Mercedes 190 (W201) opinie, oceny użytkowników, Mercedes 190 (W201) spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes 190 (W201)

Åšrednia ocena: 9.38/10

Mercedes 190 (W201) spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA 190 (W201)

2008-02-17

Auto sprowadziÅ‚Ä™m sam dla siebie z Niemiec. ZrobiÅ‚em nim ok. 30 tysiÄ™cy km. I w tym czasie musiaÅ‚em wymienić tylko jednÄ… część (sprężynkÄ™ przy przepustnicy za 12 zÅ‚otych). Jako że każde auto z drugiej rÄ™ki wymaga taÅ„szego lub droższego "pakietu startowego" i u mnie siÄ...
co tu dużo mówić to w końcu Mercedes. Świetne i wygodne nawet na najdłuzszych trasach fotele z mercedesa W124. Resorowanie również bardzo dobre.
Ergonomia - jak w każdym mercedesie - wszystko pod ręką. Jeden minus, nie ma worka na narty i nie można złożyć tylnego siedzenia (zbiornik paliwa) - trzeba montować bagażnik dachowy :(. Miejsca nie brakuje ani z przodu ani z tyłu.

2010-02-25

średnio na jeża, stary samochód ale jary
W moim modelu silnik to zÅ‚om. WÅ‚aÅ›ciciel warsztatu FrancMerc który naprawia od wielu wielu lat mercedesy powiedziaÅ‚, że silnik jest w agonalnym stanie. StÄ…d moja ocena. Licznik km siÄ™ zacinaÅ‚, aż wreszcie przestaÅ‚ dziaÅ‚ać, wydaje mi sięże poprzedni wlaÅ›ciciel przekrÄ™ciÅ‚ go. SamochÃ...
Nie znam sięna resorowaniu, mogłem bzdury podać. Fotele są bardzo stabilne i zauważyłem że nie męczę się tak w czasie jazdy.
długa krowa z tego mercedesa i tyle
tyle lat jeżdżę i nie mogę się przyzwyczaić jakoś do swobodnego prowadzenia tego samochodu. Jeździ się bardzo wygodnie, ale (może to tylko moje wrażenie) niestabilnie. Samochód ma tylny napęd i na szybszym skręcie na skrzyżowaniu paręrazy mnie rzucił. Żaś na śniegu tył ślizga s...

2008-10-30

ktoś mi kiedyś powiedział że jak zacznę jeździć mercedesem to nie zmienie marki ;-) wyśmiałem go a teraz przyznam rację następny będzie w 124 2,6 lub 2,8 benzyna
masa pojazdu 1200kg, 136 koni i 200 Nm daje radÄ™ z nowymi autkami ;-)
kilka minusów wysoka krawędź załadunku bagażnika, z tyłu w półkę nie włożymy większych głośników niż 13 cm bez rzeźby natomiast z przodu nie więcej niż 10 cm w deskę rozdzielczą, co do przestrzeni z tyłu jak kierowca jest pow. 175 to przy wysunięciu fotela kierowcy z tyłu rob...
w trasie płynie, bardzo dobrze wybiera nierówności, hamulce z przodu tarcze wentylowane dla tej wersji silnikowej, z tyłu tarczo - bębny

Szymon2008-02-19

Auto generalnie wygodne, pomimo wieku jeździ się niem o wiele lepiej niż kilku letnim popularnym samochodem typu golf, czy clio
Jeżdżę częto w trasę 300 - 500 km. Jeździ się wygodie i komfortowo.
Pomimo wieku auta nic w środku nie skrzypi i nie trzeszcy. Bardzo solidnie wykonany samochód.
Jak na ten wiek autoprowadzi siÄ™ rewelacyjnie.

2009-07-14

Stare mercedesy są wspaniałe mimo wieku wolniej się starzeją
Moc 122KM to frajda,gdy siÄ™ wyprzedza to wciska ciÄ™ w fotel
Wygoda i jeszcze raz wygoda nie brakuje nikomu miejsca ani z przodu ani z tyłu.
Mercedes był moim marzeniem.Zakochałem się w nim jak stał u wuja na warsztacie.Wiedziałem że będzie to moje 1 wsze auto.wygoda i jeszcze raz wygoda.Układ kierowniczy precyzyjny świetny skręt.Mimo wieku jak dba się o niego potrafi przyciągnąć uwagę.

Åšrednie oceny MERCEDES 190 (W201)

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes 190 (W201) braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mercedes klasa S.

