Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

1996r.

Średnia ocena: 7.57/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

7.96/9.07
6.28/7.31
7.09/8.23

Oceny RENAULTA MEGANE

2008-03-25

2008-02-10

Meganke coupe polecam w szczegolnosci mlodym kierowcom. Auto swietnie nadaje sie do jazdy miejskiej. Silnik 1.6 8v jest zrywny i calkiem dynamiczny - kto wymaga wiecej niech kupi wersje 2.0. Auto tanie w eksploatacji - mnostwo tanich czesci zamiennych (nie polecam napraw w salonach RENAULT) Polecam...
Silnik 1.6 jest zrywny i dynamiczny - w miescie zupelnie wystarczy. Polecam raczej dla spokojnych i oszczednych kierowcow - chcesz poszalec to kup wersje 2.0 Przy wysokich predkosciach wyczuwalne drganie drazka zmiany biegow co swiadczy o nieprecyzyjnym ukladzie (normlaka we wszystkich wersjach), n...
Dobry francuski komfort - miekkie fotele docenimy na dluzszych trasach. Szybkie zuzywanie amortyzatorow to norma w Polsce.
Auto oczywiscie 4-osobowe, malo miejsca z tylu - trochę gimnastyki przy wysiadaniu z tylu. Maly bagaznik - do zakupow w supermarkecie OK ale na bagaz na wakacje na pewno nie wystarczy. Calkiem solidne materialy uzyte do wykonczenia lecz spasowanie niektorych elementow jest nieprecyzyjne. Ergonomia ...
Auto trzyma sie drogi naprawde niezle, troszke za miekie zawieszenie jak dla tego typu auta lecz wszyscy to docenia na polskich, nierownych drogach.

krzysztof2008-08-13

Jak na Francuza auto mnie mile zaskoczyło oszczędnością w spalaniu , dość dynamicznym silnikiem , nie miałem z nim problemów , pali zawsze od ręki , nawet żona chwali nim sobie jazde,
Bardzo elastyczny , dynamiczny i w miare oszczędny silnik , skrzynia biegów żle dopracowana problem z 1 i 2 biegiem , w miare przyzwoite przyspieszenia
Autko troche za miękie , żle wyprofilowane i miękie fotele , troche lepiej z fotelem kierowcy pod warunkiem że jest regulacja na lędżwia , do 120km/h w autku w miare cicho , powyżej tej prędkości już nie jest tak komfortowo
Dośc miejsca z przodu jak i z tyłu , wszystko pod ręką no chyba że ktoś pali w tedy będzie miał problemy z zapalniczką i małą popielniczką do ktorej dostęou broni lewarek skrzyni biegów,co do karoserii-autko mam białego koloru ale jak ktoś dba o autko to sądze że nie będzie więkr...
Samochód w miare dobrze trzyma drogi , choć zawieszenie troche za miękie,układ kierowniczy zachowuje sie dobrze , hamulce mocne ABS bardzo pomocny

Michał2013-08-18

super uto na krótkie trasy lub dojazd pracy Największą wadą jest korozja ale odpowiednio zabezpieczone i dbane powinno długo się turlać
Motorek dość elastyczny, nie boi się niskich obrotów, na wysokich słychać sportową nutkę polecam zakres 2 do 3 tys( jazda za grosze). w skrzyni 1 nie można wbić jak auto sie toczy, po za tym OK
Zawieszenie ok na polskie drogi, tylko szybko wybijają się końcówki. autko dość ciche przy spokojnej jeżdzie przy większej prędkości i uchylonej szybie rozmowa zamienia się w krzyki. Fotele są bardzo wygodne z tyłu ciężko powiedzieć jechałem może 3 razy(dołożyłbym 5 cm na)na d...
Miejsca jak w heczbeku każdy widzi Auto często traktowałem jako auto dostawcze, wchodzi więcej niż w sedana i o dziwo rzeczy których bym nie spodziewał się zmieścić do niego
Autko prowadzi się bardzo dobrze, trzeba uważać na wspomaganie lubi wyciekać olej. Ładnie wchodzi w zakręty nie jest zbyt miękkie. Dziury polecam omijać dość szybko słychać stuki w zawieszeniu a mechanik nie widzi zmian w podzespołach

2008-05-09

Każdy samochod ma jakies wady i zalety, zaletą wg mnie jest wygląd zewnetrzny i wewnątrz auta, niskie spalanie, wadą utrudniony dostep do tylnich foteli i sredniej wielkosci bagaznik, ale jak ktos chce wiekszy polecam scenica ;)
Przy takim spalaniu auto ma bardzo dobre osiągi, jestem zadowolny
Resorowanie tylko 6 pkt ze wzgledu na niski profil opon co w zanczym stopniu obniżylo komfort cala reszta OK
Z przodu wystarczająco miejsca, z tyłu juz niestety nie - ale to coupe wiec nie ma co liczyc na wygode - z tyłu, komplet pasażerów z przodu ok z tyłu ciasno, ale porownując do konkurentów z tego rocznika megane coupe wypada tak czy tak najlepiej, ogolnie bardzo dobrze
Przy alumkach 15 calowych i szerokich oponach auto pewniej sie prowadzilo, jednak juz przy standardowym ogumieniu bylo dobrze.

Średnie oceny RENAULT MEGANE

4.7/10
4.7/10
4.6/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

Renault Megane coupe 1600 89KM 1996r. coupe

fajne lusterko do spoglądania do tyłu - widoczna cała tylna szyba. A bocznych lusterek nie znoszę - za małe, za duże "martwe pole" i za bardzo "oszukują " z odległością.

jeżeli jeździć meganką ,to max we dwoje, inaczej to jakbym wlokła za sobą ciężką przyczepę. Fotele ok. Chociaż zdecydowanie wolę prowadzić, to dzielona tylna kanapa jest całkiem wygodna. Z wyciszeniem to jest tak: jeżdżąc po mieście( wiadomo z jaką prędkością)to i radia można swobodnie posłuchać, ale przy ok. 120-140km To człowiek własnych myśli nie słyszy- silnik zagłusza wszystko .

Przestrzeń mdz tylnim a przednim fotelem jest zbyt mała - osoba dorosła siedząca z tyłu przeważnie musi kombinować, co tu zrobić z nogami. No chyba że kierowca będzie kolanami zachaczać o zęby. Tapicerka - ot taka sobie, podatna na przetarcia, zwłaszcza w miejscach gdzie dotykają jej pasy bezpieczeństwa. I do tego koszmarna jakość matereriału z jakiego zrobiona jest kierownica - chyba w żadnym innym aucie tak szybko się nie wyciera. Bagażnik, to jedna wielka porażka- kto wymyślił tą malutką śmieszną klapę, która lubi spadać na głowę? i do tego mieści się w nim skrzynka z narzędziami i już ciasno. chyba że rozłozy się kanapę z tyłu to wtedy i meble z Ikei można przewozić(sprawdzałam).

Autko prowadzi się całkiem dobrze,chociaż mogłoby być lepiej. Przy prędkości już około 150 km/h odnoszę wrażenie że zaraz "odleci" i mowa tu o jeździe na autostradzie, bo na zwykłej drodze szkodza nerwów i samochodu. Zaparkować można praktycznie wszędzie, chociaż z równoległym prawie zawsze jest problem - promień zawracania ma prawie jak statek i to bardzo przeszkadza.

Mimo że nagrzewa się dosyć szybko, to tylko "6", bo strasznie huczy. Nawiew tylnej szyby bardzo ok.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989