Alfa Romeo 166 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 166 spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 166

1999r.

Średnia ocena: 8.63/10

Alfa Romeo 166 spalanie (l/100km)

12.54/12.00
9.07/8.90
10.96/10.20

Oceny ALFY ROMEO 166

2010-02-16

Dynamiczna, elastyczna i kulturalna jednostka 2.4 JTD. Jak na diesla piękne brzmienie!!!Rewelacja!
W kabinie można się poczuć jak w przytulnym, komfortowym apartamencie:)
Tym autem się płynie na autostradzie i precyzyjnie jezdzi w mieście. Nie jest to małe auto , więc przy parkowaniu trzeba się przyzwyczaić.

Janusz2010-10-04

Super auto dla kierowcy lubiącego luksus i ostra jazdę. Ale koszty i awaryjność psują całą frajdę. Kupiłem 4-letnie auto z przebiegiem 140 tys. Przejechałem ok 150 tys. świetnie się jeździło, rewelacyjna jest jakość audio. Z powodu kosztów utrzymania oceniam jednak, że ta zabawa n...
Silnik 2,5 V6 świetnie sobie radzi z ciężkim autem. Skrzynia nie chodzi tak lekko jak można byłoby sobie życzyć w takim aucie. Do 180/190 km auto przyśpiesza rewelacyjnie, dopiero powyżej już słabiej. Osiągnięcie max.v (mi udało się osiągnąć na autostradzie A2 przekroczyć 225 km) ...
Z tyłu trochę ciasno. Przy pełnym obciążeniu można wyczuć pogorszenie warunków jazdy - szczególnie przyspieszenia.
Sportowa limuzyna, świetnie się prowadzi. Przy parkowaniu przeszkadzają długie zwisy, szczególnie z przodu - zdarza się otrzeć o krawężniki.

2010-07-18

Przy 6-cio biegowej skrzyni trzeba trochę się "namieszać" w mieście ale w trasie rekompensuje to w 100%. Przy 200km/h mam na obrotomierzu 3200 obr/min i spalanie około 7.2l/100 km
Wszystko ok przy czterech osobach w kabinie
Niestety dużych gabarytów nie przewieziesz tym samochodem ale to nie bus tylko limuzyna
Rewelacyjne auto za stosunkowo nie wielkie pieniądze. Posiadałem audi A6, mercedesa W210, i żadne z tych aut nie dawało mi takiej frajdy z jazdy jak Alfa. Pomimo stosunkowo drogiej eksploatacji tylnego zawieszenia 166 nie ma wad no chyba że kupi się mocno zmęczony egzemplarz ale to się tyczy...

2009-07-10

Polecam ten samochod wszystkim ze sportowym zacieciem i lubujacym sie w odrobinie luksusu
Automat ze sporttronikiem wiec wszystko tlumacza te 10 Jest SUPER
Rzadko jezdze z kompletem, pasazerow ale zawieszenie tego nie odczuwa
Mozliwosc aranzacji AR 166 ?????Glupie pytanie.Ona ma wszystko co trzeba ;-)
Sa czujniki parkowania wiec nie jest zle ale widocznosc z tylnej szyby b,zla

2008-08-15

Jestem zadowolony i szczerze polecam ten model
Po prostu mozna sie bawic tym autkiem ;-)))
Bajka
Bajka
Luksus i adrenelina w jednej pigulce.Nic dodac nic ujac.Kocham to auto.A chcialem kupic BMW.Ale bym dal ciala.POLECAM

Średnie oceny ALFA ROMEO 166

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 166 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo 166

Alfa Romeo 166

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 166

Alfa Romeo 166 2400 JTD 136KM 1999r. sedan (limuzyna)

ALFA ROMEO 166 to bardzo udany model. Mimo tego ,że ma kilkanaście lat (pierwsze egzemplarze 1998) to sylwetka nadal jest piękna!!! Najbardziej udana jednostka to silnik diesla 2.4 JTD - praktycznie nie do zdarcia (pod warunkiem, że części eksploatacyjne są wymieniane na bieżąco!) Auto dynamiczne, elastyczne, dość ekonomiczne. Dobre prowadzenie, mało awaryjne (a mam je już 3 lata i zrobiłem ok. 60tyś.km.). W tej cenie nie znajdzie się tak dobrze wyposażonego auta z tak dobrym silnikiem i tak pięknego! (ale radzę wystrzegać sie okazji cenowych - są to auta mocno zmęczone i najczesciej zaniedbane-czasem lepiej dolozyc troche i kupic zadbany egzemplarz).

Do przodu super. Do tyłu średnio, ale lusterka pomagają!

W kabinie można się poczuć jak w przytulnym, komfortowym apartamencie:)

Przestrzeń z przodu i z tyłu super!!!Komfortowo!Dobra jakość wykończenia i materiały wysokiej jakości (skóra, drewno). Jedynie bagażnik moglby mieć większą wnękę załadunkową.(no ale to nie kombi). W moim modelu brak jest dzielonej tylnej kanapy, ale za to jest otwierane "okienko" na długie przedmioty-przydatne.

Wbrew obiegowym opiniom (najczęściej osób, które nigdy alfy nie miały!) niska awaryjność modelu 166.

Ładnie chłodzi (clima) i grzeje zimą.

W porządku!

Alfa Romeo 166: hatchback, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 166: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 166: 2.0, 2.4, 2.5, 3.0