Mercedes klasa B opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa B spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa B

hatchback

Średnia ocena: 8.29/10

Mercedes klasa B spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA B

2010-07-16

Ogólnie jestem zadowolony, samochód jest raczej użytkowany na krótszych trasach i w tej sytuacji lepszy byłby ekonomiczny benzyniak ale wybrałem B klasę i pewnie będę jeszcze nim jeżdził przez kilka następnych lat.
To automat i zachowuje się prawidłowo, trochę za słaby silnik (109 KM). Są mocniejsze wersje też, moja to 180CDI. Przyspiesza dobrze i nie ma problemów przy wyższych prędkościach.
Moim zdaniem jest za głośny, dociera sporo hałasu z zewnątrz i od silnika.
Dużo miejsca z przodu, z tyłu trochę słabiej. Spory bagażnik z możliwością obniżenia podłogi (fajna sprawa). Wykończenie bez rewelacji ale solidne.
Na tarczach hamulcowych szybko osadza się rdza. Zostawiłem auto na otwartym parkingu na 2 tygodnie (marzec) i długo trwało zanim hamulce wróciły do normy. Trudny w parkowaniu, słaba widoczność do tyłu.

Adam2016-12-12

Brak zaufania w podrozy
silnik elastyczny, mocne metaliczne klekotanie, odczuwalne szarpania przy redukcji biegow, troche za malo dynamiczny ale do spokojnej jazdy OK
Troche za twardy i halas od silnika. Zawieszony za nisko, maly przeswit. Uwaga na krawezniki
rdza na zakolach i bokach kol
jezdni trzyma sie dobrze, nie wychyla sie na zakretach, za twardy, dobija na nierownosciach, kierowanie i wspomaganie dobre.

2011-02-15

Wady to napewno widocznosc do przodu.Zalet zdecydowanie więcej
Auto perfekcyjne.Jeżeli ktoś zamierza kupić w/w auto goraco polecam.Wczesniej 10 lat jezdziełm c klasa z której również byłem zadowolony ale tutaj nie am co ;porownywac ze wzgledu nawet -sedan-hatchback.Nigdy juz nie przesiade sie w sedana.Autko miodzio.Polecam

Krzysztof2018-01-26

Autko naprawdę świetne i mało awaryjne oprócz czesci eksploatacjnych
Silnik 140 koni jest wystarczająca
Dużo miejsca z przodu i z tyłu w sam raz dla rodziny 4 osobowej
Wszystko ok tylko promień skrętu ciut duzy

2010-02-19

Wystarczająca moc do tego modelu.
Ekonomiczny, wygodny,duży bagażnik,doskonale się prowadzi, bezawaryjny.

Średnie oceny MERCEDES KLASA B

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa B brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Corolla Verso.

Mercedes klasa B

Mercedes klasa B

Toyota Corolla Verso

Toyota Corolla Verso

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa B

Mercedes klasa B 2000 109KM 2006r. hatchback

Kiepska widoczność do tyłu i małe lusterka boczne. Trudny przy parkowaniu szczególnie dla mało wprawnego kierowcy.

Moim zdaniem jest za głośny, dociera sporo hałasu z zewnątrz i od silnika.

Wysokie koszty nowych części i napraw w serwisie Mercedesa. Poza serwisem trochę taniej. Pojawia się coraz więcej dobrej jakości części zamiennych.

Słabe przewietrzanie i mało wydajna klimatyzacja szczególnie z tyłu i z kompletem pasażerów. Dosyć głośny wentylator.

Nie ma się do czego przyczepić.

Mercedes klasa B: hatchback, mini-van

Mercedes klasa B: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Mercedes klasa B: 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mercedes klasa B: 2014, 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005