Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

2001r.

Średnia ocena: 8.26/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.15/10.60
7.56/8.88
8.72/9.78

Oceny FORDA MONDEO

2010-02-19

Wad nie ma! Porównuje ten samochód do moich poprzednich Honda Accord, Nissan 300ZX, mam również Jeep Grand Cheeroke z 2004 roku kupiony w Warszawskim Salonie. W srodku i na zewnątz piękny - ale wolę jeżdzić Mondzikiem. No i jak jadę do hurtowni albo do rzemieślnika to nie dokłada 50% do ...
silnik i skrzynia biegów super, pracuje bez zarzutu. Mój Mondzik jest już w mocno średnim wieku, ale nigdy nie miał awarii, jedyne co trzeba robić to wymieniać olej, filtry, klocki. Pasek rozrządu? - nie ma jest łańcuch:) Mondzik idzie jak burza ale to nie jest auto wyścigowe. Po prostu i...
Komfort jazdy bardzo dobry, resorowanie takie jak trzeba - nie za miękkie, nie twarde, dużo miejsca w środku - 4 dorosłe osoby na tylnym się mieszczą, nie jest to komfort ale jak trzeba wracać z imprezy to w sam raz :) Mogl by być bardziej wyciszony, ale nie jest żle jak na auto tej klasy z...
Jak wyżej dużo miejsca dla pasażerów no i oczywiście kierowcy - zwykle jeżdzę sama, jestem architektem wnętrz i różne rzeczy czasami mam w samochodzie - nie ma innego osobowego samochodu z taką ilością miejsca w środku i w bagażniku. Ja mam wersję tzw"cięzarową" więc nie...
auto trzyma się drogi jak rzep psiego ogona, świetnie daje radę tej zimy, zaspy mu nie straszne. przez głęboką wodę też przejedzie nawet tam gdzie terenówki wymiękają :)

2008-08-15

Silnik 2.0 TDDI to bardzo dobra strona auta. Wbrew opiniom o pompowtryskiwaczach wcale nie jest taki głośny, jest porównywalny z TDCI, za to w przypadku mondeo znacznie trwalszy.
Powyżej 120 kmh powietrze owiewające pojazd zaczyna trochę dziwnie świszczeć :) To chyba jedyny mankament.
Komfort super.

Andrzej2009-07-13

Tani w eksploatacji ( w trasie potrafi pokonac 1 000 km na jednym zbiorniku przy prędkości 100-120 km/h), robi wrażenie eleganckiej limuzy, wygodny i mało awaryjny.
Elastyczność dobra choć na niższych biegach trochę trzeba "wajchą" biegów pomieszać. Skrzynia ( możliwe że w moim egzemplarzu) trochę mało pracyzyjna ale do przyjęcia przyspieszania OK zwłaszcza po starcie turbiny zaskakująceo mile przyspiesza
zawieszenie bardzo mile tłumi nierówności. Sprężyste ale nie zatwarde. Pracuje cicho i elegancko
Jakikolwiek komentarz uważam za zbyteczny. Wszystko jest SUPER!
trochę słaba widoczność do tyłu przy parkowaniu. Lusterka wsteczne powiększają i utrudniają ocenę odległości. Ale to tylko moje osobiste odczucie.

2010-07-19

Auto użytkuję niecały rok. Kupiłem je sprowadzone z Niemiec, sprawdzone w dobrej stacji diagnostycznej. Jednak bardzo szybko zaczęło się psuć. Kolejne awarie dużo mnie kosztowały. Oczywistym jest, że auto kupiłem używane więc pewien remont jest nieunikniony, ale nie doinformowałem si...
Poważna wada tych silników! Powszechnie występująca awaria wtrysków! Wartość naprawy od 2400 do 6000 tyś zł!!!!! Dużo pracy i zachodu a nie ma pewności, że wtryski po regeneracji będą działać sprawnie! Mam wyjątkowo dużo zgłoszeń z tą awarią! Proszę uważać! Poważny kłopot!
Układ jezdny cichy, niezbyt drogi w remoncie.

Dawid2011-02-13

Jak kupisz z małym przebiegiem nie wiekszym niz 100tys km, to masz szanse troche pojezdzic bezawaryjnie, Potem jak zacznie sie psuc pierwsza rzecz zezłomuj albo sprzedaj aby nie tracic nerwow
zbyt dlugie przelozenia skrzyni biegow nie odzwierciedlaja 145KM silnika ktore ma na papierze. Skrzynia biegów padła przy 160tys km Silnik nawet nawet, ale jego osprzet tandeta psujaca sie ( termostaty, czujniki napinacz alternatora, rolki to temat rzeka)
Z kompletem osob w aucie uzywanym najpierw trzeba wymienic sprezyny i amortyzatory aby nic nie tłukło.
rdzewieje, czasem az wstyd umyc auto. krawedzie wszystkich rdzwi rozwarstaiają się, progi rdzewieją.Ogolnie nie spodziewalem sie takiej lipy w takim aucie
Układ kierowniczy przy przebiegu około 100tys mil czyli okolo 160tys km rozpada sie i wymaga duzych wkladow finansowych. Sypią się łożyska z piastami amortyzatory, sprezyny pekaja, luzy wszedzie.

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo Ghia 2000 TDDI 115KM 2001r. kombi

Przyznaję max, mimo pewnych uciążliwości (jak to podmakanie czy problem ze słabymi gumami rur turbo). Mimo wszystko te problemy to nic - samochód szczególnie z silnikiem TDDI daje właścicielowi poczucie pewności, sprawia wrażenie solidnego, również dzięki swej prostocie (porównując np. do Lagun z tego rocznika, przesyconych elektroniką). Łańcuszek rozrządu sprawia, że po zakupie nie martwimy się wymianą. Sam po kupnie nie inwestowałem większej kasy, poza elementami eksploatacyjnymi (oraz świecami żarowymi, jeśli nie zaliczyć ich do tych). Generalnie jest bardzo dobrze.

Całkiem całkiem.

Obniżyłem wynik za karoserię. Być może to kwestia źle wymienionej szyby przedniej, zdarza się jednak że przy mocnym deszczu robi się mokro koło lusterka czy wręcz kapie. Muszę się temu przyjrzeć bo to niedopuszczalne. Choć czytałem też inne opinie o cieknących mondziach. Bagażnik jest monstrualny w tej klasie samochodów. Po złożeniu tylnych siedzeń można sobie urządzić z tyłu sypialnię.

Komfort super.

Koszty akceptowalne, choć poprzednie mondeo mkI bywało tańsze zdecydowanie, np. filtr powietrza dwa razy droższy niż w starszym modelu. Z rzeczy które sie zepsuły to oczywiście gumowa rura turbo przy kolektorze - typowe dla tego modelu. Pęknięcie rury trochę osłabia samochód (tracimy ciśnienie doładowania), podobno przy większych dziurach zaczyna kopcić na czarno, choć ja tego nie zaobserwowałem. Natomiast słyszalny był świst powietrza przy przyspieszaniu. Oficjalnie koszt tego gumowego kolanka to 200 zł, koszmar. I w dalszym ciągu nie jestem pewien, czy to tylko ten odcinek sparciał i pękł. Całe szczęście w tym silniku (TDDI) to właściwie jedyny problem i oby tak zostało, w przeciwieństwie do pierwszych TDCI, gdzie jak padną wtryski, to lepiej poszukać sobie drugiej pracy ;)

Żadnych problemów dotąd.

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985