Hyundai i20 opinie, oceny użytkowników, Hyundai i20 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Hyundai i20

Średnia ocena: 8.67/10

Hyundai i20 spalanie (l/100km)

6.82/7.50
5.34/7.00
6.10/7.20

Oceny HYUNDAIA I20

Jan2015-08-14

Hyundai I-20 wybrałem wiosną 2015 roku z przez porównywalną analizę dostępnych aut tego segmentu w cenie ok. 50 tys. zł. Pod uwagę brałem: Yarisa, Fabię, Corsę, Swifta, Clio, Mazdę-2. Podstawowymi wymogami były: 5-letnia gwarancja, długość do 4m, silnik ok. 100KM, 6-biegowa skrzyni...
Silnik bardzo dobry, cichy, niezwykle elastyczny i jak na swoje 100 KM wystarczająco dynamiczny. Dotąd jeździłem Yarisem z silnikiem 1,33 też 100 KM a silnik Hyundaia 1.4 uważam za zdecydowanie lepszy.
Zawieszenie super! Trochę twarde ale odpowiednie dla szybszej jazdy. Jedyna jego wada to mocne dobijanie na poprzecznych garbach spowalniających - "leżących policjantach". Brak wytłumienia tego zjawiska w teleskopach z przodu jest zadziwiający :-(. Fotele raczej kiepskie. Z przodu z...
We wnętrzu dominują plastiki, choć w dobrej jakości ale twarde. Brak wygodnej rączki w drzwiach przednich. Siedziska tylnej kanapy niestety nie dzielone i tylna kanapa nie przesuwana. No i schowków w środku nie za wiele. Karoseria ok. Lakier metalik bardzo dobry. Ale plastikowa czarna wsta...
Układ kierowniczy bardzo precyzyjny. Wspomaganie elektryczne wystarczające, choć niezbyt silne. Hamulce świetne! Parkowanie z kamerą cofania i wizualizacją na ekranie na desce rozdzielczej - suuuper! :-)

Krzysztof2016-11-11

Zalety:Wnętrze/bagażnik,bogate wyposażenie,układ jezdny z idealną skrzynią biegów.Wada to nienajlepsze fotele przednie dające się we znaki na długich trasach,trochę za duże spalanie jak na tak nowoczesny silnik aczkolwiek zgodne z deklaracją producenta.
Biegi wchodzą idealnie,żadnych zgrzytów,Silnik ma potencjał ale wtedy wzrasta zużycie do 10l jak daję gaz do dechy.wolę ekonomiczną jazdę średnio 5,0-5,5l.Silnik cichy,podpowiedż biegów dostosowana do stylu jazdy-przy agresywnej,podpowiedź zmiany biegu pojawia się później.
Zawieszenie nieco twarde daje znać na dziurawych drogach wojewódzkich.Fotele rozczarowują na dalekich trasach powyżej 100km,na krótkich odcinkach w mieście komfort foteli bez zastrzeżeń.Silnik cichy ale wyciszenie auta dosyć słabe,słychać szum opon i wiatr.
Przestrzeń w środku i w bagażniku to mistrzostwo w tej klasie-bagażnik tylko Fabia ma większy i lepiej zaprojektowany.Przyciski na kierownicy intuicyjne,dużo schowków i lampek.Jakość jak to w klasie B widać oszczędności ale na tle konkurencji Hyundai jest w czołówce stawki.Auto bogato ...
Auto wyposażone w kilka systemów stabilizacji toru jazdy,znakomicie trzyma się drogi,komfort trochę niższy na nierównościach,progach spowalniających ale na równych drogach szybkiego ruchu po prostu płynie.Hamulce tarczowe przód/tył bardzo dobre.Przyzwyczajony do Grande Punto i trochę br...

2011-05-15

To dobry silnik. Daje możliwość jazdy spokojnej,jak tez można poszaleć na wyższych obrotach. Kulturalna i równomierna praca. Umiarkowany, w dolnej części skali, apetyt na paliwo. Ku mojemu zdziwieniu przy prędkościach do 100 nie jest odczuwalne włączenie kilmy!
Bardzo twardy. Fotel kierowcy z dobrą regulacją, nawet dla osób niskich.
Doskonały samochód miejski i na krótsze dystanse. Jazda przez 2-3 godziny nie męczy.

jurek2015-03-16

I20 1.2/85KM nowy z salonu 155000km - szum powyżej 60/h sprawia wrażenie że Hyudai nnaciąga ludzi na radio w standardzie bo po co mi ono jak go nie słychać powyżej 50-60/hnWyciszenie auta nawet malucha miałem lepsze - i20 =puszka po konserwach !!! szkoda bo reszta jest całkiem całkiem .

wojtek2013-11-04

Mechanicznie bez zarzutów ale korozja go dyskwalifikuje.
Silnik staje się żwawy dopiero w okolicy 3000 obrotów, przy dużych prędkościach obrotowych jest głośny, kiedy jest zimny ma dużą "dziurę"
Przy szybkości ponad 110 km/h jest głośno.
Korozja, Korozja, Korozja. W samochodzie 3 letnim (garażowanym)na klapie tylnej pojawia się korozja, wokół klamek (wszystkich) również.

Średnie oceny HYUNDAI I20

Osoby zainteresowane autem Hyundai i20 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Yaris.

Hyundai i20

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Najciekawsza opinia użytkownika o Hyundaiu i20

Hyundai i20 1300 78KM 2010r. coupe

Trudno spodziewać się zbyt wiele. Samochód, zwrotny, łatwy w prowadzeniu, wygodny, nawet dla osób niskich jak i wysokich za kierownicą, gorzej z otyłymi kierowcami, bo fotel tego nie uwzglednia. Zawieszenie zbyt sztywne, ale wzorowane na Niemcach a oni tylko takie uznają. Dość oszczędny. Przy większych prędkościach obrotowych silniczek bardzo żwawy, a przy niskich pozwala spokojnie i oszczędnie jechać. Na autostradzie przy 130 zużycie poniżej 5,5 l/100 km.

Mam czujniki cofania które usprawniają widoczność do tyłu.

Bardzo twardy. Fotel kierowcy z dobrą regulacją, nawet dla osób niskich.

nie naprawiany ale ma tylko o,5 roku

Jeszcze nie przeżyłem upałów więc asekurancko daję 8, ale w zimie i do tej pory było na 10. A jeździłem samochodami ze znacznie wyższej półki.

mały przebieg

Hyundai i20: coupe, hatchback