Mazda 6 opinie, oceny użytkowników, Mazda 6 spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 6

2003r.

Średnia ocena: 8.50/10

Mazda 6 spalanie (l/100km)

10.90/12.00
8.60/9.75
9.30/11.00

Oceny MAZDY 6

2008-08-14

Zastanawiałem się nad ponownym zakupem VW Passata. Wybrałem Mazdę 6 i to był strzał w 10. Jak to w Passacie 1,9 TDI ok 150 tys km pada turbina w 80% samochodów. Nie ma znaczenia, ze wszystkie przeglądy były robione w serwisie. Mazda jest ładniejsza, sprytniejsza, wygodniejsza i wogóle s...
elastyczność - super skrzynia biegów - trochę ciężko wchodzą biegi przyspieszenie lepsze niż w wielu benzynowych
wszystko super; ocena 8 dlatego, ze porównywałem z Mercedesem C, który niestety jest bezkonkurencyjny
Mazda 6, 2,0 Diesel 2003 to samochod nie do zajeżdżenia. Jeżeli się o niego dba to wręcz odwdzięcza się tym samym. Z drugiej strony, jeżeli sie o niego nie dba to nie obraża sie. Zdecydowanie najbardziej konkurencyjne auto z 7 jakie miałem. Nic nie skrzypi, materiały wysokiej jakości. Ko...

2011-02-24

Nie mam zastrzeżeń do elastyczności tego auta. Nie oceniam jej na 10 punktów, bo nie mam porównania z innymi samochodami w tej klasie
Założyłem czujniki parkowania, by ułatwic parkowanie. Widocznośc do tyłu jest dobra, słupki zbytnio nie zasłaniają widoku.

2010-02-19

Zbyt twarde zawieszenie jednakże wpływa to pozytywnie na prowadzenie, brak kompromisu jak np. w Fordzie Focusie. Samochód inny niż wszystkie, niskie koszty eksploatacyjne z uwagi na łańcuch rozrządu i konieczność wymiany jedynie oleju, filtra powietrza i filtra kabiny (co 15tys, koszt max.3...
Jak każdy rasowy japończyk lubi wysokie obroty i tylko wtedy daje szybką reakcję na wciśnięty pedał gazu. Poza tym można sprawnie wyprzedzać. Spod świateł mazda rusza pierwsza.
Generalnie zawieszenie jak w sportowym aucie twarde, czuć nierówności ale bez stukania. Fotele przednie mogłyby mieć lepiej wyprofilowane oparcie. Wyciszenie przestaje istnieć powyżej 130km/h z uwagi na wysokie obroty ale silnik to muzyka dla uszu.
Duży, obszerny samochód z potężnym bagażnikiem. Materiały dobre, welurowe fotele odporne na zanieczyszczenia i łatwo się czyszczą. Karoseria - wygląd ponadczasowa i dynamiczny.
Kontrola trakcji świetnie pomaga w prowadzeniu samochodu. Układ kierowniczy szybko reaguje na zmianę toru jazdy. Jedyny mankament to skrzypiące tylne hamulce, regenerowałem zaciski i brak poprawy. Parkowanie utrudnione, wymaga nabrania wprawy, brak możliwości wyczucia tyłu samochodu z uwagi ...

2008-02-14

To naprawde bardzo fajne, super wygodne, ekonomiczne, dynamiczne i przy tym bardzo ładne a pozatem absolutnie bezawaryjne.
Silnik w 6 to absolutna rewelacja, elastyczny, zrwywny, bardzo szybki i dynamiczny. Jedyna wada to głosnośc - ta est wyczuwalna i burzy obraz ideału.
Fotele są poprostu nie porównywalne w żadnym modelu konkurencji, długie siedziska, dośc twarde i sprężyste, wygodne i dobrze trzymające na boki. Mazda nie "widzi" róznicy w prowadzeniu czy jedziemy sami czy z kpl. pasażerów jedynie podczas szybkiego pokonywania poprzecznych ga...
Karoseria czyli kształt, styl, linia sa jedne z najpiększych w swojej klasie. Auto jest wyjątkowo ładne i robi wrażenie. Ergonomia bez zarzutu, miesjca z tyłu mogło by byc troche więcej z przodu absolutnie rewelacja. Jakośc materiałów - japońska czyli raczej dalej do Golfa bliżej do res...
Prowadzenie modelu 6 jest bardzo precyzyjne aczkolwiek, ten model jest troszkę zbyt miekki na naszych dziurawych drogach. Układ kierowniczy bardzo bezpośredni. Hamulce podatne na fading lecz raczej w sytuacjach ektremalnych niz podczas normalnej eksploatacji.

