Mercedes 200-500 (W123) opinie, oceny użytkowników, Mercedes 200-500 (W123) spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes 200-500 (W123)

sedan

Średnia ocena: 9.17/10

Mercedes 200-500 (W123) spalanie (l/100km)

14.33/13.50
9.97/9.83
12.43/12.23

Oceny MERCEDESA 200-500 (W123)

2010-02-19

W123 to niepowtarzalne i absolutnie piękne auto. Poleciłbym je obecnie tylko pasjonatowi ale zdecydowanie jest to samochód warty uwagi. Beczka w dobrym stanie to skarb!
Silnik 200D z 1980r. miał tylko 60KM co było wartością zaledwie wystarczającą do w miarę żwawej jazdy miejskiej. Samochód ważył ok. 1300kg, co być może w dzisiejszych czasach nie jest wartością dużą ale w epoce, z której pochodziła beczka było to sporo. Poza tym przebieg krzywej ...
Jazda beczką (zadbaną i sprawną) to niezapomniane przeżycie. Auto prowadzi się tak dostojnie a wewnątrz jest tak wygodnie, że człowiekowi kompletnie przestaje się gdziekolwiek spieszyć. W W126 czy choćby W116 jest oczywiście jeszcze lepiej ale beczka ma w sobie to "coś".
Jakość materiałów wykończeniowych była na bardzo wysokim poziomie. Nie było żadnych twardych plastików, fotele oprócz specyficznych sprężyn (jak w tapczanie) wyściełane były trawą morską, więc nawet w wyeksploatowanej beczce jest zazwyczaj nadal wygodnie. Moim zdaniem wnętrze becz...
Bardzo ciekawy, piękny i przyjemny w prowadzeniu samochód, który obecnie z pełnym przekonaniem można nazwać klasykiem. Miałem W123 tylko przez rok ale było to auto, które w mojej pamięci zapisało się najmocniej ze wszystkich posiadanych aut. "Beczka" była bardzo wygodna, prowa...

2009-07-23

Wady: słabe przyspieszenie Zalety: komfort, niezniszczalny silnik, przestronne wnętrze, klasyczna niepowtarzalna linia nadwozia.

2011-02-12

Auto dla miłośników. Opinia jest tu zbędna, każdy zna fenomen tego modelu.
Potworem to on nie jest, ale za to niewiele pali i to wszystkiego czego mu się wleje, biegi leciutko chodzą a silnik nie do zdarcia.
Jak to stary diesel, troche trzęsie jak zimny, ale fotele szerokie i wygodne, z tyłu 3 osoby podróżują naprawde komfortowo.
Karoseria nie jest mocną stroną tego auta, lubi rdzewieć ale za to jest niesamowicie mocna i można czuć się bardzo bezpiecznie. Jakość wykonania wnętrza jak to w mercedesie, bez zarzutów, żadne plastiki nie skrzypią!
Auto jest bardzo miękkie, przez co dobrze znosi koleiny i dziury, lecz kiepsko zachowuje się w ostrych zakrętach i szybkiej jeździe, ale przecież nie do tego je wyprodukowano ;)

2009-07-11

Po mimo kilku mankamentow typu skrzynia biegow i brak pszyspieszenia uwazam ze to bardzo dobre auto i szkoda ze juz takich nie produkuja. Za dobrze utrzymany egzemplarz trzeba zaplacic okolo 3000euro ale samochod jest wart swojej ceny.
Demonem predkosci nie jest ale dzieki temu ze silnik nie kreci ie wsoko jestbardzo zywotny. Skrzynia biegow :) 4 przelozenia brak przyspieszenia ale za to nie zniszczalna.
Jesli chodzi o komfort to pewnie kazdy z was jechal kiedys beczka w taxi na tylnej kanapie, sprezyny i bardzo wysoka jakosc meterialow z jakich fotele byly wykonane. Trzymanie boczne jest kiepskie ale fotele gwarantuja nie powtarzalny komfort.
Po mimo wieku i ogromnego przebiegu auto sprawowlo sie swietnie.

2008-02-13

Przy tym przebiegu i remontowanym tylko raz motorze prosze o pokazanie mi seryjnego auta z takim przebiegiem
To nie wyścigówka luksusowa klasa średnia przeznaczona do najtrudniejszej roboty
Równiez auto o niesamowitej dzielności i wytrzymałości
Trochę kanciaty ale praktyczny dużo miejsca dla pasażerów z tyłu
Troche bujał przy ostrej jeżdzie.Najlepszy w histori koń do przyczepy.Zdarzało się pękanie tyłu od lawety./po 1 milionie kilometrów/

Średnie oceny MERCEDES 200-500 (W123)

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes 200-500 (W123) brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: SsangYong Korando.

