Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

Średnia ocena: 8.24/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

Oceny FORDA MONDEO

Ogólnie po blisko roku użytkowania jestem zadowolony z tego samochodu. Nie miałem z nim problemów nawet podczas ostatnich mrozów, gdy temperatura sięgała blisko -30 stopni. Ciężko mi w nim znaleźć jakieś wady, które wynikały by bezpośrednio z jakości auta a nie np. z jakości polskic...
Po blisko 5 latach problemy z wrzucaniem jedynki - często trzeba zapinać ją z dwójki. Poza tym bez większych zastrzeżeń. Przyśpieszenie jak na tą moc silnika i masę samochodu nie jest złe - przy cięższej nodze jedynie auta klasy premium mogą z nim powalczyć.
Komfort jazdy tym samochodem jest bardzo wysoki. Zarówno kierowca jak i pasażerowie mają do dyspozycji bardzo wygodne fotele i dużo miejsca - również z tyłu. Samochód jest dobrze wyciszony. Niestety gorzej z zawieszeniem - czuć wszystkie dziury, ale w naszym kraju to chyba tylko terenówki ...
Samochód po prostu jest ogromny - bardzo dużo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Bagażnik również zachwyca, bez problemu zmieści się w nim wózek i jeszcze bagaże dla całej rodziny, w tym niewiele ustępuje on kombi. Liczba schowków zadowalająca, choć brakuje mi nieco schowka w ba...
Autko prowadzi się b. dobrze, świetnie trzyma się drogi i właściwości jezdne - jak to u Forda - są doskonałe. Trzeba się przyzwyczaić do pracy układu kierowniczego, ja do tej pory jeździłem samochodami gdzie kierownicą można było sterować jednym palcem - tu wymaga to jednak trochę ...

2010-02-19

Wad nie ma! Porównuje ten samochód do moich poprzednich Honda Accord, Nissan 300ZX, mam również Jeep Grand Cheeroke z 2004 roku kupiony w Warszawskim Salonie. W srodku i na zewnątz piękny - ale wolę jeżdzić Mondzikiem. No i jak jadę do hurtowni albo do rzemieślnika to nie dokłada 50% do ...
silnik i skrzynia biegów super, pracuje bez zarzutu. Mój Mondzik jest już w mocno średnim wieku, ale nigdy nie miał awarii, jedyne co trzeba robić to wymieniać olej, filtry, klocki. Pasek rozrządu? - nie ma jest łańcuch:) Mondzik idzie jak burza ale to nie jest auto wyścigowe. Po prostu i...
Komfort jazdy bardzo dobry, resorowanie takie jak trzeba - nie za miękkie, nie twarde, dużo miejsca w środku - 4 dorosłe osoby na tylnym się mieszczą, nie jest to komfort ale jak trzeba wracać z imprezy to w sam raz :) Mogl by być bardziej wyciszony, ale nie jest żle jak na auto tej klasy z...
Jak wyżej dużo miejsca dla pasażerów no i oczywiście kierowcy - zwykle jeżdzę sama, jestem architektem wnętrz i różne rzeczy czasami mam w samochodzie - nie ma innego osobowego samochodu z taką ilością miejsca w środku i w bagażniku. Ja mam wersję tzw"cięzarową" więc nie...
auto trzyma się drogi jak rzep psiego ogona, świetnie daje radę tej zimy, zaspy mu nie straszne. przez głęboką wodę też przejedzie nawet tam gdzie terenówki wymiękają :)

2011-02-20

Super auto z super wyposażeniem i zapasem mocy .Super sie prowadzi,i można tanio kupić za niewielkie pieniądza.Warty polecenia!!!!!!!!
Silnik brzmi pięknie!!!Pomimo 380 000 ma w sobie cheć do pracy na wysokoch obrotach.Biegi wchodzą ładnie ,nie trzeba wbijać ,ani wciskać sprzęgła 2 razy.radzi sobie dobrze na niskich i wysokich biegach,czasem brakuje szóstego biegu przy dużych prędkościach w okolicy 200km
Zawieszenie ciche ,dość dobrze dobrane,Ja uważam ,że leprze niż w MK3.Lepiej sprawdza sie po zapakowaniu na maksa.Fotel kierowcy regulowany i podgrzewany elektrycznie,podłokietniki z przodu i z tyłu poprawiają komfort jazdy.w środku cicho ,nawet przy wiekszych predkościach.
Mondeo MK 2 prowadzi się lepiej niż jego nastepca,posiadam również wersję MK3 1.8 i stwierdzam ,że MK2 w wersji V6 2.5 l jest dużo lepszy ,Hamulce bez porównania.w parkowaniu tyłem pomaga parktronik.Auto prowadzi się dość przyjemnie.

