Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1991r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1991r.

Średnia ocena: 7.69/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.04/10.45
6.20/7.90
7.25/8.90

Oceny OPLA ASTRA

2008-02-07

Za tak małe pieniądze idealny do podróżowania
Wersja z silnikiem 1.8 jest dość żwawa, elastyczna i długodystansowa. Przy 320000 km z silnikiem nic się nie działo, żadnych wycieków. Silnik bezkolizyjny. Skrzynia jak dla mnie działa dobrze bez problemów - żadnych napraw. Silniczek biegu jałowego lubi sie psuć.
Przede wszystkim na uwagę zasługują fotele przednie - komfortowe i przy tym trzymają na boki, lubią się przecierać.
Największą bolączką astry to karoseria, która lubi korodować - tylne ranty nadkoli, progi, wlew paliwa. Pakowny jak na kombi. Deska czytelna, przełączniki w zasięgu ręki.Samochody z tamtego okresu nie miały schowków czy uchwytów.
Trochę miękkie zawieszenie nie sprzyja szybszemu pokonywaniu zakrętów - przechyla się na boki i wyjeżdża przodem. Przy spokojnej jeździe jest w miarę komfortowe. Do wymiany swożnie wahaczy, tuleje gumowe, silentbloki.

2008-02-09

Bardzo dobry środek transportu ale to tylko środek transportu, zero charakteru i oryginalnosci.
Bez gazu perfekcja, rewalacyjna elestycznosc i male spalanie od 7l w gore, po zalozeniu gazu zdecydowane pogorszenie osiągów i elastycznosci zuzycie gazu powyzej 10 litrow.
Z przodu wygodnie kierowca 180cm i troche wagi, z tylu nie wiem, z kompletem pasazerow wyraznie gorsze prowadzenie i osiagi, najglosniejsze opony wiec trzeba (jezdzone non stop na kiepskich zimowkach)
Jak na ta klase miejsca wystarczajaco, wszystko pod reka dobrze rozplanowane choc niektore elementy wymagaja przyzwyczajenia np wlanczanie swiatla w kabinie przez pociagniecie wlacznika swiatel.
Zawieszenie w sam raz na nasze dziurawe drogi, bdb wspomaganie, jedynie przdni napęd mi przeszkadzał ale ja preferuje samochody zdecydowanie nadsterowne. Do normalnego użytkowania czyli jakos srodek transportu bez zadnych aspiracji idealnie.

2009-07-09

silnik bez remontu 320000 przebiegu to niezły wynik bez poważnych awarii uniemożliwiających dalszą jazdę skrzynia biegów precyzyjna zero problemów
zawieszenie miękkie ale można się przyzwyczaić fotele przednie dobrze trzymają na boki
największą wadą jest blacha
układ kierowniczy ze wspomaganiem dość precyzyjny

2008-08-06

nigdy nie zdarzy się awaryjny postój w trasie, przy rozsądnej eksploatacji i "doglądaniu" (np osłon przegubów)jest to niezawodny samochód. Duża wadę stanowi karoseria, po 10 latach trzeba zrobić generalny remont blacharki

2010-02-19

auto nigdy mnie nie zawiodlo nie wiem moze bylo to wyjatkowo udany egzemplarz
91 rok ale to byl ideal tylko nadkola delikatnie zaczynala brac rdza

Średnie oceny OPEL ASTRA

4.7/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra 1600 75KM 1991r. hatchback

Cit za male lusterka zewnetrzne ale moze przez przyzwyczajenie do cofania tylko na lusterkach.

Grzeje wystarczajaco, bez klimy chlodzi kiepsko, po wyrzuceniu filtra przeciwpylkowego wentylacja w normie.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988