Opinia Volvo V50 kinetic 2.0 136KM (olej napędowy) kombi 2009r., ocena użytkownika (s4r)

Volvo V50 kinetic 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-04-06

Wszystko zależy od stylu jazdy, na trasie jadąc maksymalnie ekonomicznie udalo mi się zejść na 4.9, jednocześnie na trasie jadąc jak najszybciej raz mi się udało dojść do 9.0 najcześciej na codzień wychodzi około 7.2 jazda zupełnie na luzie bez oszczędzania, w mieście korkach. Tak więc spalanie bardzo dobre.

Zdecydowanie tak, jak każde ma swoje niuanse, które nie rażą, spokojnie można się przyzwyczaić

Solidne auto, dobrze wykończone, nie ma nigdzie tandety, dobry ekonomiczny silnik, auto nie wyróżnaiające się spośród innych godne polecenia.

Samochod prowadzi się bardzo pewnie, jednakże przy ostrej jeździe jest dość miękki, na zakrętach przechyla sprawia wrażenie niestabilności, kierownica chodzi bardzo lekko mam wrażenie, że momentami aż za lekko, mogłaby być precyzyjniejsza, mimo to można się przyzwyczaić. Co do hamulców są ok, w moim samochodzie pedał chodzi dość ciężko, mam na myśli to że trzeba go wcisnąć znacznie mocniej niż w innych autach, wychodzi to przy lekkich dochamowaniach np. przy dojeżdżaniu do świateł. Parkowanie super, wystarczająco skrętny bdb widoczność. Powyższe moje spostrzeżenia są dość na wyrost, samochód oceniam ostro!

Samochód jest wystarczająco elastyczny. Skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna, silnik dość oszczędny. Przyspieszenie nie powala, mimo to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony elastycznością na 3 i 4 biegu, pedał gazu jest tu bardzo precyzyjny i samochód szybko się zbiera, daje wrażenie jakbyśmy mieli silnik o większej pojemności.

Zawieszenie jest nastawione na komfortową jazdę jest to jak najbardziej na miejscu, fotele są bardzo dobre jak na samochód tej wielkości i klasy, zdecydowanie na plus. Jazda w 5 osób no cóż nie znam samochodu tej wielkości gdzie można mówić o nadzwyczajnym komforcie. Osobiście wolałbym mieć troszke twardsze zawieszenie... prosze się jednak tym nie sugerować

Samochód jest naprawde w porządku, nie zwraca na siebie dużo uwagi, materiały wykończenia na 5 ergonomia również 5, tu nie ma się do czego przyczepić.

Jak w wielu samochodach tej klasy można sobie błyskawicznie poradzić z parującymi szybami

Wszystko na 5, bardzo łatwy do ogarniecia samochód, nie za duży, zwrotny, zdecydowany plus.

Tu nic sie niepokojącego nie dzieje, wszystko jest bardzo logicze i czytelne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wyposażenie, zwłaszcza przy niższych wersjach wyposażenia, takie auto może nie mieć komputera uważam że to lekka przesada

nic nie naprawiałem więc się nie wypowiem

Nie przychodzi mi nic do głowy co byłoby negatywnego w aucie, ewentualnie fakt, że samochod nie miał komputera i trzeba bylo dopłacić za doinstalowanie programu, to powinno być w standardzie, nawet nie przeszlo mi do glowy że może go nie być...

Bardzo wygodne fotele oraz niezwykła elastyczność, czułość pedału gazu zwłaszcza 3 i 4 bieg.