Mercedes klasa E opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa E spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Mercedes klasa E

Średnia ocena: 8.72/10

Mercedes klasa E spalanie (l/100km)

13.40/14.23
9.54/9.98
11.22/12.43

Oceny MERCEDESA KLASA E

2010-02-19

Skrzynia biegów, to nie jest winna skrzynia ale olej i nic tu się nie zrobi.Olej musi być wysokiej jakości i według normy MB i ten trochę się za bardzo lepi zwłaszcza jeśli temperatura spada i już od około +5 w duł.Problem polega na tym że trzeba delikatnie wrzucać z jedynki na dwójk...
Karoseria-ocynk byłby lepszy jak w VW,ale mój jakoś się trzyma.Chorobą MB jest rdza przy zamku na klapie bagażnika, reszta jak szczęście dopisze. W limuzynie za siedzeniem jest zbiornik paliwa,siedźeni się nie rozkłada.
parkowanie utrudnione- duże auto trzeba się naszukać odpowiednio dużego miejsca, ale mimo to ma super skręt i świetny na dalekie trasy.

BARDZO FAJNY SAMOCHÓD
SAMOCHÓD OD 80 ROZPĘDZA SIE BARDZO DOBRZE ALE OD ZERA ZE ŚWIATEŁ WYSTARTOWAĆ JEST CIĘŻKO TRZEBA WKRĘCAĆ AUTO NA WYSOKIE OBROTY
AUTO BARDZO DOBRZE TRZYMA SIE DROGI POSIADAM WERSJE AVANGARDE WIĘC NIE JEST TO SAMOCHÓD WYSOKI ALE MA TWARDE ZAWIESZENIE I NIE ROBI MU RÓŻNICY WIĘKSZE OBCIĄŻENIE
BAGAŻNIK JEST DUŻY ALE DENERWUJE MNIE BRAK MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA SIEDZEŃ I POWIĘKSZENIA POJEMNOŚCI BAGAŻNIKA
AUTO BARDZO DOBRZE SIE PROWADZI SILNIK JEST DYNAMICZNY I W MIARE OSZCZĘDNY JAK NA TE GABARYTY W MIEŚCIE SPALA 10L/100KM PRZEZ OKRES MOJEJ EKSPLOATACJI NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW WYMIENIAŁEM WSZYSTKO NA CZAS I NIC MI SIE NIE PSUŁO OGÓLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO SAMOCHODU POLECAM WS...

2009-08-01

Ogólnie można uznać, że auto w miarę solidne, ale problemów z utratą mocy przez ten silnik od klap co niemiara. To chyba jedyne utrapienie przy tym aucie, a mechanicy tylko kasę przyjmowali. Poradziłem sobie dzięki forum w necie i od tego czasu spokój.Wygodna osobowa ciężarówka ;).
ten silnik w zupełności wystarcza na nasze drogi,mógłby mniej palić trochę problemów z elektroniką.
w modelu z NIVO niema problemu z dobijaniem zawieszenia, fajna rzecz.
Przestronne wnętrze, jako kombi to już mała ciężarówka, po złożeniu siedzeń 1.8m można spać we dwoje.Trochę rdzy u dołu drzwi na narożnikach.
Ogólne wrażenie korzystne,chociaż przy oponach 225/55r16 nie mieści się w koleinach i wozi po drodze. Dobra widoczność do tyłu.

2008-12-28

Ma swoją masę a więc nie można wymagać cudów. To nie wersja sportowa, ale pewna i bezpieczna jednostka dla pasażerów.
Jeśli silnik i hałas opon nie przeszkadza w rozmowie i słuchaniu radia to znaczy, że samochód jest OK. Ten model jest bardziej komfortowy od wielu nowych samochodów innych marek.
Jak się go pozna, okazuje się, że wszystko jest na swoim miejscu.
Na prostej, do szybkości około 60-80km/h rozpędza się przy 2000 obr/min i jest oszczędny. Można szybciej (ok.3500/min),ale wtedy trochę więcej łyknie. Kiedy jesteśmy na 4 i 5 biegu, młodsze samochody zostają w tyle bez większych problemów, a wyprzedzanie jest pewne i bezstresowe.

Radek2011-02-13

Nie ma samochodu idealnego. Każde auto ma jakieś wady. Ogólnie Mercedes jest udanym samochodem
Silnik 3.2 CDI w połączeniu ze skrzynią automatyczną, to wręcz wzorowa kompozycja. Doskonała dynamika, bardzo płynna zmiana biegów. Wysoka kultura pracy silnika.
Przestrzeni jak na samochód klasy średniej wyższej pod dostatkiem z przodu i z tyłu kierowca i pasażer o w zroście 190 cm mogą wygodnie podróżować. wygoda obsługi ok. Bagażnik taki,jak powinien być. Karoseria - to jeden z najsłabszych punktów tego auta, bardzo podatna na korozję.
Wręcz wzorowo zestrojone zawieszenie. Nawet po polskich drogach tym samochodem się przysłowiowo "płynie". Układ kierowniczy również doskonały. Mercedes jak na swoje gabaryty jest bardzo zwrotny, ma bardzo mały promień zawracania.

Średnie oceny MERCEDES KLASA E

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa E brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Lancia Thesis.

Mercedes klasa E

Mercedes klasa E

Lancia Thesis

Lancia Thesis

Mercedes klasa E: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa E: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa E: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 4.2, 5.5

Mercedes klasa E: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1990, 1989, 1987