Mercedes 200-500 (W124) opinie, oceny użytkowników, Mercedes 200-500 (W124) spalanie 1990r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes 200-500 (W124)

1990r.

Średnia ocena: 9.00/10

Mercedes 200-500 (W124) spalanie (l/100km)

9.00/14.40
7.50/10.40
8.30/12.54

Oceny MERCEDESA 200-500 (W124)

2008-05-30

Jak na 2.0 w benzynie jeździ jako tako. Napęd ma dwie zasadnicze wady: w moim przypadku skrzynia 4-biegowa no i za mała moc. Samochód waży 1360 kg i ma jedynie 118KM. To jednak za mało żeby pojeździć szybciej, ale za to akurat do normalnej jazdy dla przeciętnego zjadacza chleba.
No cóż, Mercedes to Mercedes. Fotele świetne, z tyłu wygodnie i przestronnie, auto wyciszone w sposób niespotykane jak na tamte lata, jedynie z kompletem pasażerów jest mu trochę ciężko (samo tłumienie nierówności nadal na dobrym poziomie)

2008-02-12

MOZE BYC JAK NA STARE AUTO!!!!
TROCHE MULOWATY ZAWSZE MIALEM TYCH PARE KONI A TO DIESEL NIE JEST DO CIEZKIEJ NOGI TYLKO ZEBY PLYNAC
BARDZO WYGODNE AUTKO!!!! LEPIEJ SIE JEDZI NIZ W TYCH NOWYCH MERCEDESACH? BO TAM JAKOS TAK TWARDO!!!
Z TYLU ZLE TROCHE WIDAC JAK SIE PARKUJE NP-TYLEM NIE WIDAC KONCA!!!
Dzien dobry Jakies 3 tygodnie temu zamienilem BMW e34 2.5 benzyna+gaz na Mercedesa w124 2.5 diesel I CHCIALBYM POWIEDZIEC ZE MIALEM PIERWSZE AUTO TO BMW e21 1,6 BENZYNA Z 1979 r KTORE TEZ OBECNIE POSIADAM A DRUGIE AUTO TO TEZ BMW e32 735i Z 1990 r W AUTOMACIE FULL OPCJA I TAKZE CHRYSLERA SARATOGE 2...

w automacie silnik praktycznie bezobsługowy ( oprócz ustawiania wtrysków świec żarowych i oleju )
troche ciasno z tyłu ale dla niewysokich i bez zbednych kg u kierowcy da sie wytrzymac , choc nie na długo dla dużej osoby
autko praktycznie niezawodne , multum części i nowych i używek na rynku powoduje że jest tanie w eksploatacji , czasem nawala rozrusznik , blachy sa ok w terenie idzie jak czołg; nie do zajeżdżenia ; polecam; och , gdyby można tak dostać tą wersje "spod igły" w pełnym wypasie n...

2010-02-24

Auto bardzo dobre zarówno w trasy jak i po mieście. Gdyby nie to, iż potrzebowałem auta 7-mio osobowego na pewno bym go nie sprzedał.
Jak na tak dużą wagę przyspieszenie imponujące
Wspaniałe wyciszenie, silnika praktycznie nie słychać. Bardzo dobrze wytłumione zawieszenie. Rewelacyjny komfort
Wnętrze bardzo obszerne. Pięć osób wygodnie podrużuje, a do tego można zapakować dużo bagażu.
To jest Mercedes. Pewność w prowadzeniu, bardzo dobrze trzyma się drogi, tłumi wszelkie nierówności.

2010-07-16

jedyny z mercedesow ktory zostal prefekcyjnie zrobiony i to raczej ostatni
wiadome duzą buda ,diesel robi swoje ale satysfakcja jest :))
mruczenie tego silnika robi swoje nie interesuje cie co masz w środku :)))
jak to wiadome w mercach blachowa nie za bardzo ale mamy tylu bllacharzy ze jest w czym przebierac a to tylko jeden mankament z tego rodzaju ::))
nie mialem do dziś lepszego auta niezawodne pod kazdym wzgledem choc przy dzisiejszej cenie paliwa to i tak łączy sie z bezawaryjnoscia kto miał takie uatko to wie :))

Średnie oceny MERCEDES 200-500 (W124)

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes 200-500 (W124) brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Accent.

Mercedes 200-500 (W124)

Mercedes 200-500 (W124)

Hyundai Accent

Hyundai Accent

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie 200-500 (W124)

Mercedes 200-500 (W124) 2000 2.0 8V 118KM 1990r. sedan (limuzyna)

Auto piękne, konstrukcja z 1985 roku 23 lata później jeszcze może się podobać (mi podoba się bardzo). Ogólnie mogę polecić to auto każdemu, kto jeszcze waha się między zakupem starego Mercedesa czy nowszego czegokolwiek innego. W Mercedesie wiek to drugorzędna sprawa. Mój egzemplarz jest w lepszym stanie niż niektóre auta 5-letnie. Blachy mocne, zawieszenie kapitalne, wyciszenie, jakość materiałów itd na najwyższym poziomie. Mojego Mercedesa chcę sprzedać za około 10 tys zł (jest u nas 13 lat i miał prawo się znudzić), ale gdyby poszukać auta nowszego za tą cenę to co by się znalazło? Ibiza? Punto? Marea? Mondeo? Wystaczy wsiąść do któregos z tych aut i porównać z Mercedesem....

Wszystko na dyszkę...

Z przodu i z tyłu wygodnie, jednak dla pasażerów drugiego rzędu przydałoby się nieco więcej miejsca na nogi (mam też W210 i tam na nogi jest jakieś 50 cm!). Bagażnik wielki(520l), niestety brak możliwości rozłożenia oparcia w celu powiększenia przestrzeni bagażowej(bak pionowo za oparciem)

Auto trzyma się drogi jak przyjlejone (zasługa genialnego zawieszenia wielowahaczowego), tłumi nierówności miękko i sprężyście, jednak w zakrętach pokazuje że nie jest to tylko krążownik do jazdy na wprost, ale też bardzo zwinne auto. Ogólnie uważam, że jest to świetne auto jeżeli chodzi o zawieszenie. No i trwałość.....tym trzeba pojeździć.

Większość uważa, że Mercedesy są drogie w utrzymaniu. Guzik prawda: jeżeli części eksploatacyjne wymienia się na bieżąco, to auto jeździ i jeździ i tak do znudzenia. Jedyna poważna naprawa w moim aucie to regeneracja alternatora i jakieś małe "coś" od paliwa które kosztowało mnie 1000zł (nie pamiętam jak to się nazywało ale nigdzie nie było zamiennika i kupiłem tą część u Zasady parę ładnych lat temu)

Nie jest źle, auto mogłoby się nieco szybciej nagrzewać zimą i mieć podgrzewaną kierownicę :)

9,5 - oświetlenie kabiny po latach przestaje działać, poza tym ok

Mercedes 200-500 (W124): coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes 200-500 (W124): benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes 200-500 (W124): 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2, 3.6, 4.2

Mercedes 200-500 (W124): 1999, 1997, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985