Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

1996r.

Średnia ocena: 8.13/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.21/11.99
7.30/9.54
8.71/10.65

Oceny FORDA MONDEO

2008-04-03

POLECAM!
Autko jest w turbo dieselku więc ma jak na tą wage w miare dobre przyspieszenie.Oczywiście odczuwa się w nim tak zwaną turbo dziure ale można się do tego przyzwyczaić!Wiadomo że fordowskie dieselki klekoczą ale wytłumienie wnęcza powoduje że nie jest to zbytnio dokuczające.Jeżeli na t...
Zawieszenie dostć fajne i komfortowe!ja zrobiłem moim mondkiem po polskich drogach 12000km i jak dotad wymieniłem końcówki drążka reakcyjnego.
W mondeo należy zwrócić uwagę na tylne nadkola i progi.Często złe urzytkowanie lewarka powoduje zdzieranie farby z progów co powoduje korozję a co do nadkol no to te typy tak mają ale nie jest to nagminne tak jak w fiestach lub kadetach.Generalnie jak się dba to się ma!
Autkiem poruszam się od 2 lat i nie zamierzam go narazie sprzedawać!!!Jest to mondeo z pierwszego wydania ale jestem nim bardzo zachwycony.Jak dotad nie miałem takiego drugiego samochodu(wygoda podróżowania,bezawaryjność,pojemność-rewelacja!)Kupiłem mojego mondka z holenderskiej firmy budo...

2009-12-01

Przy sprawnym zawieszeniu, jest bardzo komfortowo na wszystkich fotelach. Ciekawostką jest to że jest wygodniejszy od sfoich następców
Przestronny, ale zbyt mało schowków, jak na samochód rodzinny. Nadwozie tu niestety, konieczność wizyty u blachaża, często trreba dokonać przeszczepu nadkoli, jeżeli jest to fachowiec jeden taki zabieg na 15 lat powinien wystarczyć.

2009-07-11

przestronne wygodne auto. jak dla mnie za miękkie i trochę bezpłciowe (pewnie dlatego że miałem srebrny egzemplarz-nie polecam tego koloru), dlatego wymieniłem bo cenię oryginalność.
Mimo ze można osiągnąć tym wozem duże prędkości (200/h) silnik cierpi na chroniczny strach przed przyśpieszaniem. zdaje się mieć już dość przy 4 tysiącach obrotów. ale jakoś mimo wszystko ciągnie do 5-5, 6. Praca na jałowym w porządku
Komfort bardzo wysoki. Przy wzroście 173 i 68 kg wagi nie wyobrażam sobie większego samochodu dla mnie, Jadąc 6 godzin bez przerwy nie ma potrzeby odpoczynku aby rozprostować kości.
łupnia debilowi który wstawił włącznik awaryjnych tuż za ramionami kierownicy. w każdym innym normalnym wozie awaryjne mozna włączyć w ułamku sekundy, a tu trzeba się zastanawiać czy brać go bokiem czy może pokusić się o wsadzenie dłoni między ramionami kierownicy, porażka
auto wymyślone do szybkiej jazdy na wprost. przy zmianie pasa przechyły jak w czółnie. miałem wcześniej Civica i to był dla mnie szok jak samochód może się tak bezpłciowo prowadzić

2010-07-16

Praktycznie przez cały czas użytkowania samochód nie wymagał żadnych napraw.W książce serwisowej też ich nie ma.Muszę jednak zaznaczyć, że wszelkie wymiany płynów eksploatacyjnych,filtrów itp są dokonywane na czas i są dobrej jakości.Na to nigdy nie żałuję pieniędzy bo się zwra...
Przy 4 dorosłych osobach i maksymalnie załadowanym bagażniku silnik 1,6 troszeczkę ma mało mocy zwłaszcza przy pokonywaniu dużych wzniesień.
Bardzo wygodny,przestronny samochód.Przy rozłożonych fotelach uzyskujemy bardzo dużą przestrzeń ładunkową,jednak słychać wówczas delikatny hałas w środku.Nie ma tragedii ale jednak.Tak mają chyba wszystkie kombi - miałem kilka
Rocznik 1996 a dopiero zaczyna delikatnie przebarwiać rdza.Nie ma kompletnie żadnych dziur.Blacha zdrowa,podwozie też.
Z uwagi na gabaryty parkowanie czasem utrudnione.Bardzo dobra widoczność

2012-03-22

Auto dynamiczne, komfortowe, wyciszone i dobrze wykonane. świetnie się prowadzi ale ma kiepską blachę i to psuje obraz. Sporo pali więc warto zainwestować w gaz. GHIA ma świetne wyposażenie np: podgrzewaną przednią szybę, napinacze pasów czy układ antypoślizgowy. najgorzej trafić na n...
Uważam że silnik Duratec świetnie się zachowuje choć wiele w nim elektroniki nie zawiódł mnie jeszcze... łańcuch rozrządu wytrzymuje do końca silnika więc nie trzeba tracić pieniędzy na mechaników, wystarczy tylko dbać o olej :) Skrzynia działa poprawnie choć w mieście zimą w tej...
Swietnie wyciszony. Na postoju nie wiadomo czy w ogóle sinik pracuje...
Swietne materiały wykończeniowe. nic nie skrzypi i nie odstaje, pakowny bagażnik i asymetrycznie dzielone oparcie ułatwiea przewożenie większych rzeczy. niestety tylke nadkola i progi rdzewieją po około 10 latach...
samochód z silnikiem V6 jest sztywny i dobrze trzyma się na zakrętach. Ma świetne hamulce 4x tarcze ale trzeba uważać na nieoryginalne tarcze bo się wyginają!

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo 1800 16V 112KM 1996r. sedan (limuzyna)

Skrzynia biegów, trochę mozolna, pierwszego biegu w zasadzie niema wprawia tylko w ruch, potem jest już lepiej, trzeci bieg króluje w tej skrzyni podczas rozpędzania. Najwiękrzy minus układu napędowego, to szarpanie przy ruszaniu na niskich biegach, zbyt szybka redukcja powoduje szarpanie na pierwszym i drugim biegu trzeba go bujać ponad 3000 obr, paradoksalnie ten silnik na wyższych biegach nie lubi dużych obrotów.

Szyba z przodu zapewnia szerokie pole widzenia, z tyłu brak wycieraczki, trochę utrudnia widoczność przy jeżdzie w deszczu, i śniegu, lusterka to już klasyk w tym modelu, 3 generacje na rynku a lusterka wciąż za małe. Dla świeżych kierowców, jak i seniorów czujniki parkowania wskazane.

prowadzi się bardzo dobrze, przy prędkości powyżej 100kM kierownica sztywnieje, niestety ogólnie układ kier. dośc ciężko pracuje. Ze względu na mały kąt skrętu nie jest zbyt zwrotny, ale w zakrętach sprawuje się świetni, przy przeciązeniu samochód jest dociskany równo na całą stronę, przez co nie wpada w podsterowność. Nie można nie wspomnieć o zawieszeniu, jeżeli jest w dobrym stanie (amortyzatory, tuleje wahaczy), wówczas samochód płynie nawet po nierównej nawierzchni, polecam amortyzatory gazowe

Filtr pyłkowy to podstawa, wymiana przynajmniej raz w roku, przed sezonem jesienno-zimowym, i nie trzeba myć szyb octem. W zimie trochę szybko stygnie wnętrze z powodu wylotów powietrza na tylnych drzwiach.

To już muj drugi ford i coś tam czasami nie łączy.

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985