Peugeot 405 opinie, oceny użytkowników, Peugeot 405 spalanie 1992r. (strona 1)

Opinie o samochodach Peugeot 405

1992r.

Średnia ocena: 8.14/10

Peugeot 405 spalanie (l/100km)

9.10/10.41
7.20/8.19
8.20/9.20

Oceny PEUGEOTA 405

2008-08-13

Podoba mi się ten pojazd i za szybko się go nie pozbędę :).
Silnik odpowiedni do tej wielkości pojazdu. Nie jest to rakieta, jednak pozwala sprawnie wykonywać manewry. Skrzynia biegów ma 200 tys przebiegu, zmieniany był tylko regularnie olej - ostatnie 100tys. polski Hipol do automatów, do jej pracy nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Może dlatego, że...
Tylne zawieszenie na drążkach skrętnych z wahaczami łożyskowanymi igiełkowo jest bardzo komfortowe i ma świetne właściwości jezdne. Do przodu również nie mam zastrzeżeń. Ogólnie - zawieszenie komfortowo zestrojone, a nie przechyla się nadmiernie. Po "załadowani" trzech ros...
Bardzo dużo miejsca wewnątrz - i z przodu i z tyłu. Do bagażnika też nie mam zastrzeżeń. Nadwozie ocynkowane w 100%, więc jeżeli auto nie jest po poważnej kolizji, to rdzy na nim nie znajdziecie.
Pojazd prowadzi się bardzo dobrze, jedynym słabym punktem są kiepsko wyprofilowane szkła lusterek, co utrudnia parkowanie.

Łukasz2008-05-25

Wada tego auta jest nie do końća przemyślane tylne zawieszenie, które po około 200000 przebiegu nadaje się do regenaracji. Syf po czasie dostaje się do łożysk na wachaczach-ulegają ona zniszczeniu uszkadzajac jego bierznie. Wymiana czopów juz nie jest taka łatwa a do tego kosztowna
bardzo cenie te jednostki napędowe. Wysoka kultura pracy, trwałość i oszczęność. To chyba jeden z najlepszych diesli tamtych lat. 12,5s do setki po przebeigu 200000. czyli katalogowo się zgadza. Jest wyczuwalna turbo dziura, powyżej 2200 obrotów dostaje kopa
Ciuchutki diesel, tym bardziej we wnętrzu. Po prostu nie słychac że to diesel:). Auto lubi dobijjać na dziurach jeżeli jest obciążone
Nadwozie - świetna konserwacja o rdze nie można się martwić po prostu jej nie ma. Wnętrze ma swój klimat mi osbiście się bardzo podoba. Czytelne i dokładne zegary
Zawieszenie miękkie,ale za to bardzo komfortowe. Polecam na dalekie trasy. jednak mimo miekkości zawieszenia auto pewnie sie prowadzi

darek2008-02-27

fajne auto ale nie stety nie moja wersija (za słaby silnik) pozatym fajne auto,...
za mały stosunek mocy do masy całkowitej pojazdu :(
pienkna sprawa jak sie jedze góra w 4 osoby ale najlepiej sie jezdzi duo :)
wnetrze skromne ale przestronne jakoś wykonania i materiałów jak na tej klasy auto przyzwoite...
układ jezdny bardzo komfortowy lecz szybka eksloatacja i czeste wymiany...:(

2009-07-08

trwałość ok,ani na plus ani na minus
super wygodne fotele jak w żadnym innym aucie.hałas dobiegający z zawieszenia
blacha ocynk-bardzo trwała,duży bagażnik,trzeszczące plastik denerwują.
bardzo nietrwałe zawieszenie permanentnie zużywające sie na polskich dziurach

2008-02-17

Niezły samochód za małe pieniądze. Nie polecam jako samochodu rodzinnego.
Środek - beznadzieja. Marnej jakości plastiki, wszystko trzeszczy. Karoseria super 100% ocynk. Zero rdzy!!!

Średnie oceny PEUGEOT 405

4.1/10

Osoby zainteresowane autem Peugeot 405 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 605.

Peugeot 405

Peugeot 405

Peugeot 605

Peugeot 605

Najciekawsza opinia użytkownika o Peugeocie 405

użytkownik: Łukasz

Peugeot 405 GRDturbo 1800 TD 90KM 1992r. sedan (limuzyna)

Jeżel jest tylny spojler to parkowanie do tyłu jest bardzo ułatwione. reszta bardzo dobrze

Auto posiada wysokiej jakości osprżęt, psują sie drobiazki(zamki, wężyki, kabelki, nieszczelności itp.)-francuskie rozwiazania, najważniejsze że brak jest poważnych problemów

Według mnie jest bardzo dobrze. Ciekawie rozwiążany jest nawiew na boczne szyby.

Zamki lubią szwankować centralka również. reszta ok może dlatego że to diesel jest nieco uboższy w okablowanie.

Peugeot 405: hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Peugeot 405: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Peugeot 405: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0