2010-02-11

SAMOCHÓD ŁADNIE SIĘ PREZENTUJE, MA SPORTOWA SYLWETKE ( NAWET KOMBI ), I JAK NA DIESLA CAŁKIEM NIEZŁE OSIAGI. TRZEBA DBAĆ O DOBREJ JAKOŚCI PALIWO I OLEJE, A SAMOCHÓD BEDZIE DOBRZE JEŹDZIŁ.
DOBRZE ZESTROJONA SKRZYNIA BIEGÓW Z SILNIKIEM. SILNIK DYNAMICZNY, NA KAŻDYM BIEGU DOBRZE SIĘ ZBIERA.
SILNIK CICHY NA ZEWNATRZ, LECZ SŁABO WYCISZONE WNĘTRZE SAMOCHODU. DUŻO MIEJSCA Z PRZODU I Z TYŁU ORAZ DUŻY BAGAZNIK.
JEST PARE PRZYDATNYCH SCHOWKÓW, WNETRZE SAMOCHODU JEST OBSZERNE, ALE JAKOŚĆ MATERIAŁÓW JEST ŚREDNIEJ KLASY. BARDZO SŁABE ZABEZPIECZENIE KOROZYJNE.
bARDZO DOBRZE TRZYMA SIĘ JEZDNI, JEDZIE JAK PRZYKLEJONY DO DROGI, TRWAŁE ZAWIESZENIE, PROMIEŃ SKRETU JEST B.DUŻY.

Średnie oceny MAZDA 6

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 6 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Mazda 6

Mazda 6

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 6

Mazda 6 2000 137KM 2003r. kombi

Oryginalny "Japończyk" ale jednak ... Ale mimo wszystko oceniam go wysoko. Za rok kupię nowy model Mazdy 6. Oczywiście używany. I na pewno nie czarny i nie w skórze. To jest sportowe auto i to się czuje. Mogłoby byc jeszcze trochę więcej "kucyków" pod maską, ale i tak jest frajda z jazdy

Widocznośc w lusterkach bocznych nieco ogranicza szeroka "dupcia" Mazdy. Ale szybko można się do tego przyzwyczaic

Komfort jazdy bardzo mi odpowiada. Wygodne fotele - fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego i wysokości. Z tyłu dużo miejsca na nogi dla pasażerów (więcej niż w Toyocie Avensis Kombi). Silnik nie odczuwa ciężaru kompletu pasażerów. Wyciszenie mogłoby byc lepsze, choc np w Passacie z silnikiem diesla jest głośniej (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz)

Przestrzeni dla kierowcy i pasażerów jest naprawdę dużo. Bagażnik jest dośc duży i wygodny do załadunku. Jakosc materiałow jest dobra z małymi wyjątkami : wyciera chrom na gałce dźwigni zmiany biegów, zrobiła się dziura w podpórce pod lewą stopę kierowcy. Jeśli chodzi o zabezpieczenie karoserii przed korozją to tutaj jest znacznie gorzej (szczególnie w moim roczniku). Korodują tylne nadkola. Były już zabezpieczane od wewnątrz i częściowo lakierowane ale rdza nadal wychodzi. Podobno od rocznika 2005 zabezpieczenie antykorozyjne zostało poprawione.

Mała awaryjnośc, ale w lutym 2011 wysłałem do regeneracji dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło. Koło było w opłakanym stanie. Koszt nowego jest bardzo wysoki a zamienników nie ma.

Za ogrzewanie 7 punktów bo działa trochę "ociężale". Mimo, że jest webasto, które ma szybciej rozgrzac silnik, to na ciepełko we wnętrzu trzeba troszkę poczekac.

Bez zastrzeżeń

Mazda 6: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mazda 6: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 6: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0