Opinia Toyota Avensis terra 2.0 TD 90KM (turbo diesel) kombi 1998r., ocena użytkownika (jdk)

Toyota Avensis terra 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 TD 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-07-12

inaczej być nie chce

na to samo co w każdym używanym aucie, ale nic konkretnego

na drogę, coby wypadku nie spowodować bo szkoda by było.

jeżeli szukasz dużego auta, którego zadaniem jest jeździć i się nie psuć to jest właśnie to. Jeżeli szukasz dynamiki to szukaj silników D4D (po roku 2000)

duże rodzinne kombi, do którego wszystko się zmieści, naprawdę wszystko. Auto niesamowicie ekonomiczne- nowsze diesle oczywiście legitymują się niższym spalaniem, ale pozostałe koszty pozostawiają sporo do życzenia. Tutaj w sumie przez dwa lata nic nie dołożyłem, a koszt takich części jak np tarcze hamulcowe jest porównywalny z fiatem punto- to mit o drogich częściach do japończyków (no chyba że wszystko chcemy kupować w ASO). Jeżeli tylko byłby żwawszy byłby idealny.

nie ma w tym temacie nic szczególnego do powiedzenia, wszystko poprawne, ale nic na kolana nie rzuca. Auto hamuje i skręca

diesel, w dodatku nie wysilony musi się charakteryzować dużą elastycznością i trwałością. Mój egzemplarz ma 320tys przebiegu, zużycie oleju to ok 200ml na 10-12tys km- czyli żadne. 90KM raczej nie może robić wrażenia, ale nie o to w tym samochodzie się rozchodzi. Skrzynia chodzi dość lekko, w miarę sztywny lewarek. w tym wieku synchro już nie to co w nowym, więc wsteczny obowiązkowo z podwójnym wysprzęgleniem

amortyzatory gazowe (innej opcji nie ma do tego modelu) sprawdzają się świetnie- udany kompromis pomiędzy bezpieczeństwem i komfortem. Dodam że w moim egzemplarzu są ciągle oryginalne, które wyjechały z fabryki !!! co prawda to ich ostatni sezon ale 320tys robi wrażenie (choć przyznam że auto jeździ głw po drogach expresowych i autostradach). Fotele bardzo dobre (mam 193cm wzrostu). NA koniec najlepsze, wyciszenie, pomimo że to stary klekot jak o nm niektórzy mówią to wszyscy przyznają że jest o niebo ciszej niż w każdym VW TDI

jednym zdaniem: to duże auto jest. p.s.: nie gnije, podłoga po rozłożeniu siedzeń jest płaska

klima manualna w standardzie. Dmucha i grzeje (wyjątkowo szybko)

ja tam wszystko widzę

no comment

nic się nie zepsuło. W warsztacie jestem tylko w razie wymiany części eksploatacyjnych- klocki, tarcze, olej, filtry, takie tam pierdoły.

cisza jak na klekota. Niezawodność mnie nie zaskoczyła bo wiedziałem co kupuję.

jarek