Peugeot 308 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 308 spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 308

Średnia ocena: 8.14/10

Peugeot 308 spalanie (l/100km)

Oceny PEUGEOTA 308

Roman2010-04-14

Czasami źle wchodzi jedynka, ale może to jeszcze brak przyzwyczajenia... Za to jak się mocniej wciśnie gaz, nic go nie powstrzyma (przy delikatnym operowaniu gazem jeździ się bardzo spokojnie - co kto woli i kiedy)
Czasami nie wiem, czy silnik jest w ogóle włączony...
Nic dodać nic ująć, właśnie dala przestrzeni go kupiłem, potrzebowałem trzech niezależnych foteli z tyłu - a on oferuje sporo więcej - naprawdę komfortowa podróż dużą rodziną.
Od razu mnie zaskoczył prawie sportowym, twardym zawieszeniem, a do tego tak miło trzyma w zakrętach...

2009-07-08

ZALETY - Ciekawa sylwetka, przyzwoite wyposażenie, przestronne wnętrze (największe w tej klasie). WADY - na razie brak
Silnik to nowa konstrukcja PSA i BMW. Bardzo ładnie brzmi :) Lubi wyższe obroty ale mimo to jest jest ekonomiczny.
to nie jest typowy "miękki" francuz; wg mnie osiągnięto kompromis
podobnie jak w poprzednim modelu (307) całkowite złożenie tylnych foteli wymaga przesunięcia do przodu foteli przednich; dla wysokiego kierowcy do duuuuży problem; na szczęście korzystam z tego sporadycznie
Zaskoczenie!! O wiele lepszy od poprzednika (307).

2012-06-21

Samochód ładny, wygodny, szybki i jak na 1.6 benzyna spalanie bardzo dobre. Do minusów zaliczam bardzo drogi serwis oraz ceny części oryginalnych i brak zamienników w naprawach.
Silnik bardzo elastyczny, w mieście, to wielka wygoda.
Powyżej 100 km/h zaczyna być głośny silnik, ale w przyjemnych tonacjach typowych dla silników BMW - dopiero powyżej 100 km/h słychać, że BMW maczało tu palce :)
Kierowca i pasażer z przodu mają pełen komfort, z tyłu trochę mniej ale nie spartańsko. Przy Niemcach, to pełen wypas.
Uzyskano kompromis między miękkością francuzów i pewnością prowadzenia i twardością niemców.

Boguslaw2010-10-22

samochod bardzo awaryjny, bo licznych wizytach w serwisie bieg 4 i W nadal trzeba prawie wbijac - ale to moze z winu serwisu ktory po jednej z napraw zalal skrzynie biego czyms zielonym co wyglada raczej na plyb hydrauliczny niz na olej - wykryto w innej stacji serwisowej. Oprocz awaryjnosci silnika...
Skrzynia biekow 5 biegowa pracuje katastrofalnie.
zbyt glosny przy srednich i wysokich obrotach silnika

Mariusz2011-02-13

Bardzo dobre prowadzenie, pewność prowadzenia,bardzo elastyczny i mocny silnik,spalanie na umiarkowanym poziomie,duży komfort podróżowania.
Silnik 1,6 zrobiony przez BMW dla tego modelu bardzo dobry,duża elastyczność i bardzo dobre osiągi
Siedzenia naprawdę dobre szczególnie przód
Z przodu naprawdę dużo miejsca,bardzo szeroko wygodnie,tył dla 185cm wzrostu też w normie
Za duży promień skrętu,reszta prawie doskonała

Średnie oceny PEUGEOT 308

Osoby zainteresowane autem Peugeot 308 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 307.

Peugeot 308

Peugeot 308

Peugeot 307

Peugeot 307

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 308

użytkownik: Roman

Peugeot 308 SW PREMIUM + 1600 THP 150KM 2008r. mini-van

Jak dla mnie ideał. Chciałem kupić przeciętnie wyposażony nowy model, trafił mi się specjalnie sprowadzony z Francji dla jakiejś głównej księgowej która przejechała nim tylko 4 tys km, a samochód ma wszystkie możliwe bajery, łącznie z niedostępnymi na naszym rynku przednimi czujnikami, a zapłaciłem mniej niż za nowy w wersji podstawowej ze słabszym 120-konnym silnikiem (od początku chciałem benzynę, bo nie robię dużych przebiegów). Jak na razie po prostu delektuję się i odkrywam coraz to nowe zalety. Bardzo dbają o bezpieczeństwo - nie da się nie zapiąć pasów, a np. przy ostrym hamowaniu automatycznie włączają się światła awaryjne! To super rodzinne auto o naprawdę sportowym chrakterze.

Jak to w mini vanach na skos trochę przeszkadza słupek, ale myślałem, że będzie gorzej - ogólnie jest ciut wyższy niż inne i to sprawia, że świetnie wszystko widać.

Czasami nie wiem, czy silnik jest w ogóle włączony...

Na razie bez danych, bo nic sie nie działo

Dodatkowy nawiew z tyłu (regulowany), klima i ogrzewanie bez zastrzeżeń.

Na razie bez problemów (a ma dużo tego)

Peugeot 308: hatchback, kombi, mini-van

Peugeot 308: benzyna, olej napędowy, turbo diesel