Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 2008r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

2008r.

Średnia ocena: 9.16/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

Oceny FORDA MONDEO

2008-08-04

Generalnie naprawdę dobre auto. Duże wygodne i nowoczesne. Polecam dla rodziny kombi. Jeszcze nigdy nie miałęm problemu z załadunkiem pasażerów ani bagaży. No i automat - miodzio, mój pierwszy ale na pewno nie ostatni.
Automat - rewelacja. Zmienia cichutko i bardzo szybko. Silnik 2,3 benzyna w automacie jednak pije, w mieście trzeba się starać aby zejść poniżej 12 litrów. W trasie raczej zaponijcie o spalaniu poniżej 8,5 litra no chyba, że ktoś jeździ do 90km /h ale i tak nie wierzę.
Super wyciszenie to niestety super szczelność - często jest gorąco we wnętrzu. A to wymusza włączanie klimy.
Ogromna przestrzeń w środku na wszystkich miejscach. Wada to żartobliwy schowek naprzeciw pasażera z przodu - jak otworzycie to zrozumiecie. Duza ergonomia i komfort prowadzenia - od automatu redukują mi się mięśnie prawej ręki ;-)
To duże auto - wyraźnie większe niż poprzedni model. Dużo bardziej komfortowe. Niestety mam warżenia, że poprzednio lepiej czułem drogę. Ten jest wyższy i nie ma takiego przełożenia jak wcześniej. Jednakże i tak bdb.

Robert2010-01-01

Na razie takowych się nie dopatruje. Wszystko jest ok. Wnętrze bardzo ładne i nowoczesne. Radio Sony jest wykonane z troche lichego materiału. Szybko się rysuje na poiwerzchni wyświetlacza. Jak na firmę Sony to troche miernota. Zawiodłem się na Japończykach.
Może lekko brakuje mocy. Myśle jednak, że jest bardzo dobrze. Może to już tylko kwestia przyzwyczajenia.
Nie mam żadnych uwag, więc trudno co kolwiek komentować. Poprostu jest super. Auto o największych gabarytach w swojej klasie co w zupełności przekłada się na komfort i przestrzeń wewnątrz.
Tak jak już wspomniałem wcześniej nie dopatruje się w tej kategorii żadnych wad ani potrzeb zmian.
Nie ma w tej klasie lepiej prowadzącego się auta.

Wiesław2013-03-11

Dużo miejsca w środku, w porównaniu do poprzednich fordów to komfortowe auto.Dobra ergonomia wszystko pod reką. Trochę chyba za mały silnik na taka wagę auta. Nowy Ford jest drogi może warto popatrzeć za 4-5 letnimi autami używanymi z książką serwisową.
Bardzo elastyczny przy delikatnym operowaniu pedałem gazu można spokojnie jechać od 50 km/h do maxa na 5 biegu. Demonem przyspieszenia nie jest ale przy wyprzedzaniu i redukacji do 3 czuć przyspieszenie, które wbija w fotel.
Resorowanie bardzo dobre. Przy kopmlecie pasażerów konieczna poprawka przy wyprzedzaniu. Mam normalne fotele lepiej wybrać wersję sportową w wersji titanium.
Mondeo to samochód klasy limuzyny za stosunkowo nieduże pieniądze. Dużo miejsca szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie. Dobre materiały wykończeniowe.
Komfortowo trzyma sie drogi. Na zakretach jedzie jak po sznurku.

Sobolewski Tomasz2010-02-16

Połaczenie kombi i wozu sportowego...CUD !
Bardzo dynamiczny i oszczędny silnik w połaczeniu z 6-cio stopniową skrzynią biegów. Orientacyjnie 140km/h przy 2500 tyś. obrotów. Brawo do konstruktorów !
Samochód bez problemu osiaga 200km/h w związku z czym musi mieć twarde, stabilne = bezpieczne zawieszenie. Jednak jak na taką klasę pojazdu oczekiwał bym wyższego komfortu = miękkości zawieszenia a już na 100% miękkich foteli.
Dla mnie wersja hatchback (5-dr) = idealne połączenie wozu usportowionego z rodzinnym i pakownym kombi. Podłoga w bagazniku jest obniżona.
Odrobinę zbyt czułe hamulce. Parkowanie tyłem utrudnione - widoczność (problem rozwiązały czujniki cofania).

bardzo dobry,ekonomiczny, rodzinny i pojemny samochód.Posiada mocowanie fotelków dzieciecych Sofix.bardzo dobre bezpieczeństwo /9poduszek w tym kolanowa/ Dużo dodatków
Za "krótki" 1 i 2 bieg.Czasami lekkie klekotanie na niskich obrotach
Tej zimy uszkodziłem osłonę dolną osłonę silnika na koleinach śniegu. Powinna ona być grubsza..
Jak na tą klasę samochodu tapicerka raczej z nienajlepszych materiałów.. może w bogatszej wersji są lepsze ale w mojej były niedostępne
Bez zarzutów.

Średnie oceny FORD MONDEO

9.9/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

użytkownik: Robert

Ford Mondeo Titanium 2000 TDCI 140KM 2008r. liftback

Może na początku widocznośc w lusterkach i dotyłu sprawiały niewilekie trudności. Jednak po przyzwyczajeniu się do gabarytów auta nie ma żadnego problemu.

Nie ma w tej klasie lepiej prowadzącego się auta.

Na razie nie naprawiałem nic za co musiąłbym zapłacić. Części eksploatacyjne się nie liczą zatem ich nie wymienie. Koszt przeglądu to około 500 zł.

Bardzo dobra. Wspaniała sprawa ogrzewanie przedniej szyby. Zapomniałem co to skrobaczka. Problemem może być tylko duża ilość śniegu na szybie, który z pewnością trzeba będzie zmieść miotełką, a potem już tylko włączyć ogrzewanie szyby i chwilke, dosłownie chwilkę zaczekać. Potem włączyć wycieraczki i po kłopocie. Żadne skrobanie szyby.

Na razie bez problemów. Zobaczymy dalej.

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985