Alfa Romeo 166 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 166 spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 166

turbo diesel

Średnia ocena: 8.00/10

Alfa Romeo 166 spalanie (l/100km)

Oceny ALFY ROMEO 166

Andrzej2013-05-07

Cóż. Poprzednio byłem właścicielem Audi A4 b5 z silnikiem 2.5 TDI i mogę powiedzieć, że niezawodność płynie na korzyść 166. Prowadzenie, dobry silnik, przyjemność z jazdy. Co tu dużo mówić. Na prawdę dobry samochód.
Ciężko mi oceniać, ponieważ mój egzemplarz został zmodyfikowany zanim go kupiłem. Na hamowni wychodzi ponad 200 koni i 416 Nm momentu obrotowego. W każdym bądź razie przyspieszenie jest imponujące jak na nie najnowszego diesla. 0-100 km/h-ok. 7,3-7,5 sekundy.
Samochód posiada zawieszenie przód -35 mm, tył -20 mm o ile dobrze pamiętam. Na letnich kołach (235/40 ZR18) raczej ciężko wspominać o komforcie. Wiadomo, co kto lubi. Mi osobiście nie przeszkadza twardość zawieszenia tym bardziej, że w serii jest znacznie bardziej komfortowo.
Przestronny samochód, oczywiście nie spodziewajmy się Bóg wie czego. Miejsca jest przeciętnie jak na swą klasę. Wykończenie bdb. Nie mam powodów narzekać na nie. Nic nie trzeszczy, nic się nie niszczy specjalnie szybko.
Co tu dużo mówić. Samochód prowadzi się naprawdę znakomicie. Pod względem frajdy z prowadzenia jest to jedno z najlepszych aut z tych lat w tej klasie.

2008-02-10

Auto wbrew opiniom w sumie bezawaryjne.zawieszenie wielowahaczowe na polskich drogach-cierpi w kazdym aucie.Przy masie tego auta i przebiegu ok 200tys. pierwsza ingerencja w zawieszenie to chyba dobry wynik.Generalnie uszkodzeniom ulegaja elementy elektrycznoelektroniczne f-my BOSH najczesciej, czyl...
Auto z racji ze to limuzyna i zaprojektowana na troche inne drogi niz nasze, nie jest super zwrotne, co czuc przy manewrach na parkingu. Skret jak w autobusie.Hamulce super,szczegolnie ze sportowymi klockami-staje w miejscu.Mogla by byc troche bardziej twarda ta bella...

2008-08-12

Bardzo dobry samochód. Wszelkie komentarze typu "włoszczyzna" są nieuprawnione. W Polsce samochody niemieckie są przereklamowane. Czekam na następcę tego modelu.
Przydałby się większy promień skrętu

Super autko na trasy. W mieście trudno parkować ze względu na słaby promień skrętu.

2010-04-30

Najlepiej wyciszony samochud jakim kiedy kolwiek jechalem.

Średnie oceny ALFA ROMEO 166

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 166 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Alfa Romeo 156.

Alfa Romeo 166

Alfa Romeo 166

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 166

użytkownik: Andrzej

Alfa Romeo 166 Distinctive 2400 JTD 10v 210KM 2005r. sedan (limuzyna)

Do przodu jest ok. Tył- beznadzieja, lecz to typowe dla aut z tą linią idącą w górę wraz z tyłem. Lusterka raczej przeciętnie.

Na przeciw wszystkim stereotypom póki co. Oby tak dalej. Nie ma się co zrażać do Alf przez czyjeś opowieści. Owszem, są dość delikatne ale odpowiednio zadbany egzemplarz na bank nie będzie sprawiał problemu.

Świetna wydajność.

Złego słowa nie powiem. Połowa znajomych, 'których wójek/syn/ojciec ma Alfę' narzeka. Moja nigdy mi nie nawaliła. Wszystko w najwyższym porządku.

Alfa Romeo 166: hatchback, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 166: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 166: 2.0, 2.4, 2.5, 3.0