Opinia Seat Leon osobowy 1.9 standart 90KM (turbo diesel) hatchback 2004r., ocena użytkownika (jtj)

Seat Leon osobowy 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 standart 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-07-12

liczba wyświetleń: 2068

Oprocz tego co wymienilem,to jedno musze zaznaczyc-na trasie,jak chcesz"pogonic"to auto,potrafi powyzej 140km/h spalic nawet do 10L/100km!No ale cos za cos.Niemniej jednak uwazam ze przy zwyklym silkniku,ktory mam(90km) mimo wszystko moglby palic nawet przy szybkiej jezdzie ciut mniej.

Przede wszystkim na obsluge w salonie.Nie sluchac tego co probuje nam wmowic sprzedawca lub przedstawiciel sprzedawcy,ale obejrzec bardzo dokladnie auto przed odbiorem. Nie dac sie wciagnac w zakupy"dodatkowe"-wyposazenie!Sprzedawcy,dealerzy-dobrze wiedza,ze za auto powyzej jakiejs tam kwoty naleza sie nam rzeczy tzw.dodatkowe za darmo.Wykorzystuja nasza niewiedze. I ostania uwaga,przepraszam-bardziej rada dla kupujacych Seata-jesli w miescie macie Panstwo innych dealerow,proponuje/prosze u wszystkich sprawdzic ceny danego modelu i dodatkow,ktore proponuja!

Na takie codzienne sprawy ktore dotycza auta z silnikiem diesla-Po wlaczeniu stacyjki poczekac az wszystkie kontrolki zgasna-nastepnie odpalic motor. Po odpaleniu nie ruszac od razu!Odpalic,wysiasc z auta,spr.czy wizualnie wszystkie kola sa ok.

Wszystkim,ktorzy szukaja auta do pracy,do jazdy na codzien,na zakupy chociazby,czy na urlop.Nawet za granice(dalekie trasy). Jest tylko jedno ale,jak juz wczesniej napisalem-to auto jest tylko dla 4 osob.

Zadnych uwag

Jedna uwaga-jak tę pojemnosc i tę moc,uwazam ze skrzynia moglaby juz byc 6 biegowa.Dlatego ze powyzej predkosci 15okm/h juz silnik slychac.A jezdzilem takim samym autem(rok mlodszym)ktory mial skrzynie 6 -biegowa i efekty sa bardziej sprzyjajce temu motorowi. Moja uwaga dotyczy oczywiscie jazdy na dlugich trasach.Bo w miescie,na krotkich odcinkach,to ta skrzynia biegow jest swietna. W momencie kupowania auta,niestety nie bylo dostepnej skrzyni 6-biegowej w tymze modelu.A szkoda.

No moj komentarz dotyczy poprzedniego punktu.Gdyby skrzynia byla 6-biegowa,to byloby o wiele ciszej

W tym punkcie,komentarz dotyczy tylko i wylacznie mojego gapiostwa.W poprzednim Seacie mielismy tylna kanape z podlokietnikiem.Teraz z tego zrezygnowalismy.I tego zaluje. Natomiast siedzenie z tylu,3 doroslych osob-to juz porazka.No ale to auto,to hatchback.

Bez komentarza.Jedyny,ktory mi sie nasuwa to taki,ze przy normalnej eksploatacji,dbaniu o wymiane wszystkiego na czas-to auto jest bez zarzutu.

Nie jestem jednostronny,ale to wszystko co napisalem wynika tylko i wylacznie z eksploatacji.A ta,jak wiadomo jest najwazniejsza.I nie chodzi mi tu o strone czysto ekonomiczna-paliwo!

I tego bede bronil,bo nie dosc ze mam sie czym pochwalic-niezawodnosc,to jeszcze bardzo oszczedne autko.I wdzieczne