Fiat Grande Punto opinie, oceny użytkowników, Fiat Grande Punto spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto

benzyna+gaz

Średnia ocena: 6.33/10

Fiat Grande Punto spalanie (l/100km)

8.03/8.61
6.46/7.13
7.33/7.92

Oceny FIATA GRANDE PUNTO

2010-07-15

Pierwszy bieg włącza się z pewnymi zauważalnymi oporami i sądzę że jest to cechą charakterystyczną tej marki samochodów. Pozostałe bez uwag.
Samochód jest przestronny, tak z przodu jak i z tyłu nawet przy komplecie pasażerów.
Matriał wykończeniowy średniej klasy, plastiki przy nogach pasażera potrafią, mimo zaczepów, odstawać od karoserii.Niewielka ilość schowków.

2011-02-15

super autko, małe spalanie , bardzo duża elastyczność na wysokich biegach i małych predkościach ale silnik 1.4 i 77KM to troche za mało...przyśpieszenie nie jest oszałamiające
bagaznik dośc pojemny ale mógłby być głębszy
Na początku byłem sceptycznie nastawiony ale jak zacząłem jeździć Grande to stwierdziłem że to bardzo udany model Fiata....bardzo dobre prowadzenie i manewrowanie...byłem pod dużym zaskoczeniem.

Marcin2009-09-28

jedna wielka wada i pomyłka
Zero dynamiki w silniku 1.4 77KM, przyspieszenia po niżej krytyki
Ciasne wnętrze, 5 osób na pokładzie auto kiepsko się prowadzi, głośna praca silnika, fotele nie wygodne, powyżej 120km/h bardzo głośno
Przełączniki pracują opornie, jakość materiałów jak na samochód za 46000zł kiepska
Bardzo mała zwrotność

2009-11-29

Do użytku prywatnego stosunkowo tani i bezawaryjny samochód rodzinny. Do nauki jazdy udany model.
Żadnych rewelacji, silnik dla spokojnej jazdy dobry, na trasie trochę męczący
Średnie zawieszenie jak na nasze drogi
Nowoczesne rozwiązania jak dla samochodu klasy popularnej
Dopracowany w stosunku do poprzednich modeli Fiata Punto

2008-03-27

Zaprzyjaźniłem się z moim Punciakiem i żal go będzie sprzedać bo jestem na kupnie nowego VW.
Zależy jaki silnik jest zamontowany. 1100 jest trochę za słaby ale nie jest źle.
Jest dość miękki.
Ogólnie miejsca jest wystarczająco.
Jestem zadowolony z Punciaka, niezły samochód.

Średnie oceny FIAT GRANDE PUNTO

4.0/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Grande Punto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Fiesta.

Fiat Grande Punto

Fiat Grande Punto

Ford Fiesta

Ford Fiesta

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Grande Punto

Fiat Grande Punto 1200 0KM 2006r. hatchback

Niestety wcześniejsze wersje nie miały regulowanych foteli kierowcy i z czasem "zapada się"on w nim, co niejednokrotnie dla lepszej obserwacji przez przednią szybę wymaga np. dodatkowej poduszki. Bardzo elastyczny silnik.Można ruszyć na "trójce" od prędkości zerowej.Można zejść na "piątce" do prędkości 50km/h i nie będzie się dusił.Tani w eksploatacji.

Boczne lusterka (w przeciwieństwie do lusterka wewnętrznego) dają wyobrażenie jadacych za nami samochodów w większej niż faktycznie ma to miejsce odległości. Uwaga w przypadku dużego ruchu na jezdni i próby "wcisnięcia się" między innych użytkowników drogi może grozić nie tylko stłuczką.

Dobrze trzyma się nawierzchni. Zawieszenie jest wg mnie zbyt miękkie, ale to sprawa gustu.Układ kierowniczy jest wystarczająco dobrze wspomagany i precyzyjny.Miałem przypadki iż wspomaganie samoczynnie wyłączyło się (w moim przypadku wystąpiło to kilkakrotnie po ok. 200tys.km i nie w trakcie jazdy a po uruchomieniu i przejechaniu kilku kilkunastu metrów).Wystarczy wtedy wyłączyć silnik i powtórnie go uruchomić a wszystko powróci do normy.

Sprzęgło uległo awarii poniważ jak dowiedziałem się w serwisie,łożysko wyciskowe jest montowane w fabryce jako suche. Bez odrobiny smaru, co przy intensywnej jeździe z często wciśniętym sprzęgłem powoduje jego zatarcie, rozsypanie sie i nawet zablokowanie silnika z uszkodzeniem rozrusznika włącznie.Ale to tylko w przypadku gdy silnik zgaśnie a w trakcie jego uruchamiania rozsypuje się łożysko wyciskowe.

Dosyć długo nagrzewa się wnętrze samochodu co szczególnie było zauważalne zimą tego roku.Niestety podobnie jest z wentylacją.O tej porze roku, gdy na zewnątrz jest ok 30 st.C. Nie należy włączać dmuchawy (podaje ciepłe powietrze)a jedynie szeroko otworzyć okna.

Solidne zabezpieczenie przed wilgocią całego układu elektycznego i elektronicznego.

Fiat Grande Punto: coupe, hatchback, kombi

Fiat Grande Punto: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz