Peugeot 306 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 306 spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 306

1999r.

Åšrednia ocena: 7.84/10

Peugeot 306 spalanie (l/100km)

8.45/10.13
6.31/7.60
7.35/8.87

Oceny PEUGEOTA 306

Mariusz2024-01-17

Bardzo lubię to autko. W sam raz dla takiego boomera jak ja,który lubuje się w starych rzęchach.
Silnik dość elastyczny. Niestety na światłach się nie pościgamy. Dużo lepszy zryw,mimo malutkiego silnika miałem w AX. Co do skrzyni się nie wypowiadam,bo u mnie jest lekko nadwerężona i biegi wchodzą dość ciężko czasem. Być może w egzemplarzu lepiej utrzymanym,działa to lepiej.
Zawieszenie dziwne. Z przodu miÄ™kkie,z tyÅ‚u twarde. Nie jeździÅ‚em jeszcze z obciążeniem,wiÄ™c nie mogÄ™ ocenić. Fotele ,jak to w starym samochodzie. PojÄ™cie " trzymania bocznego" jest temu Peugeotowi obce. Jeżdżę sam ,wiÄ™c nie mogÄ™ ocenić jak siÄ™ jedzie z kompletem pasażerÃ...
Chyba ,obok komfortu parkowania,najmocniejsze strony pojazdu. Bardzo dużo miejsca z przodu. Dwie dość tęgie osoby bez problemu mogą się tym samochodem przemieszczać. Nie ma ścisku,można swobodnie zapinać pasy i się wiercić na wszystkie strony. Bagażnik ,jak na małego hatchbacka nadsp...
Wyrwałem ten wynalazek w sylwestra za 1500 złotych. Opinia po dwóch tygodniach użytkowania... Prowadzenie,przy spokojnej jeździe może być. Przy wyższych prędkościach odniosłem wrażenie ,że jest trochę niestabilne. Trzeba uważać na gwałtowne ruchy kierownicą. Ale ogólnie da się ...

2012-03-29

Peugeoty nie starzeją się tak godnie jak Mazdy, Toyoty, Suzuki i Subaru, ale pojeździć można. Niestety, Peugeoty z lat 2003+ to już ciąg nieporozumień. Astronomiczne koszty napraw, niedoróbki, auta "plastikowe". W firmie mamy nowe Peugeoty - niestety 1/2 czasu stoją w serwisach. ...
Duża masa i stosunkowo mały silnik (1.6) powoduje, że samochód rozpędza się "dostojnie". Ponieważ podróżuję z rodziną, więc problemu nie ma, jednak dla amatorow ostrej jazdy może być za słaby.
Peugeot = komfort jazdy (i duże wydatki na naprawy podwozia). Dałem wysoką ocenę za resorowanie bez/z obciążeniem tylko dlatego, że samochód miękko dobija do wahaczy :-) Na polskie warunki (czyt.dziury) samochód może być za miękki, ale też nie przesadzajmy; można pojeździć.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu tylko dobrze. Bagaznik w kombi to półciężarówka. Karoseria trochę się sypie (rocznik z 1999)
Kombi (Saint Tropez) to typowa fajna, duża kobyłka. Na trasie spisuje się b.dobrze a w mieście niskie i miękkie zawieszenie powoduje, że samochód "płynie" ulicami. Trzeba zwrócić uwagę na belkę tylnią - mi skrzypiała, po regeneracji (b.drogo - 1000 zł) problem ustąpił. Pro...

2008-10-12

Mam 1.4 na wtrysku więc tak przy 140KM/h już ma ok.4500 obrotów i z deka wyje,ale da się spokojnie porozmawiać.Skrzynia chodzi dość opornie, ale to może luzy na wodzikach lub coś ze sprzęgłem(jeszcze tego nie zbadałem).
Ogólnie wnętrze jest OK !
Wnętrze fajnie zagospodarowane jak na tą klasę autka.Co do karoserii to pod bagażnikiem gdzie nie ma już masy ochronnej troszkę go podjada. Kamienie obiły farbę i ocynk.
Autko prowadzi się tak jak dla mnie bardzo dobrze, poprostu płynie(na dobrej drodze oczywiście).Wspomaganie troszkę oporne w porównaniu do wcześniejszego autka(Polonez Caro+)

2010-02-19

W każdym się coś psuje. Jest dobry, trzyma się dobrze poza wymienionymi usterkami. Zaleta, mały, mocny, dobry do zaparkowania. W zakrętywchodzi i wychodzi dobrze-trzyma się jezdni. Gdyby nie ta instalacja drugi bym podobny kupił ale przez te przewody drugiego francuza nie kupię. Wielu się ...
Kłopoty z tylną osią - trzeba wcześnie wymieniać łożyska a nie jest to takie proste i mało kto dobrze naprawia bez młotka.
Szybko, bo po miesiącu urwały się drążki stabilizatora przednie ( są wykonane z tworzywa sztucznego, kupiłem nasz z drutu i jeżdżę 10 lat.

2011-02-28

Brak klimatyzacji. Niezbyt dobre siedzenia z przodu i tyłu.
Mam wyciek oleju z pod pokrywy górnej i trudno to uszczelnić. W skrzyni biegów zgrzyta przy włączaniu 3.
Siedzenia sÄ… niezbyt przyjemne.
Do tej pory w dwu miejscach zszadł lakiet ale widać blachę ocynkowaną. Rdzewieją podzespoły karoserii pod tylnym kołem.
Niestety- po miesiącu na naszych drogach pękły plastikowe stabilizatory, polskie duciane są do tej pory.

Åšrednie oceny PEUGEOT 306

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 306 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Golf.

Peugeot 306

Peugeot 306

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 306

Peugeot 306 HUSKY 1400 TU3JP 75KM 1999r. sedan (limuzyna)

Ogólnie autko jest OK!!! Główna bolączka to tylna i jeszcze raz tylna belka! Nie pilnujesz uszczelniaczy-płacisz super kasę(2 czopy po 130zł=260,2 komplety łożysk i uszczelniaczy po 80=160, a jeżeli skoroduje gniazdo osadzenia łożyska zewnętrznego do wymiany poprzecznica 1000zł-niekórzy to tulejują ale nie polecam gdyż jest to element cienkościenny)Ceny są podane orjentacyjnie. Więc jeżeli tylne koła się rozgraczają albo co gorsza coś zaczyna trzeszczeć w tylnej belce nie ma na co czekać.

Ogólnie wnętrze jest OK !

Ok !

Peugeot 306: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Peugeot 306: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Peugeot 306: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0