Nissan Navara opinie, oceny użytkowników, Nissan Navara spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Navara

Średnia ocena: 6.86/10

Nissan Navara spalanie (l/100km)

Oceny NISSANA NAVARA

2010-08-01

tak sobie, przekonuje mnie głównie cena, na rocznik 2009 kupiony w marcu 2010 dostałem 20% upustu, minus VAT, minus dochodowy, wychodzi trochę lepiej wyposażony Peugeot 308, szczerze wolałbym Hilux'a. Chyba nie warto kupować skóry i automatu, który źle dobiera biegi a skóra jest marnej ja...
automat jest tak wyregulowany, że np. przy 80 km/ h wciśnięcie gazu przy wyprzedzaniu powoduje, że skrzynia zrzuca od razu 2 biegi w dół i wskazówka obrotomierza podchodzi do 3500 obr/ min. Bez sensu, silnik ma 400 Nm i może "iść" z 2000 obr/ min
tylna ławeczka raczej dla dzieci, fotele w skórze wybrzuszają się na siedziskach - serwis twierdzi, że to normalne....wydaje mi się, że materiały są marne i stąd ta wada. Auto na lekko skacze jak koza po wybojach. Podgrzewanie ok, wygodnie się siedzi, marne trzymanie boczne ale to nie aut...
bagażnik super, 3 rowery i walizki, aby coś zapakować trzeba tam wejść ale za to miejsca od groma. Plastiki twarde, na ramieniu kierownicy po kilku miesiącach wyszły jakieś bąble - serwis wymienił element
trzeba dociążyć bagażnik, bez tego auto na poprzecznych wybojach jest trudne do opanowania - tył podskakuje i ucieka. Nie jest to wada tylko ten typ tak ma dlatego trzeba uważać

2009-04-27

Gdyby nie problemy z serwisem i beznadziejne przednie fotele pewnie kupiłbym to auto jeszcze raz.
Elastyczność słaba w porównaniu np do toyoty HILUX 2,5. 400Nm i 174 KM - zapewniają dobre przyśpieszenie. Wyprzedzanie tym autem to przyjemność. Gorzej z jazdą w terenie na niskich obrotach. Skrzynia manual 6 biegów bardzo dobra.
Dużo lepiej niż konkurencja ( no może L200 ma więcej miejsca z przodu) Schowki i dzelone oparcie tylnych foteli to wygodne dodatki.
Bardzo dobry układ kierowniczy w stosunku do innych aut terenowych i pickupów. Hamulce trwałe, ale za słabe. Niestety to co dobre w trasie nie koniecznie jest dobre przy parkowaniu. Duży promień skrętu to koszt jaki trzeba zapłacić za dobry precyzyjny układ kierowniczy!

wojtek2009-10-03

Fatalnie to nie Nissan . Jestem zawiedziony. To mój kolejny samochód . Moje konto to ponad 1 mln km przejechanych.
Wielki samochód ciężko rozpędzic ,ale silnik daje radę. Przyspieszenia jak w osobowym. Prędkośc autostradowa 120-140 km/h.
Mam wersje ze skórą. Brak trzymania Bocznego - jak na ślizgawce. Tył - to ławeczka - podróżowanie to kara ,2 h i nogi drętwieją.
Pickup , brak schowków . Nawet na książkę serwisową brak mięjsca. Najbogatsza wersja a brak schowka chłodzącego. Plastiki jak Felicji ,twarde. Korozja - to tak : smochód jest garażowany i ma mały kontakt z solą drogową a po pół roku korozja jest na ramie, farba schodzi ze wsporników ...
Hamulce- wymiana tarcz co 30 tys. -to jest standard .Tarcze wytrzymują tyle co klocki. Kierownik serwisu powiedział ,że mieli tylko 2 przypadki kiedy tarcze po 30 tys kwalfikowały się do dalszej jazdy. Skutecznośc jest przeciętna, przegrzewają się.

Henryk2011-05-23

Zalety - może ciągnąć patężną przyczepę. Cały obraz samochodu psuje silnik i jego osprzęt. Ogólnie miałem bdb serwis w Opolu na ul.Głogowskiej , który dostrzegał problemy zanim je sam zauważyłem.
Silnik 4-o garowy i taka masa auta wszystko tłumaczy zwłaszcza przy 171 kM . Przy zwiększonej mocy - ok.200 kM spalanie spada o ok.1l/100km. Do ok. 100 000 km wysiadła min. turbina , i jakieś czujniki - całość o wartości ok.12000 zł !!!
Nie wyciszono silnika - chociaż miejsca na to jest aż nadmiar .
Bardzo mało schowków !!!
Jazda 4x4 i zakręty to jakieś nieporozumienie , byłoby OK gdyby układ elektryczny rozłączał napęd przedni , w rzeczywistości jest to loteria. Uwaga na fabryczne ogumienie szczególnie na wilgotnej nawierzchni . Parkowanie pomimo gabarytów jest super , pomimo zawieszania się czujników pa...

Henryk2009-11-05

Zalety - duży , pojemny , mocny wół i prawie wszędzie wjedzie . Wady - oświetlenie H4 (średniowiecze),nieznośne siedzenia , mało schowków a szczególnie chłodzonego na napoje , wykonany bardzo oszczędnie , za dużo elektroniki.
Mam podniesioną moc z 174 na ok.200 kM. Polecam - rewelacja.
Posiadam wersję ze skórą , fotele pomimo swoich "bajerów" - to czysta tragedia , gdyby nie pasy to przy byle jakim skręcie możnaby przelecieć na sąsiedni fotel , porażka .
Wielki wóz a schowków mniej niż w maluchu , kolejny absurd
W miarę poprawne prowadzenie auta , nie można nigdy zapominać o wadze auta w stosunku do beznadziejnego układu hamulcowego !!! Parkowanie utrudnione z uwagi na gabaryty i mały promień skrętu .

Średnie oceny NISSAN NAVARA

Osoby zainteresowane autem Nissan Navara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mitsubishi L 200.

Nissan Navara

Nissan Navara

Mitsubishi L 200

Mitsubishi L 200

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Navara

Nissan Navara najwyższa 2500 DCI 174KM 2006r. pick-up

Lusterka są ok. Mogłyby być trochę wyższe. Widoczność do tyłu w czasie jazdy OK, Podczas manewrowania dostatecznie ( mam zainstalowaną przeszkloną budę na pace )

Strasznie mnie boli kręgosłup w tym samochodzie. Nie potrafię od 80 tyś km znaleźć optymalnego ustawienia. Tyłek się zapada jak w starej kanapie a przednia część siedziska nie ma wystarczającej regulacji. Pozostałe parametry jak na pickupa bardzo dobre. Na tylnych fotelach nigdy nie siedziałem.

Auto raczej bezawaryjne - wszystkie problemy to robota nieumiejętnej obsługi w serwisie. Uszkodzono mi po pierwszym przeglądzie obudowę filtra powietrza, turbinę Przestrzegam przed T&T Zaborowski W-wa ul Puławska. Na opisanie ich wyczynów zabraknie mi tu miejsca.

Nie mam zastrzeżeń.

Nie miałem problemu z elektryką. Oryginalne CD nawala. Gdy auto jest zimne nie czyta płyt.

Nissan Navara: pick-up, terenowy

Nissan Navara: olej napędowy, turbo diesel

Nissan Navara: 2.5

Nissan Navara: 2009, 2008, 2007, 2006, 2002