Opinia Renault 19 1.8 75KM (benzyna) hatchback 1992r., ocena użytkownika (z1g)

Renault 19 1992r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-26

tylko tyle moge podać, że na trasie spala 7,2 litra na 100 km, choć często mnie zaskakiwał i spalał dużo mniej - nawet 6,8 l/100km. wszystko zależy od sposobu jazdy. ten wynik to było przy trasie 400 km, jazda przepisowa, no może w niektórych momentach 100-110km/h. a w mieście nigdy nie mierzyłem - idzie odczuć że schodzi o wiele więcej paliwa ale nie sądze żeby przekraczało 10l/100 km

nie przerażac się zbytnio jeżeli klawiatura silnika jest \\\\\\\\\\\\\\"spocona\\\\\\\\\\\\\\" olejem. mimo że wymieniłem uszczelkę, to nadal wygląda to tak samo - przy czym oleju silnikowego nie ubywa. warto - jeżeli jest taka mozliwość - wjechać na kanał i sprawdzić układ wydechowy oraz stan przedniego zawieszenia

co jakiś czas sprawdzać ilość płynów: oleju oraz chłodniczego, a także tak co 1,5 roku stan części gumowych zawieszenia.

auto jest bardzo dobre, łatwy dostep do silnika - samemu można wiele rzeczy poprawić, naprawić. nie posiada bogatego wyposażenia ale mi to akurat nie przeszkadza - nie za wile może sie przez to popsuć. jak sie o nie dba, to dobrze bedzie służyć

nie jest złe prowadzenie. kiedy jedzie się samemu albo tylko z pasażerem z przodu, auto jest bardziej obciązone z przodu i przez to w ostrych zakrętach ma tendencję do uciekania przodem w przód, a nie za kierunkiem skretu kół. wystarczy odpowiednio dostosować predość i problem sie rozwiązuje. parkowanie w porządu, nie jest tak łatwo jak w \\\\\\\\\\\\\\"maluchu\\\\\\\\\\\\\\" ale idzie sie z tym uporać. rewelacyjnie parkuje sie tyłem, trochę gorzej przodem, gdyż z powodu długiej maski trzeba mieć miejsce na odpowiedni najazd.

tutaj raczej nie moge narzekać. jak na ten silnik auto zbiera się dobrze - wg mnie największym mankamentem jest drugi bieg, jakoś brakuje mi na nim mocy, natomiast nastepne są w porządku. przy wyprzedzaniu spokojnie mozna na 4 biegu cisnąć do 100 km/h (ten sam manewr na 5 biegu zajmuje dużo więcej czasu). normalne też jest że jedynka i wsteczny nieraz sprawiają problemy - ale po prostu trzeba się przyzwyczaić, że zanim sie wrzuci wsteczny to chwilę trzeba odczekać na jałowym

żadnej Ameryki tu nie odkryję. kiedy jest pełny pokład, to całkiem inaczej pracuje silnik i zmiany biegów są w innych miejscach tzn przy innych predkościach. mi osobiście lepiej jeździ sie tym autkiem z obciązeniem, niż tylko np z jednym pasażerem (mimo że spalanie jest większe i dynamika spada).

jak do tej pory zarówno pasażerowie jak i ja nie mielismy powodów do narzekania na ulość miejsca - także w bagażniku. nie mam także zastrzeżen do wykończenia deski rozdzielczej, natomiast tacicerka drzwi - troche za jasna i ciężko ją doczyścić. co do karoserii - akurat mój model złapał rdzę jedynie na nadkolach tylnich - nie przeraża mnie to , gdyż jak na auto z takim wiekiem to i tak niezły wynik.

koniecznie trzeba sprawdzać drożność dmuchawy i \\\\\\\\\\\\\\"przedmuchiwać\\\\\\\\\\\\\\" ja raz na jakiś czas np raz na dwa lata. chłodzi bez problemu, nagrzewa też w porządku - bardzo dobrze działa ogrzewanie szyby tylnej

jeździłem autami z dużo gorszą widocznością - tu z tym zagadnieniem nie miałem problemu

w porządku

koszty nie są duże, ale myślę że to w dużej mierze zasługa nie naprawiania u mechanika, ale na własny koszt z pomocą zyczliwych bliskich

jak na nasze drogi spisuje sie swietnie :) słyszałem opinie że jest za miękki, ale nie zgodze się z tym. duży plus dla renaulta :)