Mercedes 200-500 (W123)

Mercedes 200-500 (W123)

SsangYong Korando

SsangYong Korando

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie 200-500 (W123)

Mercedes 200-500 (W123) 2000 200D 60KM 1983r. sedan (limuzyna)

Kupiłem swój 123 z wybitymi poduszkami pod silnikiem. Po uruchomieniu silnika wóz cały dygotał, co wkurzało. Po rozgrzaniu silnika te objawy zmniejszały się, ale dopiero po wymianie poduszek, auto zaczęło pracować miękko - tak jak powinna limuzyna od mercedesa. Silnik tego wozu jest w wybornym stanie i klekot w ogóle mi nie przeszkadza. Kiedy podniesie się maskę, to wręcz słychać dzwonienie dobiegające z wnętrza, czego poza mercedesami nie uświadczysz. Wielką wadą tego modelu jest mizerne przyspieszenie. Wiem, że to nie jest auto do ścigania, ale kiedy pojawiają się trudności z wyprzedzeniem malucha, to staje się to irytujące. Do setki przyspiesza w 25 sekund. Nieźle przyspiesza od 70-100 km/h. Skrzynia biegów ma cztery przełożenia do przodu i jedno do tyłu, i działa bardzo precyzyjnie.

Widoczność do przodu jest świetna, widoczność do tyłu podczas jazdy też jest zadowalająca, ale podczas manewrów trzeba mieć trochę wprawy i wyczucia. Lusterka - ok.

Samochód ma średniotwarde zawieszenie, na dziurawych drogach chwieje się, ale i tak komfort jazdy jest nieosiągalny dla aut klasy niższej i średniej. Mimo że kabina jest dobrze wyciszona, to silnik wysokoprężny przy prędkościach powyżej 100 km/h staje się za głośny. Fotele są bardzo wygodne, szczególnie tylna kanapa.

Miejsca w kabinie jest sporo - nie wiem czy jest gdzieś więcej. Bagażnik jest ogromny - przewoziłem w nim m. in. wózek dla dziecka i kojec, i jeszcze było miejsce na drobiazgi. Podoba mi się to, że choć jest to limuzyna, to nie ma zbyt wielu gadżetów. Na desce rozdzielczej mam cztery przyciski: elektrycznie opuszczana szyba, elektrycznie wyszuwana antena, ogrzewanie tylnej szyby i włącznik tylnego światła. Wszystkie przełączniki działają i są łatwo dostępne. Z wyposażenia mam to, na czym mi zależało: centralny zamek (pneumatyczny), wspomaganie kierownicy i elektrycznie opuszczana szyba po stronie kierowcy. Na jakość wykończenia trudno narzekać, nawet w nowych autach spotkasz bardziej tandetne plastiki. Jeśli chodzi o karoserię, to podwozie mam wysmołowane i o ile wiem, nic się tam nie dzieje. Nadwozie posiada drobne ogniska i, co ciekawe, w nietypowych miejscach: za tylną szybą, pod klapą bagażnika oraz w okolicy progu tuż za przednim kołem. Samochód od początku był zadbany i garażowany.

Dobrze wybierać modele ze wspomaganiem kierownicy, ale generalnie samochód fantastycznie zachowuje się na drodze. Mimo wieku jedziesz jak bogaty i nikt nie spycha cię do rowu. Hamowanie poprawne, choć wiadomo, że 1400 kg nie zatrzymasz przy 100 km/h po 30 metrach. Parkowanie w mieście jest ze względu na wymiary pojazdu utrudnione, ale widoczność do tyłu dobra. To raczej samochód na długie trasy.

Jeżdże dopiero dwa lata, ale poprzedni właściciel, który go użytkował przez 19 lat, powiedział, że nigdy w trasie go nie zawiódł. Wiem, że naprawiał zamek od bagażnika. Niezawodność tego auta jest już legendarna.

Zimą wnętrze nagrzewa się bardzo szybko. W gorące letnie dni nadmuch niewiele pomaga.

Elektryka jest w porządku. Po 26 latach wciąż wszystko działa. Raz tylko wymieniłem bezpiecznik, bo rozsypał się ze starości. Elektroniki na szczęście nie ma - współczuję tym, którzy muszą się z nią zmagać.

Mercedes 200-500 (W123): coupe, hatchback, kombi, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Mercedes 200-500 (W123): benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Mercedes 200-500 (W123): 2.0, 2.3, 2.4, 2.5, 3.0

Mercedes 200-500 (W123): 1993, 1985, 1984, 1983, 1982, 1980, 1979, 1978, 1977, 1976