 6.5l.

Miałem Kangura i był bardzo chybotliwy. Po przesiadce przestałem się bać pokonywać szybko zakręty (oczywiście bez przesady)

DonFrogger