jacek2008-03-13

jestem zadowolony z mojego fordzika przez 4 lat jego uzytkowania praktycznie tylko wymienam podstawowe cześci takie jak oleje filtry nigdy mnie nie zawiódł jedynie co doczego mogę się przyczepić to rdzewiejące tylnie zderzaki , ale ten typ tak ma
co do elastyczności to faktycznie nie jest najlepiej trzeba często zmieniać biegi skrzynia haczy na pierwszym biegu ale mondeo tak mają przyspieszenie do 100 to 11,5 s mi wystarcza i przedewszystkim silnik jest cichy nawet przy dużych szyboksciach
ford mają komfortowe zawieszenia tzw miękie i ktoś kto chce nim poszalec to bedzie zawiedziony auto wychyla się na zakretach co raczej nie zacheca do szybkiej jazdy na zakretach ,fotele są dobrze wyprofilowane i wygodne wyciszenia jak juz pisałem jest super
przestrzeń z przodu jest zadawalająca z tyłu też nie ma co narzekać ergonaomia tu wszystko mam pod ręką bagażnik jest ogromny i 550 l i bez problemu pomieści podrózne bagaże . Materiały i wykaczenia mogłyby być jednak troszke lepsze czasami coś zgrzyta co może denerwować podczas jaz...
auto prowadzi sie dobrze na długich trasach nie czuje się zmeczenia ,układ mógłby być bardziej precyzyjny i chodzi dosyć cieżko ,za to hamulce ma świetne z tym że ja mam wszedzie tarcze i moze dlatego . parkowanie nie sprawia mi problemu ford ma duży promień skretu

2008-08-04

Generalnie naprawdę dobre auto. Duże wygodne i nowoczesne. Polecam dla rodziny kombi. Jeszcze nigdy nie miałęm problemu z załadunkiem pasażerów ani bagaży. No i automat - miodzio, mój pierwszy ale na pewno nie ostatni.
Automat - rewelacja. Zmienia cichutko i bardzo szybko. Silnik 2,3 benzyna w automacie jednak pije, w mieście trzeba się starać aby zejść poniżej 12 litrów. W trasie raczej zaponijcie o spalaniu poniżej 8,5 litra no chyba, że ktoś jeździ do 90km /h ale i tak nie wierzę.
Super wyciszenie to niestety super szczelność - często jest gorąco we wnętrzu. A to wymusza włączanie klimy.
Ogromna przestrzeń w środku na wszystkich miejscach. Wada to żartobliwy schowek naprzeciw pasażera z przodu - jak otworzycie to zrozumiecie. Duza ergonomia i komfort prowadzenia - od automatu redukują mi się mięśnie prawej ręki ;-)
To duże auto - wyraźnie większe niż poprzedni model. Dużo bardziej komfortowe. Niestety mam warżenia, że poprzednio lepiej czułem drogę. Ten jest wyższy i nie ma takiego przełożenia jak wcześniej. Jednakże i tak bdb.

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo ghia 2500 V6 170KM 1997r. sedan (limuzyna)

Trochę gorzej z widocznością ,do przodu i na boki jest w porządku .Gorzej do tyłu,brak tylnej wycieraczki i małe lusterka utrudniają jazde tyłem ,ale pomaga za to parktronik!!

Dużo miejsca zarówno z przodu ,jaki z tyłu.Przyciski na miejscu,sterowanie radia przy kierownicy.Mój egzemplarz pochodzi z 1997r,a wnetrze wygląda dośc dobrze.nawet gumy na pedałach nie są starte wytarła sie za to skóra na gałce zmiany biegów.Bagażnik pojemny jak na sedana!!Na karoseri widzć już ząb czasu na tylnych nadkolach ,ale to auto 14 letnie,poza tym blachy ok,w razie stłuczki łatwo i tanio dostępne.

Raczej się nie dzieje nic strasznego jeżeli wymienia się oleje ,płyny i filtry.

Wentylacja ok grzeje i chłodi jak nowy!!do tego podgrzewane fotele przednie ,podgrzewana przednia szyba,i klimatronik nie pozwalają na zaparowanie szyb.czujnik wilgotności włącza klime automatycznie po włączeniu nawiewu na szybe

Zadnych problemów z elektryką,pomimo 14 lat i 380000 przebiegu wszystko działa bez zarzutu!!!

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985