Opinia Peugeot Boxer 2.5 td 0KM (turbo diesel) bus 1998r., ocena użytkownika (5fp)

Peugeot Boxer 1998r. - opinia użytkownika

nadwozie: bus

silnik: 2.5 td 0KM (turbo diesel)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-12

może jest jeden mały mankament jeżeli ktoś planuje jeździć po polnych drogach to trzeba mieć świadomość że ten model jest stosunkowo nisko zawieszony ale przy jeździe po szosie ten minus staje się dużym atutem ponieważ auto trzyma się szosy jak przyklejone

ja co prawda nie miałem tych problemów z codzienną obsługą ponieważ miałem model w naprawdę dobrym stanie ale trzeba pamiętać o dobrym oleju, wymianach na czas i usuwaniu wszelkich niedomagań jak je tylko stwierdzimy nie czekając aż się do nich przyzwyczaimy

wszystkim którzy lubią jazdę dużym busem trzeba mieć na uwadze fakt że to nie jest osobówka i ma nieco twardsze zawieszenie ale za to jego walory użytkowe wszystko rekompensują

jeżeli miałbym kupować znowu samochód dostawczy to na pewno bylby to Boxer ze starym silnikiem 2,5td oczywiście jeżeli byłby z dobrych rąk i z przebiegiem udokumentowanym rzędu 200tys jeżeli wszelkie obsługi będą wykonywane na czas to jest to model nie do zajeżdżenia, jeszcze jeden duży plus to jazda zimą oczywiście na dobrych oponach jak to miło patrzeć jak inni się kopią a ja sobie jadę dalej

przez cały okres użytkowania nie miałem problemów i jbyłem bardzo zadowolony

silnik ten to po prostu poezja nie ma co prawda rewelacyjnych przyspieszeń bo to stara konstrukcja ale ma moc, jest bardzo elastyczny i bardzo trwały

z racji tego iż jest to samochód dostawczy o ładowności 1,5t to zawieszenie jest dość sztywne ale jazda z ładunkiem np, 1t jest czystą przyjemnścią zarówno komfort jak i przyspieszenia są rewelacją

nie mam więksych zastrzeżeń

ogrzewanie jest ok nieco gorzej z klimatyzacją przy ścianie grodziowej było możliwie ale jak ją wyjąć to zbyt mała jest wydajność

nie mam zastrzeżeń

kupiłem auto gdy miało 190tys ja przejechałem nim ok 60tys i dosłownie nic nie robiłem bo nie było takiej potrzeby, sprzedałem jedynie dlatego że nie był mi już potrzebny tak duży pojazd ale czasami jeszcze żałuję