Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

2002r.

Średnia ocena: 6.77/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

8.50/10.00
6.54/8.00
7.59/9.00

Oceny RENAULTA MEGANE

Piotr2008-02-10

Samochód ogólnie ciekawy i niebanalny. Małe autko rodzine. Ciekawy do tuningu.
Skrzynia w sumie elastyczna, da się wyprzedzać z 5, ale ogólnie silnik bez brzmienia. Powyżej 120 dośc głośny i suchy. Brak przyjemnego mruczenia. W dłużesz drodze denerwuje bo ma się wrażenei że jedzie się na 3.
Ogólnie zawieszenie ok, trzyma siędrogi jak przyklejony. Fotele wygodne i dobrze trzymające, z tyłu ogólnie wygodnie ale schowane zagłowki wbijają sięw kark i plecy wię warto je wysunąć.

2010-07-15

jestem bardzo zadowolony z tego auta stosunek cena/jakość jest naprawdę dobra.
To jest diesel więc elastyczność jest satysfakcjonująca. Skrzynia raczej precyzyjna tylko bieg 3 za daleko "wyciągnięty". z silnikiem 0 problemów. Przyśpieszenie jest tu zależne od paliwa, na lukoilu auto pracuje równo ale nie ma zbyt dużego kopa natomiast na shell Vpower powyż...
Rzadko jeżdżę bez obciążenia i wtedy dziwię się że auto ma taką moc :) zawieszenie jest dobrze spasowane z autem kiedy jest puste to auto jest średnio twarde - w sam raz do ostrej jazdy, natomiast obciążone dostojnie pokonuje nasze polskie przeszkody. Na tylich fotelach nie siedziałem w...
Z przodu jest zapewniony minimalny komfort czyli nie ma ścisku a miejsca w sam raz. Z tyłu wożę teściową i zakupy - nie narzeka więc chyba ok :). Przyciski dobrze rozmieszczone ale o sterowaniu intuicyjnym nie ma mowy. Bagażnik jest wystarczający choć jestem fanem kombi i dużych aut to re...
Auto prowadzi się całkiem sympatycznie tylko kierownica jest mim zdaniem za czuła. Hamulce natomiast to istna brzytwa, z dobrymi oponami auto praktycznie staje w miejscu.

2008-08-18

Auto ładne, wygodne, sporo miejsca jak na tą klasę. Jednak niestety potwierdza ono obiegową opinię o samochodach francuskich jako bardzo awaryjnych i zawodnych. Jestem tym samochodem rozczarowany, wynika to tez z faktu, że poprzednio miałem tez Megane z 1997 r, która wspominam dobrze - mało...
Silnik w miarę, nie bierze oleju. U mnie występował wieczny problem z wolnymi obrotami - falowanie, żaden mechanik nie potrafił określić przyczyny.
Zawieszenie w miarę. Jednak jak na nasze drogi zbyt miękko dostrojone. Niska trwałość amortyzatorów.
Dobrej jakości materiały wykończeniowe. Przyjemna stylistyka. Ergonomia - ok. Wysoka trwałość blach karoserii.
Małą trwałość klocków i tarcz hamulcowych. Wymiana kompletu na tylna os to kwota 700-900 zł, a więc drogo.

Jarek2018-11-02

Jakby sie nie starzał to by nie miał wad
Pali miedzy 7 a 9 l/100 ale jest dobry pod względem dynamiki
Jakby nie to że troszke "pijak" w porównaniu z Micrą i dusterem i wiek to autko super
jednak było to po wypadku to i karoseria mówi że coś nie tak - przednie błotniki!
Żona jak jeździła to przede wszystkim nie potrafiła parkować, dlatego kupiłem jej Micrę

Wojtek2010-02-18

Najtańsze i naprawdę dobre coupe na rynku motoryzacyjnym. Całkiem ładny wygląd i jakość pojazdu jest w porzo.
Dobre przyspieszenie, poniżej 10 sekund do setki. Do 150 km/h dobre i wyczuwalne przyspieszenie.
Przestrzeń z tyłu mała- tylko dla mniejszych ludzi do około 160cm wzrostu.

Średnie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

użytkownik: Piotr

Renault Megane 1600 16V 112KM 2002r. hatchback

Samochód ogólnie ciekawy i niebanalny. Małe autko rodzine. Ciekawy do tuningu.

Jak wcześniej wspomiałem przy parkowaniu odstający tył i prosta szyba z tyłu - sprawia nie małe problemy podobnie jak zaokrąglona sylwetka z tyłu - ogólnie można się przywyczaić. Widocznośc do przodu całkiem dobra może troche "pofalowana" karoseria (maska i błotniki) czasem sprawiają dziwne odczucia - ale nie koniecznie u każdego - i nie stanowi to problemów w czasie jazdy.

Przestrzeni jak na uto tej klasu jest dośc dużo. Z tyłu podobnie. Bagażnik stosunkowo pojemny. (zapakowałem się ja i 3 inne dorosłe osoby na wyjazd na narty w góry, nie mieliśmy ze sobą nart i butów ale reszta się zmieściła.)materiały wykończeniowe przyjemne. Karoseria napewno - nie nudna, zawsze i wszędzie wyrazista. (trochę słaba widocznośc do tyłu przy parkowaniu.) Ogólnie można ją ciekawie stuningowac.

Prowadzi się dobrze, układ kierowniczy - super, mała kierownica - zapewniająca komfort w czasie jazdy. Hamulce dobre, kupilem go od gościa który nabył go w holandi, stan świetny ale klocki jakie tam zamontowali to tragedia, przy chamowaniu piszczy masakrycznie. Parkowanie ok po za widokiem do tyłu nie wiadomo gdzie ten tył się kończy.

Szybko się nagrzewa i ochładza jak potrzeba. Klima manualna ale bez bezproblemowa.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989