Opinia Peugeot 607 2.9 0KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (y2t)

Peugeot 607 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-16

komunikaty wyświetlane przez system -zasygnalizuje niemal każdą usterkę

Auto dla kogoś kto za kółkiem chce się zrelaksować i czuć jak we własnym fotelu ,ceni wygodę i komfort jazdy.

Jedyną wadą jest czasem szwankowanie elektroniki u mnie błędne komunikaty-co mnie nie dziwi-naszpikowany jest nią jak BOENING ;D. W zamian daje niesamowity komfort jazdy.Ciche wnętrze,lekkie prowadzenie , doskonałe wykończenie,i nagłośnienie jak w dobrej jakości słuchawkach.Wedłóg mnie-dopracowany do perfekcji.Kiedyś mówiłam-żadnych fiatów fordów i francuskich:) do momentu aż wsiadłam w to cudeńko

Prowadzenie tego auta to sama przyjemność - ma się wrażenie że jedzie samo.Kierownica chodzi niesamowicie lekko. Co do trzymania się nawierzchni na zakrętach-gdybym miała porównanie- lepiej wypada np audi B4

Silnik chodzi cichutko ,bez dziwnych odgłosów.Jezeli chodzi o przyśpieszenie-nie jest to co prawda VW JETTA:) ani mazda RX8:) ale przy 3 litrowym silniku jest w co depnąć:) zważywszy na to że to auto limuzyna a nie sportowe. Dynamicznie zmienia biegi .

Auto w pełni komfortowe- ma się wrażenie że raczej płynie niż jedzie - choć dziury na drogach czuć jak w każdym innym.Daje możliwość przełączenia trybu zima i trybu sport.Bardzo dobre wyciszenie-czasem nie wiem czy silnik nie zgasł.Chciałabym tu dodać niesamowite radio z CD.Tak głośnego czystego dżwięku bez trzeszczenia w głośnikach nie słyszałam w żadnym aucie.Podobne miałąm w mazda RX8- ale i to nie było tak doskonałe.Metalica brzmi nieziemsko;D

Wybrałam to auto własnie ze względu na komfort.Z przodu regulowane siedzenia w każdy z możliwych sposobów - nawet elektrycznie podnoszone zagłówki.Jedna uwaga-jestem niska-sądzę że dla bardzo wysokiej osoby może zabraknąć miejsca:)Z tyłu niskie kanapy-ale dość przestronnie.Bagażnik spory-ale wejście mógłby miec większe.Jakość materiałów wykończenia - bardzo dobra.bardzo dobrze zagospodarowany podłokietnik-sporo miejsca-choć musi mieścić telefon samochodowy. Czytelne oznaczenia .Ogólnie-dopracowany klasycznie , ze smakiem i dla wygody użytkownika

wentylacja sterowana elektronicznie - po wciśnięciu programatora działa z pewnym niewielkim opóźnieniem-przez co nie wiadomo przez moment czy dodać jeszcze czy nie.Jak dla mnie-zbyt mała możliwośc ustawienia kratek nawiewu

Przy wrzuceniu wstecznego biegu lusterka zmieniają położenie tak że widać tylnie koła i conieco powyżej.Lusterka małe-chowają się przy zamykaniu auta .Z przodu widoczność ograniczona w minimalnym stopniu przez słupki przednie.Dość mała widocznośc przez tylną szybę( nie jestem wysoka-więc być może dlatego)

To najsłabszy punkt tego auta.Zawiesz się czujnik cofania , piszczy jak ktoś podjedzie do mnie zbyt blisko - np w korku.Pokazuje różne cuda-np że mam przbitą oponę - choć jeżdżę i koła mam całe.Słąbe zabezpieczenie przed wilgocią-po deszczu zaczynała wyć syrena:)- nawet jak na 8 letnie auto to nie powinno szwankować.

oprócz elektroniki-a raczej tylko wyświetlania błednych komunikatów i zawieszenia się czujnika cofania-bezawaryjny.

Wszystko jest na swoim miejscu i w razie potrzeby pod ręką.Przejrzyste i funkcjonalne-bez zbędnych gadżetów zagracających przestrzeń wokół kierownicy. Cichutkie wnętrze- niemal nie słychać silnika.Prowadząc to auto ma się wrażenie że się płynie-nie jedzie