Renault 19 opinie, oceny użytkowników, Renault 19 spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault 19

1993r.

Średnia ocena: 7.50/10

Renault 19 spalanie (l/100km)

9.58/10.20
7.10/8.01
8.75/9.12

Oceny RENAULTA 19

2008-02-07

Spyta ktoś - czemu tym czymś jeżdżę? Jestem, chyba, masochistą - samobójcą! I jeśli ktoś takim nie jest, niech go Pan Bóg strzeże przed kupnem tego auta!!!!!!!!!! Amen.
Elastyczność - żeby płynnie jechać na obrotach silnika poniżej 2000obr/min, niezależnie od włączonego biegu... praktycznie niewykonalne.. chyba że ktoś lubi podróżować na wielbłądzie... a i tak istnieje ryzyko, że silnik zerwie wszystko co może tylko zerwać, wyskoczy przez maskę ...
nie chce mi się pisać.... nie ma o czym
lubisz naciskać sprzęgło dwoma nogami? bo jedną możesz nie dać rady? to coś dla ciebie. Pamiętaj tylko o tym, że jeśli chciałbyś równocześnie ze sprzęgłem nacisnąć hamulec, to będziesz musiał użyć coś dodatkowego...... język?
Auto jest bezwypadkowe, po przeglądzie, po wymianie sprężyny w przodzie która niewiedzieć czemu na niezbyt wyboistej drodze przy 60km/h się złamała, i całej reszty co się tam zużyła, (czyli prawie wszystko)... po ustawieniu zbieżności, itd. a niech by ktoś spróbował choćby na 2 sek...

Daniel2008-02-08

Silnik bardzo elastyczny na każdym biegu. Jak na diesla z mocą 68KM to bardzo zrywne auto. Może dlatego, że lekkie, 3-drzwiowe. To auto jeździ do tej pory z przebiegiem 320 tys. km. bez remontu silnika.
Zawieszenie jak to we "francuzach" komfortowe. Niestety do czasu. Słaby tył - może przez brak sprężyn - tylko belka skrętna i amortyzatory. Przy obciążeniu dwiema osobami z tyłu auto wyraźnie "siedzi".

Generalnie autko tanie w zakupie ale trzeba sie liczyć z wydatkami na początek. Wiadomo, rocznikowo stare (1993) więc i nawet kable się psują. To moje pierwsze auto więc mi nie przeszkadza naprawa co miesiąc (ok 200-300 zł), ale dopóki nie przekroczy 2 tyś (na razie 1,2tyś) to autko jest...
Silnik nie jest rewelacyjny ale patrzę na jego datę produkcji i na tej podstawie go oceniam. Czyli wychodzi, że jest bardzo dobry. Silnik F3N jest prosty w obsłudze, tanie części
Jest naprawdę cichy w środku. Jak łożyska nie walą i jak ma się uszczelki w dobrym stanie to jazda jest przyjemnością. Jedna osoba przy 155 km/h nie zauważyłem żadnych niemiłych odgłosów.
Rok 1993 - nigdzie nie rdzewieje a mamy teraz 2008 ! Dużo można sobie samemu zrobić w nim/zmienić, np dodać podłokietniki wyłożyć wykładziną schowek itd
Miękkie auto na zakrętach. Hamulce coś mi się zepsuły i ręczny także, ale nie jest to taki duży koszt naprawy.

2010-07-13

nie jest demonem predkosci ani odejscia ale robi furore na miescie nawet dzisiaj gdzie w motlochy super furek na miescie jedzie sie tym cabrio gdzie wali muzyczka ulubionej kapeli:)
niezla gondola na przejazdzki z rodzinka
fotele wraz z tapicerka zrobione przez tapicera na zamowienie wiec rewelka,bagaznik?-brak prawie ale wkoncu to cabrio:)
za 5 tysiakow trudno kupic lepsze i bardziej ekonomiczne autko,a tym bardziej w cabrio gdzie zwraca na siebie uwage

Kamil2010-02-19

Auto ogólnie dobre,ale trzeba na spokojnie obejrzeć auto kupując.Ponieważ wiele aut jest zrobiona na pokaz i po paru dniach wychodzi wszystko.
skrzynia biegów szybko się niszczy.Silnik ma kopa przy wadze 1450kg
dopracowali tutaj francuzi
kąt skrętu jest strasznie słaby:(

Średnie oceny RENAULT 19

4.5/10
4.5/10
4.9/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Renault 19 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru Tribeca.

Renault 19

Renault 19

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie 19

użytkownik: Daniel

Renault 19 1900 68KM 1993r. hatchback

Auto komfortowe pod względem jazdy. Największym problemem były hamulce. Poza tym wymiana części spowodowanych dużą eksploatacją pojazdu. Praktycznie bezawaryjne auto. W trasie mnie nigdy nie zawiodło, a to co wymieniłem wynikało raczej z jego wieku i przebiegu. Kupiłem je gdy miało 216 tys. km. przebiegu a przez 1,5 roku przejechałem kolejne 50 tys. km. To było moje pierwsze auto i byłem z nigo zadowolony.

Bez problemów.

Przestrzeń wystarczająca jak na auto 3-drzwiowe. Bagażnik spory, płaski, siedzenia tylne dzielone składane - nie było rzeczy, której bym nie przewiózł tym autem. Karoseria? - każdy odprysk lakieru powodował prawie natychmiast pojawienie się rdzawego koloru. Auto jest w kolorze białym więc bardzo rzuca się to w oczy. Trzeba używać dobrej pasty żeby pozbyć się rdzawego nalotu.

Auto prowadziło się dobrze, układ kierowniczy trochę za ciężko pracował (wersja bez wspomagania). Hamulce słabe. Problemy z tylnymi hamulcami - paru mechaników się tym zajmowało i żaden ich nie poprawił pomimo wymiany głównych części. Z tego powodu wydłużała się droga hamowania i auto "nurkowało" bo hamował głównie przód.

Wentylacja słaba. Dopóki auto się mocno nie rozgrzało szyby mocno parowały. Poza tym słabe grzanie pomimo wymiany nagrzewnicy. Może dlatego, że to diesel.

Renault 19: cabrio, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Renault 19: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault 19: 1.2, 1.4, 1.7, 1.8, 1.9