Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

1993r.

Średnia ocena: 8.42/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

9.15/11.24
7.05/8.60
8.10/10.04

Oceny FORDA MONDEO

2008-07-12

2008-11-21

Spokojnie konkuruje z takimi samochodami jak passat, avensis czy vektra a nawet je przewyższa. Jest dużo tańszy w zakupie i częściach zamiennych.W standarcie posiada abs, poduszki powietrzne, szyber dach o co trudno w innych markach samochodów z tamtych lat. Wadą która odstrasza wielu ludzi ...
Moim zdaniem jak na FSI silnik przy przyśpieszeniach zbyt dużo pali
Nie potrzebny tunel na wał napędowy co powoduje iż 5-ta osoba siedząca z tyłu ma tunel miedzy nogami. Powoduje to dla 5-ej osoby o wiele mniejszy komfort podróżowania.Mondeo ma przedni napęd !! Ford wykorzystał płytę podłogową z poprzedniej wersji "sierra"
Siedzi się nisko w porównaniu np. do passata
Bardzo dobry układ jezdny, przy teście łosia przy prędkości ok 80 km\\h i mokrej nawierzchni zachował się perfekcyjnie i uratował mi tyłek. Jest niski i szeroki dlatego pozwala na więcej przy nagłych manewrach niż inne marki.

Agnieszka2010-04-12

Auto godne polecenia
Silnik jest w miarę dynamiczny, dobrze współpracuje ze skrzynią biegów. Nie trzeba często zmieniać biegów.
Fotele bardzo wygodne, zarówno z przodu jak i z tyłu. Jadąc z kompletem pasażerów odczuwa się to w prowadzeniu. Przy większych prędkościach słychać szum w aucie.
W aucie jest dużo miejsca, bagażnik jest przeogromny. Jak na swoją niską cenę auto jest zrobione z dobrej jakości materiałów.
Autko jak na swoje lata spisuje się bardzo dobrze. Widoczność w aucie dobra, prowadzenie pojazdu nie sprawia najmniejszego problemu. Samochód jak na swoje lata jest rewelacyjny. Zawieszenie jest miękkie, małe przechyły na zakrętach. Auto dobrze trzyma się nawierzchni. Wspomaganie auta pozwa...

2008-02-10

Sumując , bardzo dobre auto, wymiany jak widać typowo ekpsloatayjne których nie unikniemy w innych samochodach. Poza tym akurat przy tych podzesplołach trzeba równiez pamietać iż jeżdzimy po Polsce :)
dośc dobra dynamika i naprawde bardzo piękne spalanie , bezyna na trasie potrafi zejsc do 6 z goszem , natomiast spalanie gazu to 10 litrów na przykład przy predkości 140 km/h.
Naprwae bardzo fajne auto za niewielkie pieniądze, jedyny minus to jak to typowo w fordach po pewnej ilości kilometrów trzeba wymienić tuleje na wachaczach przdnich , koncówki drązków itp. oraz zurzcie świateł w tym modelu podowuje naprawde małą widocznośc z racji wieku i również trzeb...

2008-02-07

Ma swoje problemy, zawieszenie mogło by być trwalsze ale to nie nówka tylko auto za śmieszne pieniądze więc ogólnie na plus
1,6 to zdecydowanie za mało jak na to nadwozie, polecam 2,0 bo jest bardziej dynamiczny i potrafi mniej spalić
komfortowe auto jak na te lata, ktore ma oczywiście. Polecam wszystkim którzy cenią komfort ale nie mają zbytnio grubych portfeli jak ja:)
z przodu wypas, z tyłu mogło by być więcej miejsca ale dla moich dzieciaków to i tak boisko piłkarskie więc dla mnie bomba
prowadzi się bardzo łatwo i bezstresowo

Średnie oceny FORD MONDEO

4.9/10
5.1/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo 1800 TDI 90KM 1993r. kombi

ogulnie autko jest wdzięczne,mówiąc kolokwialnie,tanie w utrzymaniu i przy zakupie,dość dobrze wyposażone w standarcie,mój ma np.abs,2xpoduszki pow.wspomaganie,szyberdach,regulacje góra,dół-przód,tył-dotyczy to kierownicy jak i foteli przednich,tył foteli dzielony,troszkę elektryki,czujnik odległości,grzane lusterka,elektr.regulacja świateł,no jest troszkę tego.

silniki forda ogulnie są bdb.chociaż disel 1800TD, do 2000 obrotów to przysłowiowa taczka,ale powyżej ciągnie całkiem przyzwoicie w momencie gdy załączy turbinkę nie jeden silnik bęzynowy ma z nim kłopoty,no i spalanie niskie,przy rozsądnej jeżdzie. Silnik jest bardzo wytrzymały,odnośnie długich przebiegów,wystarczy dbać o wymiany,oleju.

didoczność w miare dobra,chociaż znam autka z lepszą widocznością.

autko jest zawieszone w miare dobrze,ma niezależne zawieszenie,w miare dobrze ustawione,przy czym koszt części zamiennych jest relatywnie niski,a zawieszenie jak na polskie drogi,w miarę wytrzymałe i tanie w naprawie np.tulejka metalowo-gumowa,tzw,simerblog kosztuje8zł.końcówki drążka 27-32zł itd.sprubujcie znależdżć coś podobnego np.do Francuza,czy nawet Audi.

ogulnie,miejsca w autku jest dużo,jakość materiałów mogła by być lepsza,bagażnik zwłaszcza w kombi jest kolosalny,zwłaszcza po złożeniu tylnich foteli,robi się z tego mała ciężarówka,środek ogulnie bardzo wygodny,chociaż jakość plastikowych wykończeń słaba,skrzypią i są trudne do czyszczenia.

Autko,bardzo przyjazne dla kierowcy,tz.części zamienne bardzo tanie,dużo zamienników,łatwe w prowadzeni,praktycznie przy dbałości o obsługi w terminach-bezawaryjne,wiem ,bo zrobiłem nim ponad 100 000km.i dodatkowo małe spalanie,trasa 5lna100km.przy jeżdzie do 120km/h miasto 7-8l w zależności od ciężkości nogi,no i od warunków atmosferycznych,no i przede wszystkim,Fordy mają dardzo dobre wyposażenie w standarcie,jest się do czego przyczepić jak do wszystkiego,np.skrzypiące plastiki,ale przy relatywnie niskiej cenie zakupu autka,dodrym wyposażeniu i małej awaryjności,myślę że to rozsądny zakup.

części są tanie jak i koszt naprawy nie jest drogi,dlatego opłaca się nieoszczędzać na bezpieczeństwie i dokonywać koniecznych napraw,na tym się nie oszczędzi a i ceny nie doprowadzą nas do bankructwa,np.przednie zawieszenie z robocizną,i częściami kosztowało mnie ok.300zł całe tz.tuleje metalowo gumowe,końcówki drążka,łączniki stabilizatora,i dolny sforzeń zwrotnicy,to wszystko kosztowało tyle łącznie z ustawieniem zbieżności,co jest oczywiste po wymianie końcówek.

tutaj jest bardzo dobrze,ogrzewanie i wentylacja dez zastrzeżeń.

nie mam uwag.

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985