Opinia Volkswagen Sharan 2.8 175KM (benzyna+gaz) van 1997r., ocena użytkownika (qc8)

Volkswagen Sharan 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.8 175KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-19

przy jezdzie do 90 km/godz potrafi spalić poniżej 10l a przy jeżdzie ponad 140 i więcejnawet 17l

sprawny akumulator i ładowanie(AUTOMAT)nie da się odpalić na popych

większym rodzinom 4 -5 osobowym i tym co lubią podróże

ogromny komfort dla kierowcy i pasarzerów ,przestrzeń i swoboda

z racji tego ze to duży samochód trudno znalezć miejsce do swobodnego parkowania,ale z czasem to mija i po wyczuciu samochodu wciska się prawie wszedzie a że się swobodnie kieruje przestaje to być problemem

początkowo wydawało mi się że tak wielki samochód będzie bardzo powolny opinie znajomych były niepochlebne ,ktoś mi poradził jak chcesz taki samochód to z mocnym silnikiem i miał rację, jest niesamowite przyspieszanie i wyprzedzanie to czysta poezja najmniejszych problemów przyspiesza z prędkością naciskania pedału gazu ,a przy tym skrzynia automat to komfort niesamowity,nie wiem z kąt tak fatalna opinia o automatach w naszym kraju pewnie nie dorośliśmy jeszcze do takiego luksusu ,brakowało mi tylko tempomatu,obecnie mam to wszystko i jazda to poezja gdyby nie tak ogromny brak autostrad

samochód zachowuje się doskonale pełny czy pusty koleiny nie stanowią większych problemów lecz nie sposób o nich zapomnieć od czasu do czasu przypominają o sobie lecz to nie to co w mniejszych autach włosy nie stają dęba,z racji tego że auto jest wysokie na tylnych fotelach rzuca na nierównościach i przy gwałtownych manewrach,uciążliwa jest dmuchawa na 3 i 4 zakresie

w rocznikach z przed 2000 malo schowków a po 2000 jest ich sporo tylko niektóre wydają denerwujący odgłos trzeszczenia aby to wyeliminować powykładałem je niękką gąbką

najmniejszych problemów ,bardzo pomocne są kontrolki spalonych żarówek

automatyczna skrzynia i tylny dyferencjał(dodatkowy napęd)auto nie wchodzi w żadne poślizgi