Dodge Caliber opinie, oceny użytkowników, Dodge Caliber spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Dodge Caliber

hatchback

Åšrednia ocena: 9.14/10

Dodge Caliber spalanie (l/100km)

10.40/10.35
6.75/9.15
8.75/9.45

Oceny DODGEA CALIBER

Kuba K.2013-09-27

Trochę krótki 1-szy bieg, plus za 6-tkę.
Duże koła = mniejszy komfort resorowania. Minus za skokową regulację fotela kierowcy. 5 osób uda się zapakować, jeżeli wezmą bardzo mały bagaż. Wyciszenie to największa wada auta.
Miejsca wystarczajÄ…co dużo, w porównaniu do Octavii II: z przodu wiÄ™cej miejsca, z tyÅ‚u mniej. Minus za PlastikowÄ… osÅ‚onÄ™ pod kierownicÄ…, która przy wzroÅ›cie 190+ obija nam kolana. Bagażnik symboliczny, w Å›rodku duże koÅ‚o. ZmieÅ›ci na dÅ‚ugi wyjazd 3 osoby, na weekendowy wypad spakujÄ...
Uwaga na dziury, auto lubi kołysać się na koleinach. Na prostej drodze jedzie jak czołg, nic go nie wyprowadzi z toru jazdy.

Andrzej2015-04-07

Samochód z duszą, świetny wygląd i przyjemność użytkowania. Ponadto - oryginalność, charakter. Nic tylko się zakochać, a wtedy wad się dostrzega
Elastyczność i przyspieszenie szosowe silnika 1,8 - wystarczające, ale w leonie było lepiej. Można sobie z tym poradzić redukując bieg. Zazwyczaj na krętej drodze zaczynam wyprzedzać na trójce
Jest znakomicie. Oczywiście, powyżej 120 km/h robi się głośniej, ale to nie mercedes S
Ergonomia bdb z wyjątkiem wkurzających przełączników obrotowych (światła. Czasem włączając kierunek wyłączam światła.Jakość materiałów. Kierownica i fotele - świetnie. Środkowy panel - słaby, łatwo się rysuje.
Spodziewałem się, że będą problemy, bo przesiadłem się z Leona. A tu - pięknie. Oczywiście, trzeba zwolnić na zakrętach, ale przy tej wadze i wysokości - to normalne.

Arti2015-05-13

Auto w tej klasie i zza taką cenę?! Tylko polecić. Bardzo dobre silniki które świetnie nadają się pod LPG, solidna konstrukcja, fajne wyposażenie. Minusy : brak ESp i dla mnie to tyle minusów. Ogólnie świetne autko> Polecam

Ela2013-04-08

Super samochód, bezpieczny , wygodny nawet w długich trasach. Wysoko położone siedzenia dają komfort jazdy. Niezawodny silnik diesla ! Przy regularnych serwisach ( nie koniecznie u dealera )co ok. 20tys km - auto jest naprawdę niezawodne !
bardzo dobre przyspieszenie jak na diesla, można się pościgać z benzynami i zostawić daleko z tyłu, śmiało przyspiesza przy wyprzedzaniu !
samochód bardzo lekko się prowadzi,nie ma problemu z parkowaniem

2008-02-08

wygląd "robi" wrażenie. Samochód przy swojej wadze ma niezłe osiągi i "mało pali" gazu. Podane średnie zużycie dotyczy jazdy właśnie "na gazie"...
brakuje mocy przy niskich obrotach...
słabe wyciszenie nadkoli...
nadwozie wzbudza powszechne zainteresowanie. Nawet gdy siÄ™ nie podoba...
17 cali kół robi dobrą robotę...

Åšrednie oceny DODGE CALIBER

Osoby zainteresowane autem Dodge Caliber braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Nissan Qashqai.

Dodge Caliber

Dodge Caliber

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Najciekawsza opinia użytkownika o Dodgeu Caliber

użytkownik: Kuba K.

Dodge Caliber SXT 2000 CRD 140KM 2006r. hatchback

Są momenty, kiedy nienawidzę tego auta i chcę się go pozbyć - gdy padnie żarówka i trzeba jechać do ASO, gdy co roku na przeglądzie coś nie "chodzi" w wahaczach, gdy koleiny wypychają mnie z toru jazdy - jednak jak na niego patrzę i siedzę w środku, albo jadę piękną drogą w trasie - uwielbiam to auto! Idealne do podróży, świetnie wygląda, no i nie jest to kolejna Skoda (które zresztą lubię, ale ile można ;)).

Trochę krótki 1-szy bieg, plus za 6-tkę.

Z przodu nisko linia dachu - mam 190 cm, muszę się czasem garbić na światłach, trzeba się przyzwyczaić i stawać inaczej. Tylna szyba mocno ograniczona - małe lusterko i zagłówki. W lusterkach bocznych widać wszystko, jak w ciężarówce!

Miejsca wystarczająco dużo, w porównaniu do Octavii II: z przodu więcej miejsca, z tyłu mniej. Minus za Plastikową osłonę pod kierownicą, która przy wzroście 190+ obija nam kolana. Bagażnik symboliczny, w środku duże koło. Zmieści na długi wyjazd 3 osoby, na weekendowy wypad spakują się wszyscy. Składane fotele, w tym fotel pasażera - wielki plus.

Co roku coś do wymiany w zawieszeniu - ale nie wiem, czy to nie wina mojego auta, które raczej co nieco przeszło. Całość dobija g*wniana obsługa w ASO, ceny z kosmosu. Polecam serwisy prywatne, części kupuję samemu przez internet - wtedy naprawa nie jest droższa od mojego poprzedniego Megane 1.4. W ASO naprawdę można oberwać po kieszeni, do tego często oszukują i nie wiedzą co naprawić.

Odparowuje, schładza i ogrzewa w kilka sekund. Minus za brak automatu.

Osobista ocena - miałem problem z podświetleniem zegarów, lampkami pod panelem klimy i wszystkie warsztaty poza ASO mają problem z komputerem i wymianą żarówki.

Dodge Caliber: hatchback, mini-van

Dodge Caliber: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Dodge Caliber: 1.8, 2.0

Dodge Caliber: 2009, 2007, 2006