Mercedes 190 (W201)

Mercedes 190 (W201)

Mercedes klasa S

Mercedes klasa S

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie 190 (W201)

Mercedes 190 (W201) 190E 2.0 Automat 2000 122KM 1992r. sedan (limuzyna)

Auto sprowadziłęm sam dla siebie z Niemiec. Zrobiłem nim ok. 30 tysięcy km. I w tym czasie musiałem wymienić tylko jedną część (sprężynkę przy przepustnicy za 12 złotych). Jako że każde auto z drugiej ręki wymaga tańszego lub droższego "pakietu startowego" i u mnie się bez tego nei obeszło. Po zakupie oprócz płynów i filtrów, wymieniłem świece (40PLN), łącznik gumowo-metalowy na wale napędowym (300PLN), rolkę napinacza paska osprzętu silnika (80PLN), napinacz łańcucha rozrządu (100PLN). Nie mam założonego LPG bo auto mało pali nawet pomimo tego, że ma automatyczną skrzynię biegów (pali średnio litrę więcej niż moje poprzednie Bravo 1.4).

Silnik 2.0 benzyna. Osiągi byłyby lepsze gdyby była skrzynia manualna, ale z drugiej strony gdybym chciał auto ze skrzynią manualną tokupiłbym sobie BMW - ja chciałem mieć jak najlepszego automata więc wybór zawężał sie tylko do marki Mercedes. Silnik - mój Mercedes ma ponad 200 tysięcy km, a gdyby nie był cofany licznik to pewnie można by to pomnożyć śmiało przez 2 lub nawet 3 (ciężko poznać po wnętrzu bo to mercedes i środek starzeje się dużo wolniej niż w autach innych marek, gdzie 300 tysiecy km. przebiegu oznacza agonię fotela itp. Tak więc jak na tak duży przebieg silnik nie bierze oleju, między wymianami ubywa ok. 0.3-0.4 litry oleju. Więc silnik jest w świetnej kondycji jak na swój wiek, duża w tym zasługa automatu, który jest bardziej przyjazny dla silnika i przeniesienia napędu niż skrzynia manualna. automatyczna skrzynia biegów - jak przystąło na wyrób Mercedesa jest świetna, chcociaż mogłaby mieć 5 bieg, który pozwalałby na większą oszczędność paliwa. Ma to jednak tę zaletę, że jest dzięki swej nieskomplikowanej budowie bardzo trwała (skrzynie z piątym biegiem tzw. 722.5 były awaryjne). Jeśli komuś zależy na lepszych osiągach to polecam silnik 2.3 lub 2.6 jest to jednak okupione większym spalaniem.

Widoczność do przodu bardzo dobra, niezbyt grube słupki A (w porównaniu np. do Fiat Bravo) nie przeszkadzają przy szybkim przemieszczaniu się po mieście czyt. nie zasłaniają pieszych. Widoczność do tyłu również bardzo dobra. Auto ma klasyczną budowę sedana, nie jest podobne do modnego dzisiaj kształtu jaja ;) gdzie nie widać zarysów pojazdu. Tutaj widać gdzie kończy się auto w związku z czym jest bardzo przyjazne podczas parkowania etc.

Auto jak na tak starą konstrukcję zachowuje się świetnie tzn. nieporównywalnie lepiej niż np. Ford Mondeo \'99, czy Audi A4 \'99. Hamulce bardzo dobre, 4 tarcze co jak na konstrukcję z lat 80tych było ewenementem (czyt. nawet nowsze konstrukcyjnie BMW E36 z czterocylindrowymi silnikami miało bębny hamulcowe z tyłu, nie wspominając juz o autach typu Mondeo, Alfa 155, Passat z początku lat 90-tych). Układ kierowniczy dużo bardziej precyzyjny niż w Audi 80, powiedziałbym, że na poziomie BMW e30, ale gorszy już od BMW e36. Inne marki z tamtych lat ciężko porównywać z Mercedesem. Auto prowadzi się naprawdę dobrze i precyzyjnie. Duża w tym zasługa wielowahaczowego tylnego zawieszenie. Które mimo swej skomplikowanej budowy nie sprawia problemów i nawet po 20 latach nie wymaga regulacji zbieżności itp. ceregieli vide Alfa 156 czy Ford Focus.

Pokochałem to auto za tropik ajki można sobie zafundować w zimie. Nawet przy -20 stopniach mrozu można w nim jeździć w T-shirtcie bez obawy o zdrowie. Grzeje aż miło. Wentylacja bardzo dobrze - miałem kilka samochodów, w torych autentycznie brakowało powietrza (np. fiat bravo :/ ). Ten ma dodatkowo oryginalny otwierany dach. Mimo prawie 16 lat nei przecieka i nie hałasuje. :) Można całkowicie go otworzyć i jechać z prędkoscią 140-150 km/h i rozmawiać swobodnie (nie hałasuje i nie powoduje przeciągów).

Mercedes 190 (W201): hatchback, sedan (limuzyna)

Mercedes 190 (W201): benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Mercedes 190 (W201): 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.2

Mercedes 190 (W201): 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1983