Daewoo Lanos opinie, oceny użytkowników, Daewoo Lanos spalanie benzyna (strona 2)

Opinie o samochodach Daewoo Lanos

Średnia ocena: 7.45/10

Daewoo Lanos spalanie (l/100km)

Oceny DAEWOO LANOS

2010-02-28

Największa to słabo wytłumone wnętrze, potem materiał wykończeniowy. Brakuje mi klimatyzacji.
Jak wcześniej. Pod górę częste zmiany biegów - byłem zadowolony. Drugi raz już pojechalismy przez Jugosławię. Na autostradzie 195, żadnych niespodzianek. Jak dla mnie słaby silnik.
na 14" i bez dużego obciążenia 2-3 osoby bardzo dobrze się zachowuje 4-5 osób tył może dobijać na nierównościach. Przy 15" obowiązkowo po 1 gumie wzmacniające tylne sprężyny - strasznie ocierają opony o nadkola. Wyciszenie powyżej 110 DO BANI ponad 150 trzeba to ścierpieć...
Ergonomicznie, choć tandetnie, siedziska z przodu trochę na mnie za krótkie mam 183 cm.Bagażnik jak na takie auto ok. Po 6-7 latach zaczęły wychodzić małe rdzawe punkciki na podszybiu.
Byłem pierwszy raz w Bułgarii i jechaliśmy przez Karpaty w Rumunii czasami w deszczu - 5 osób, 2 dzieci i 3 dorosłych pełny bagaznik. Tracze Brembo, klocki Lucas, po 2 gumy na sprężynę, 15" alusy, nówki opony Barum Bravuris. Jak to auto się swietnie trzymało drogi!! Parkowanie - naw...

Jaky2009-08-06

Co tu rzec dobre, bo polskie. Sorry szkoda, że nie zbudowaliśmy drugiej Japonii, bo wtedy niemieckich młotków nikt by nie chciał kupować.Tak na poważnie są gorsze samochody
Trzeba uważać na wymianę paska rozrządu, skoro producent podaje 60000km to ja radzę wymienić po 40000km.Mnie zerwał się po 50000km. Wrogiem Lanosa są świece NGK silnik lubi na nich szarpać i słabo się wkręca na obroty, za to na iskierkach to demon elastyczności. Skrzynka prawie ideal...
Zawieszenie jest za miękkie, samochód cały czas się kołysze dodatkowo na każdej dziurze coś tam dobija, szyby boczne lubią się same opuszczać, hałas przy prędkościach 100-140 przy takiej sylwetce jest totalną porażką.
Miejsca jest dosyć dla czterech dorosłych osób z bagażem dla dwóch. Plus największy za brak rdzy na nadwoziu
Samochód lubi się przechylać, źle prowadzi się na KOREMORANACH fabrycznych oponach. Hamulce nie powalają z drugiej strony przez 5 lat eksploatacji wymieniłem tylko płyn hamulcowy

marek2010-04-07

W roku 1997 auto wyróżniało się stylistyką i rozsądną ceną. Wg mnie auto kupione beż żadnych doświadczeń przez cały okres spisywało się znakomicie może dlatego, że był to jeden z pierwszych modeli
nie jest to auto sportowe ale można z niego dużo wyciągnąć, nawet przy dużych prędkościach autem można spokojnie wyprzedzać maruderów, po 170000 km spokojnej jazdy zużycie oleju w normie, od wymiany do wymiany bez dolewki
rzadko jeździłem z pełnym obciążeniem, wyjątkowe sytuacje nie dawały powodu do narzekań
przy tych wymiarach auta wygoda ok. wykończenie nie jest zbyt oryginalne ale w roku 1997 nie było źle. 10 lat w konstrukcji samochodów to dużo możliwości zmian. Karoseria nie ma oznak korozji, oprócz 1 listwy przyszybowej
auto ma miękkie zawieszenie, układ kierowniczy nie sprawiał problemów, wspomaganie ok stosunkowo wysokie zawieszenie i mozna jeździć po dołkach - z umiarem to nie terenówka

2008-08-19

prosty wytrzymały twarde zawieszenie ma swoje plusy,choć mało komfortowy wart zapłaconej ceny na pewno w miarę dobre osiągi i przyspieszenie zadbany i w o czasie serwisowany posłuży długo zaletą jest mała cena zakupu auta uzywanego
elastyczny czasem ruszam z dwójki a przy 80 nie redykuje na 4 ,skrzynia biegów odrobinke haczy silnik ,jak na 100koników dobrze sie sprawuje
bardzo dobry do przewozu nawet materjałów budowlanych ,twarde zawieszenie ale tak lubie sprawdza sie w szybkich zakretach i na odcinkach polnych jezeli chodzi o komfort niestety cos za coś
przestrzeń ? przeciesz to nie cięzarówka ,ani autobus wyjmuje sie tylne siedzenie (oparcie przykrecone niestety to problem)i mozna coś więcej przewjeźć
bardzo odporny samochód i wytrzymały mechanicznie bez zarzutów (Żadnych awarii) wymieniam tylko olej , klocki i pasek , wszystkie obsługi na czas w aso tak hamulce mogły by byc ciut lepsze , w zakręty wchodzi z niebywale duzą szybkościa

2011-02-15

Słabe wykonanie podzespołów do tego słaby i mało ekonomiczny silnik odpycha od siebie jednak duży (+) za możliwość zastosowania części zamiennych ze starszej wersji Opla np. Astry (silnik zawieszenie hamulce) czy Vectry (hamulce taczowo-bębnowe tył)
Silnik i skrzynia bez szału... ważne że jedzie...
Fotele przednie są ok jak są nowe. Jazda z kompletem pasażerów nie jest taka uciążliwa pod warunkiem że nie ważą oni ponad 90km. Wyciszenie gorzej niż złe...
Przestrzeń z przodu wystarczająca, tyłem się nie przejmowałem nigdy bo tam nie przesiadywałem :P. Przełączniki pod ręką. proste i logiczne w funkcjonowaniu. Jakość materiałów marna i mało estetyczna. Bagażnik taki sobie... Osobiście nie miałem problemów z rdzą na karoserii.
Autem buja przy większych zakrętach. Hamulce nawet nowe nie sprawdzają się tak jak powinny.

Średnie oceny DAEWOO LANOS

Osoby zainteresowane autem Daewoo Lanos brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Opel Astra

Opel Astra

Daewoo Lanos: hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Daewoo Lanos: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Daewoo Lanos: 0.8, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0

Daewoo Lanos: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1988