Fiat Grande Punto opinie, oceny użytkowników, Fiat Grande Punto spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto

Średnia ocena: 7.71/10

Fiat Grande Punto spalanie (l/100km)

7.33/8.61
5.66/7.13
6.58/7.92

Oceny FIATA GRANDE PUNTO

2011-02-16

atrakcyjna stylistyka, komfort, dobre zawieszenie, przestrzenne wnętrze, dobra jakość wykonania , niskie koszty eksploatacji, bogate wyposażenie . Atrakcyjna cena modelu .
dobra elastyczność silnika, skrzynia bez zastrzeżeń , silnik ekonomiczny nie tylko w mieście ale i na trasie ,średnie zużycie w 2011 -przy 9 tys. km. z czego ca połowa na tzw.trasach wynosiło 7 l/100 km
przy prędkości przekraczającej 80 km hałas znacznie zakłóca słuchanie radia.
niezbyt praktyczne "awaryjne" otwieranie bagażnika. niedogodność tą usunięto w modelu "punto-evo"
wygodne prowadzenie ,sprawny układ kierowniczy, pewne hamulce, zw względu na szerokie słupki tylne , utrudnienia przy parkowaniu. komfort jazdy byłby decydowanie wyższy gdyby nie "polskie drogi"

2009-07-10

mocniejszy silnik by się przydał i trochę ciszej powyżej setki
spodziewałem się bardziej żwawego i trochę cichszego silnika zwłaszcza przy szybkich prędkościach.
Jak dla mnie to trochę za głośny juz od 110km
wydaje mi sie że profil nadwozia zwłaszcza błotników jest taki ze koła przy minimalnych skrętach pryskają na boki samochodu wszystkim co wyleci spod kół. Strasznie szybko brudza mi się boki samochodu - zakupiłem chlapacze i jak zamontuje to napisze nową opinię ;0
Wcześniej jeździłem Pandą i taki mam odnośnik ;) Parkowanie trochę utrudnione zwłaszcza do tyłu niewiele widać. Wspomaganie super,prowadzenie jak po sznurku,hamulce mocne i pewne - polecam

Krzychu2011-02-18

Za te pieniądze w tej klasie,to dość przyzwoite auto.Jakość montażu i materiałów we wnętrzu mogłaby być lepsza.
Za słaby silnik do tego auta.Potrzeba około 100 koni,żeby się zbierał.W trasie z full obciążeniem brakuje mocy.Brakuje 6 biegu na autostradzie.Od 4000 obrotów silnik staje się głośny.
Głośno we wnętrzu powyżej 120 km/h i przy wyższych obrotach.Fotele dość wygodne.Proponuję dopłacić do regulacji wysokości fotela kierowcy ,bardzo praktyczne.Auto dla 2 rodziców i 2 dzieci.
Ładny z zewnątrz i wewnątrz.W środku spasowanie jako takie,w zimie trzeszczą plastiki.Bardzo delikatny lakier.
Trochę nerwowy przy szybszej jeździe na zakrętach.Głośne zawieszenie na nierównościach poprzecznych.

2010-02-21

Generalnie samochod nigdy mnie dotkliwie nie zawiódł
Samochód pod tymi wzgledami naprawde super Ja mam usztywnione auto więc jest jak przyklejone Oprócz tego jeździ na 17 calowych kólkach Faaajnie .. gdy sie wyjedzie na prosty asfalt :D boleśnie gdy ten asfalt się skonczy Polecam 16
W zależnośći jaką wielkość felgii się posiada wiadomo im mniejsza tym większy komford jazdy im większa tym większa frajda z jazdy :)
Bez większych zastrzeżeń Nie mozna wymagac od małego samochodu nie widomo czego ale jeśli chodzi o przestrzeń można się miło zdzwić i kierowca i pasarzerowie styłu ;)
bez większych zastrzeżen :)

2010-09-16

W tym samochodzie mogę pochwalić silnik.Dostarcza niezapomnianych wrażeń.Hamulce są też doskonałe ale wykonanie zabezpieczenia wiązek elektrycznych i innych urządzeń w komorze silnika to jakieś nieporozumienie.
w moim przypadku skrzynia 6 biegowa spisywała się doskonale do pierwszych silnych mrozów,następnie zamarzły linki w pancerzu i urwałem lewarek? Bardzo tandetny sposób przekazania (plastiki)
Wyciszenie słabe
Z przodu brak wewnętrznych błotników co spowodowało awarię elektryczną, (może we Włoszech jeździ się Puntem tylko jak jest sucho...)
Widoczność do tyłu fatalna, jedyny plus to duże ,czytelne lusterka

Średnie oceny FIAT GRANDE PUNTO

Osoby zainteresowane autem Fiat Grande Punto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Fiesta.

Fiat Grande Punto

Fiat Grande Punto